2023 рік вдови чи вдівця

Плануєте весілля або вінчання в 2023 році – пропонуємо дізнатися, які повір’я пов’язують в народі з високосним роком, а також наступними за ним роками вдови або вдівця, а також з’ясувати, чи можна створювати сім’ю в році прийдешньому.

Високосний рік

Практично кожен 4-й рік є високосним і продовжується на 1 додатковий день (29 лютого). Винятком є тільки роки, цифра яких кратна 100 (2000, 2100, 2200 і т.д.), Але в найближчому майбутньому таких не передбачається.

2023 рік вдови чи вдівця

Хоча здавна такі роки називали «роками наречених», сьогодні частіше можна зустріти інформацію про те, що весілля або вінчання в високосний рік – погана прикмета, а шлюб, укладений в такий рік буде коротким, повним сварок, непорозуміння і зрад.

Так це і з чим пов’язані такі висновки? Найімовірніше, повір’я народилося з спостереження наших предків, які звернули увагу на той факт, що високосні роки частіше за інших приносили війни, епідемії, стихійні лиха і різні інші катаклізми.

Проте, статистика спростовує твердження про те, що шлюби, укладені в високосні роки, виявляються менш міцними або тривають недовго. На практиці, відсоток пар, які не зберегли відносини, серед високосних сімей і пар, що вступили в шлюб в інші роки, практично не відрізняється, а причини розставання абсолютно однакові і позбавлені будь-яких містичних складових.

Рік вдови

Слідом за високосним роком завжди слід рік вдови. Так, якщо на 1 день більше в лютому отримують роки 2020 року, 2024, 2028, 2032, 2036 і т.д., То роком вдови будуть – 2021, 2025, 2029, 2031, 2037 і т.д. і 2023 року в цьому списку немає!

2023 рік вдови чи вдівця

Прикмета про Рік Чорної Вдови також нерозривно пов’язана з проблемами, які приносить людству високосними роками. Оскільки саме в ці періоди найчастіше виникали війни, високосні роки несли життя великої кількості чоловіків. Оперативної зв’язку в минулі часи не було, і дружини дізнавалися про загибель другої половинки часто лише через деякий час, нерідко саме в наступному році.

Природно, даний факт жодним чином не пов’язаний з датою проведення весільної церемонії або вінчання, а лише є констатацією факту, поміченого за багаторічну історію військових конфліктів і міжусобиць.

Цікавий факт. Якщо Вдови рік – лише повір’я і прикмета, то День вдови в 2023 році будуть реально відзначати в багатьох країнах світу. Проводиться він щорічно 23 червня, починаючи з 2011 року з метою залучення уваги до проблем жінок, овдовілих в результаті військових конфліктів. Для багатьох країн це дійсно велика проблема, адже майже 250 мільйонів вдів залишилися не просто без улюбленого чоловіка, а й без засобів до існування з одним або навіть декількома дітьми на руках.

Нам же залишається радіти тому факту, що 2023 – НЕ Вдови рік!

Рік вдівця

Розглядаючи 2023 рік як період для заміжжя, варто також прорахувати, чи не випадає на нього рік вдівця.

Як правило, роком вдівця називають рік, наступний відразу за роком вдови (відповідно через рік після високосного). Роками вдівця будуть: 2022, 2026, 2032, 2038 і т.д.

2023 рік вдови чи вдівця

У народі існує застереження, що в шлюбі, укладеному в рік вдівця, жінка покине цей світ раніше чоловіка. Але статистикою це твердження ніяк не підтверджується. За даними в середньому жінки живуть на 9,9 років довше ніж чоловіки.

Варто зауважити, що на відміну від року вдови, описаного раніше, аналогічний рік вдівця не має історичної бази, а значить, ще менше може впливати на рішення укласти шлюб в 2023 році.

Думка Церкви

Природно, в Християнстві все вище описані народні застереження сприймають, як людську фантазію, адже для Господа немає різниці, в який рік благословляти створення нової семи, якщо таїнство Вінчання було скоєно з урахуванням всіх діючих православних норм і традицій.

Згідно з християнськими звичаями Вінчання не здійснюють :

  • в періоди постів ;
  • напередодні великих свят ;
  • в періоди суцільних седмиц ;
  • на Святки ;
  • у вівторок, четвер і суботу.

Будь-яких інших застережень щодо року і дня одруження з боку Церкви немає.

Висновок

Отже, 2023 рік – один з найкращих періодів для весілля і вінчання, адже це не високосний рік і не рік води або вдівця.

2023 рік вдови чи вдівця

Хоча, невелика «ложка дьогтю» є навіть в цій «бочці меду»! За народним календарем після року вдівця слід рік стерви, а це значить, що наречена може перетворитися в сімейного тирана вже в перші роки сімейного життя. Але, цей народний «жартівливий» календар розписаний аж до 2042 року, і щороку в ньому має свою родзинку.

Чи варто переживати через таких народних прийме? Вирішувати тільки молодим. Хтось вирішить не ризикувати і відкладе офіційну церемонію, а хтось сміливо піде під вінець з твердою впевненістю, що ніякі сили не зможуть перешкодити їм стати щасливими, адже найголовніша захист – це справжні почуття і безмежне бажання стати однією сім’єю.  Більше про сприятливі і несприятливі дати для весілля і вінчання в 2023 року читайте на сторінках нашого сайту, а також в індивідуальних гороскопах для ваших знаків зодіаку.

Новий рік 2023