Вербна неділя в 2021 році, якого числа, дата

 

Вербна неділю або Вхід Господній в Єрусалим — одне з найголовніших християнських свят, що відзначається всіма віруючими. Складність полягає в тому, що у цього свята немає певної фіксованої дати. Кожен рік Вербну неділю проводиться у різні дати, так як залежить від часу святкування Пасхи, є перехідним.

Далі ви дізнаєтеся, коли будемо святкувати Вербну неділю в 2021 році, прочитаєте опис самого свята, його історію і традиції святкування.

Якого числа Вербна неділю в 2021 році

Як вже говорилося вище, Вербну неділю залежить від Пасхи. Проходить під час Великого посту, який передує Великдень. Тому в першу чергу необхідно знати, коли відзначається Великдень у 2021 році.

Великдень відбудеться 2 травня 2021. Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня. Щоб розрахувати, якого числа відбудеться свято Вхід Господній в Єрусалим, варто знати, що відзначається у шосту неділю Великого посту або останню неділю перед Великоднем. Скориставшись звичайним календарем, ми можемо дізнатися, що Вербна неділю пройде 25 квітня.

Вербна неділя в 2021 році, якого числа, дата

Вербна неділя в 2021 році якогось числа

Весь тиждень, на яку випадає Вербну неділю, називається Вербним. Народно-християнська святковий тиждень, головні дні випадають на суботу та неділю. У суботу святкується Лазарева субота. В цей день, згідно з Біблією, Ісус Христос воскресив Лазаря. Наступного за суботою день святкується Вербна неділя.

У народній традиції весь тиждень була пов’язана з вербою, різними звичаями, прикметами. Так, наприклад, у давнину вважалося, що на цьому тижні верба має по-справжньому очисну силу, може захистити від псування, пристріту, тому багато традиційні елементи були пов’язані саме з гілочками верби.

Вербна неділя вважається християнським святом. Згідно християнських писань, в цей день Ісус Христос урочисто в’їхав до Єрусалиму, жителі якого зустрічали його з пальмовими гілками. Інша назва свята так і звучить — Пальмова неділя. У нашій країні, де пальми не ростуть, їх замінила верба, яка як раз розпускається до цього моменту, і яка здавна вважається священною.

Читайте також:
Як зробити Новий рік щасливим? Нехитрі приємні способи

Вербна неділя в 2021 році, якого числа, дата

З тих пір верба стала по-справжньому божественним рослиною. В цей день зрізають гілочки верби, після чого приносять їх додому, ставлять перед іконами або ж попередньо освячують у церкві, де проходять відповідні обряди. Нерідко організовуються вербні базари, де продають вже освячену вербу.

Так як вербні гілочки вважаються священними і цілющими, до наших днів збереглися деякі традиції і звичаї.

Одним з таких звичаїв є будити маленьких дітей легкими поплескуваннями, похлестываниями вербными гілочками. Вважається, що верба подарує дітям міцне здоров’я.

Ще однією традицією є поїдання вербового нирок. Є повір’я, що такі бруньки можуть бути корисні для здоров’я, здатні допомогти тим жінкам, які хочуть завагітніти.

Верба в Червоному кутку охороняє будинок і всіх його домочадців від псування, пристріту, хвороб.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021