Зимове сонцестояння 2021: дата, точний час

День зимового сонцестояння в 2021 році або День зимового Сонцевороту – один із двох днів у році, коли відбувається поворот Сонця. У цей час Сонце змінює напрямок руху по небу, з-за чого світловий день починає збільшуватися. Ця подія не залишилася без уваги у різних народів, у більшості воно розцінювалося як час відродження і початок нового. Якого числа буде цей день в 2021 році, які традиції та звичаї святкування, до яких прикметами варто прислухатися? Про все це читайте далі.

Історія свята

Зимове сонцестояння 2021: дата, точний час
Природа завжди диктувала свої умови. Людське життя споконвіку знаходилася у владі природних умов. Людям доводилося підлаштовувати свій спосіб життя під природні капризи, спостерігати за особливостями погоди, придивлятися до природних явищ. Виходячи з цього, виводилися важливі дати.

З наукової точки зору зимове сонцестояння відбувається в той час, коли Сонце проходить на найбільшому кутовому відстані від небесного екватора. У народі про цей період кажуть, що це найбільш короткий світловий день і найдовша ніч. Опівдні сонце виявляється на найменшою висоті над горизонтом.

У 2021 році день зимового сонцестояння припадає на 21 грудня, точний час 15:59 (UTC-0) і 18:59 (МСК). Дата кожен рік змінюється і випадає на період з 20 по 22 грудня, зсув відбувається через високосних років.

По суті, сонцестояння – короткий процес, що триває лише кілька секунд. Вирахувати точний час досить проблематично, а зафіксувати саме звершення майже неможливо.

Цей день є міжнародним і шанується представниками багатьох культур.

Слов’яни святкували день Карачуна. Це суворе божество зими наганяло на землю морози, занурюючи все в зимовий сон. Інша назва – Корочун, що означало «найкоротший». Всюди палили багаття, щоб допомогти сонцю перемогти темряву, смерть і заново народитися.

Читайте також:  Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

Надалі Карачун перетворився на Морозу. Від дихання Діда Мороза замерзало все навколо. Вірили, що якщо Мороз стукне посохом по хаті, то колоди потріскаються. Морозу не подобаються ті, хто уникає його, ховається і швидко замерзає. А ось тим, хто не боїться, Мороз дарує міцне здоров’я, бадьорість і відмінний настрій.

Традиції та обряди

Наші предки вважали, що це важливий день у році. Люди не сумнівалися, що це чарівний час, наповнене особливою магією, але і небезпечне: можна попастися злим духам. Щоб захиститися від нечистої сили, народ розвішував по дому гілки ялини – їх різкий запах відлякував нечисть.

З приходом темряви в центрі села розводили багаття. Вважалося, що це допомагає народитися новій сонця. Пізніше в цей час почали відзначати Коляду. Колядки проводили з розмахом: співали пісні, танцювали, водили хороводи, веселилися від душі. Говорили, що чим веселіше зазначити, тим яскравіше буде Бог нового світила.

Зимове сонцестояння 2021: дата, точний час
Оскільки це найкоротший і таємничий день, то було прийнято влаштовувати особливі обряди. Напередодні проведення обряду слід було зробити прибирання в оселі, вимивши все дочиста, розклавши речі по місцях, позбувшись від непотрібних речей. Вважалося, що це допоможе розчистити простір для чогось нового.

Обряд насіння наміри

Брали будь-яке насіння, клали у вологу ганчірочку і замовляли його. Треба було наговорити те, що хотілося б отримати в наступному році, наприклад, стати господарем нового будинку. А далі: «Нехай намір моє збудеться, а насіння проросте, корінням в землю уп’ється. Хай буде так! Амінь». Потім слід пересадити відросток в горщик і поливати його тиждень. Навесні треба пересадити рослину під будь дерево і чекати. Незабаром бажання повинне здійснитися.

