Символ 2023 року за східним календарем | який символ буде

За східним календарем Новий Рік настане 22 січня 2023 року, і ми пропонуємо детально розібратися в тому, який символ з 12 тотемів буде сприяти людям в найближчі місяці, і чим буде відрізнятися його характер.

Важливо! За східним календарем символом 2023 року стане Чорний Водяний Кролик. Але в деяких джерелах можна зустріти інформацію про те, що гряде рік Зайця і навіть Кота.

Що це означає і чому з’явилися розбіжності? Давайте розбиратися.

12 тварин східного гороскопу

Говорячи про східному гороскопі, найчастіше мають на увазі принцип літочислення, який використовується протягом багатьох століть в Китаї. Близькі, але дещо відмінні від китайського, календарі також сьогодні функціонують в Таїланді, В’єтнамі та інших країнах. У цій статті ми і поговоримо про особливості китайського календаря і гороскопа.

У Китаї кожному році відповідає свій покровитель, а всього в зодіакальному колі східного гороскопу таких тварин 12 і кожен має 5 стихій, які і дарують ті чи інші особливості його характеру.

Символ 2023 року за східним календарем | який символ буде

Варто зауважити, що вибір 12 тотемних тварин зовсім не випадковий. Хоча по світу ходить багато різних красивих надання послуг про те, чому в колі саме ці 12 представників реального і містичного світів, є і цілком серйозне пояснення – всі тварини розділені на 6 пар. Кожна пара (ян + інь) доповнює і врівноважує один одного.

 1. Щур + Бик (Мудрість + працьовитість).
 2. Тигр + Свиня (Твердість в досягненні цілей + добросердя).
 3. Кролик + Собака (Інтелектуальність + відданість).
 4. Дракон + Півень (Амбіційність + непохитність).
 5. Змія + Мавпа (Індивідуальність + вміння жити в суспільстві).
 6. Кінь + Коза (Свободолюбство + вміння пристосовуватися).

На перший погляд, тварини в парах кардинально протилежні, але в піднебесній вважають, що лише знайшовши баланс між цими двома стихіями, можна домогтися високих результатів і успіху.

Кот або Кролик (Заєць)

Як бачите, в китайському календарі немає такого знака, як Кот – є тільки Кролик (або Заєць). Рік Кота в 2023 зустрічатимуть жителі В’єтнаму. Саме в їх зодіакальному колі на позиції Кролика знаходиться Кот.

Символ 2023 року за східним календарем | який символ буде

В’єтнамський календар запозичений у Китаю, але має ряд своїх особливостей (як істотних так і не дуже). Оскільки розрахунки місячного календаря сильно залежать від місцевого часу, спочатку дати настання Нового Року в Піднебесній, Північному і Південному В’єтнамі відрізнялися. Але сьогодні більшість в’єтнамців відзначають свято весни за загальноприйнятим східним календарем, а значить, теж будуть зустрічати 2023 рік 22 січня.

Також варто зауважити, що характеристики, якими володіє символ 2023 року в гороскопах Китаю і В’єтнаму, дуже подібні, тому для європейців і українців немає великої різниці, кого з тотемів вшановувати, святкуючи Новий Рік по східній традиції.

Стихії та їх вплив

Отже, в 2023 році символом буде Чорний Водяний Кролик (Заєць або Кот). Тварина м’яке, поступливе, волелюбне і швидко змінює напрямок свого руху.

Символ 2023 року за східним календарем | який символ буде

За східним календарем повний цикл становить 60 років і в минулий раз символ 2023 року, Чорний Водяний Кролик, приходив до людей в далекому 1963 році.

Звичайно, за ці 60 років, у нас гостювали його братися, володарі трохи інших характерів та інших стихій :

 • 1975 рік – зелений дерев’яний ;
 • 1987 рік – червоний вогненний ;
 • 1999 рік – жовтий земляний ;
 • 2011 рік – білий металевий ;
 • 2023 рік – чорний (блакитний) водяний.

У кожного виду свої особливості :

СтихіяКолірПланетаОсобливість
ДеревозеленийЮпітердуховність
ВогоньчервонийМарсзапальність
Земляжовтий (золотий)Сатурнфлегматичність
МеталбілийВенераобережність
Водачорний, блакитнийМеркурійтворчість

Так, багато в чому той факт, яким буде символ 2023 роки для нас, людей, залежить від того, наскільки комфортною буде для нього навколишня вода. Так, не варто в році прийдешньому :

 • кидатися з головою у вир любовного виру ;
 • входити в каламутні води (погоджуватися на сумнівні пропозиції) ;
 • плисти бездумно за течією ;
 • занадто бурхливо перешкоджати, опинившись підхопленим відбуваються навколо подіями.

Рік Водяного Кролика неоднозначний і мінливий, як і сам символ 2023 року, але навчившись правильно використовувати особливості стихії і розуміти бажання нового покровителя, можна і в цей рік досягти відчутного прогресу у всіх справах.

Найбільш сприятливим періодів в рік Чорного Водяного кролика вважає зима. Варто зауважити, що успіх в різних починаннях і справах буде супроводжувати як на самому початку 2023 року (кінець січня і лютий 2023 року), так і в кінці періоду (грудень 2023, а також січень і початок лютого 2024 року).

Як залучити удачу

Вважається, що для залучення удачі в 2023 році необхідно знати, що любить символ року за східним календарем, а також його щасливі дати, місяці і кольори.

Символ 2023 року за східним календарем | який символ буде

Так, щасливим відтінком року майбутнього буде ліловий (улюблений колір водяного кролика). Серед чисел удачу будуть притягувати все, в складі яких є цифри 3,4,6. Для будь-яких планів хорошим стартом будуть 1, 4, 8 і 11 місячні місяці (за китайським календарем).

У новорічну ніч на столі має бути багато різноманітної зелені. І природно, не повинно бути родичів символу 2023 роки (зайця або кролика).

Якщо ж у вашій особистій битві за те, який символ визнати тотемом 2023 рік перемагає Кот, варто приділити особливу увагу цим тваринам (що живуть у вашому домі або просто де-небудь по сусідству).

Новий рік 2023