Великий піст у 2021 році, якого числа, початок і кінець

Великий піст у 2021 році, якого числа, початок і кінець

Коли буде проходити Великий піст у 2021 році. Опис головного Поста всіх християн.

Великий піст — головний пост, який дотримуються перед Великоднем. Триває протягом декількох тижнів і закінчується Великоднем. Перед Великим постом проходить Масляна і Прощену неділю. Власне, за цим датам (коли буде Масляна і коли Православна Пасха) і можна визначити дату початку та дату закінчення Великого посту.

Великий піст встановлений в пам’ять 40-денного посту Ісуса Христа в пустелі, а також його останніх днів життя. Останній тиждень Посту називається страсним. У п’ятницю страсного тижня згадуються муки і страту Христа, а в неділю відзначається Великдень, то є свято воскресіння Ісуса Христа.

Великий піст у 2021 році, якого числа, початок і кінець

Якого числа Великий піст у 2021 році

Щоб визначити, в яких числах буде проходити Великий піст, в першу чергу дізнаємося дату святкування головного християнського свята — Великодня.
У 2021 році Великдень проходить в неділю, 2 травня. Тобто Великий піст триватиме до 1 травня.

Щоб дізнатися, коли почнеться Великий піст, дізнаємося, коли будуть відзначатися Прощену неділю і Масляна. Ці два свята будуть проходити в неділю 14 березня. Тобто почнеться Піст 15 березня.

Великий піст 2021 початок

15 березня

Великий піст 2021 кінець

1 травня

Великий піст у 2021 році дати

15 березня — 1 травня

Великий піст — це час відмови від деяких видів їжі і присвячення себе молитві. Згідно з церковними приписами, в цей період варто повністю відмовитися від їжі тваринного походження. Під такою їжею увазі не тільки м’ясо — яловичину, свинину, птицю, рибу і так далі, але також яйця і будь-які молочні продукти, продукти, які в своєму складі містять молочну продукцію.

Читайте також:  Тости на Новий рік 2020 смішні у віршах

Одні просто обмежують себе в їжі тваринного походження. Інші ж строго слідують всім приписам, так як існує спеціальний календар Великого посту, де по кожному дню можна подивитися список продуктів, які рекомендується вживати саме в цей день.

Великий піст у 2021 році, якого числа, початок і кінець

Для дітей, хворих, які страждають тими чи іншими недугами, вагітних і годуючих жінок можливі послаблення в дотриманні посту. У таких випадках необхідно в першу чергу порадитися з лікарем і з’ясувати чи варто піддавати організм таким випробуванням, а також поцікавитися у священнослужителя можна з глибокою вірою, в силу тих чи інших причин, дотримуватися Посту більше душею.

Великдень — це час утримання від різного роду їжі тваринного походження. Однак не тільки відмова від тваринної їжі є основою Великого посту. У ці дні слід всю свою душу і серце віддати служінню Христу. Рекомендується відмовитися від будь-яких розваг — вечірок, клубів, ресторанів, барів, кінотеатрів, танців, прослуховування музики і так далі.

Прямо перед Великим постом проходить Прощену неділю. Це свято встановлено не просто так. В цей день варто пробачити своїх кривдників і самим попросити пробачення, щоб увійти в Піст з чистою душею і серцем, не обтяжених образами, поганими думками.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021