Ритуал очищення

Треба набрати у ванну теплої води і додати солі, яка забирає негатив. Потрібно запалити непарна кількість свічок, вимкнувши електрика. Слід лягти у ванну, розслабитися, прикривши очі. Можна включити розслаблюючу музику. Треба уявити негатив, який мучить, у вигляді чогось матеріального, відчутного. Потім стиснути це щосили в кулаках і викинути як можна далі. По тілу пошириться тепло і на душі полегшає. Після випустити воду, уявляючи, як разом з нею йде все погане з вашого життя.

Читайте також:  Список подарунків на Новий рік: 100 ідей на будь-який бюджет

Ритуал для виконання мрії

Треба піднятися до світанку. Вийти на вулицю і встати обличчям до сходу, щоб дивитися у напрямі сонця. Спершу варто подякувати за те, що вже є у вашому житті, а потім уже просити допомоги. Загадуючи бажання, треба бути максимально конкретними, вказавши найменші деталі. Потім потрібно уявити, що бажання здійснилося і постаратися відчути свої відчуття.

Зимове сонцестояння 2021: дата, точний час

Прикмети

Багатьом народним прикметам, заснованим на спостереженнях, можна вірити і в наші дні.

 • Якщо потрясти кожне фруктове дерево, то це допоможе поліпшити урожай.
 • Щоб не стати здобиччю злих духів, треба розвісити по дому гілки хвойних дерев.
 • Загадані в цей день бажання збуваються, якщо дуже вірити і не робити нікому нічого поганого.
 • Якщо напередодні не зробити прибирання в будинку буде бруд, то нечисть проникне в будинок і буде заважати жити.
 • Якщо написати все погане, що є в житті і спалити цей список, то можна позбутися разом від усіх напастей.
 • Не можна сумувати і плакати – інакше весь рік буде без радості. Також не можна сперечатися і з’ясовувати відносини.
 • Якщо в цей день багато інею, то урожай зерна буде багатим.
 • Якщо за вікном дощ, то весною багато води варто чекати.
 • Жінки в положенні повинні були в цей день відпочивати, інакше можна було нашкодити малюкові.
 • Вважається, що цей день самий морозний за всю зиму.
 • Яка погода за вікном, така буде і 31-го грудня.

Як святкували цей день інші народи

В Стародавньому Римі в цей час святкували свято Сатурналії, шануючи бога землеробства. Народ відкладав всі справи, завершивши всі землеробські роботи, щоб відпочити і повеселитися. Богу приносили в жертву свиню. Навіть злочинців не карали під час святкування, а раби могли сісти за один стіл з господарями. На вулицях були натовпи веселившихся людей. З’явилася традиція дарувати один одному подарунки.

Читайте також:  Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

Зимове сонцестояння 2021: дата, точний часСвято Сатурналії
Стародавні германці відзначали це свято з розмахом. Вони були впевнені, що в цей період відроджувався Король Дуба, отогревающий холодну землю і дає життя насінню. Було прийнято розпалювати багаття на полі, плести кошики з гілок і колосків, куди складали яблука і посипали зверху борошном. Дорослі пили сидр. Житла прикрашали гілками омели або плюща, щоб духи природи приєдналися до святкування. Цього дня обмінювалися подарунками і прикрашали дерево – прообраз новорічної ялинки.

У Шотландії запускали гарячі колеса як символ сонцевороту. Бочки змащували смолою, підпалювали і пускали з гори.

Для жителів Китаю зимове сонцестояння символізувало початок нового циклу. Всі китайці в цей день відпочивали, ходили по гостях, господині накривали столи.

В Індії цей день називали Санкранти. Напередодні свята народ розпалював багаття, полум’я яких нагадувало сонячні промені.

День зимового сонцестояння в 2021 році – астрономічний початок зими. Сонцестояння – особливий час, коли простір наповнюється сильною енергетикою. В цей день кожен здатний знайти шлях до свого щастя: виконати мрію, залишити в минулому погане, очистити душу від негативу. Для цих цілей є різні ритуали. Кожен ритуал або обряд слід проводити на самоті, щоб ніхто не нашкодив і не вкрав удачу.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021