Великдень у 2021 році, якого числа, коли, Православна Пасха

Великдень — одне з найголовніших свят у християнстві. Присвячений воскресінню Ісуса Христа. Тому також має такі назви, як «Воскресіння Христове» і «Світле Христове Воскресіння». В цей день прийнято вітати одне одного словами «Христос воскрес!», на що відповідає повинен відповісти «Воістину воскрес!».

Великдень передує Великий піст, який відноситься до проповіді Ісуса Христа, його останнім дням життя перед тим, як встати і показати роду людському свій божественний вигляд і вірність своїх навчань.

Воскресіння Ісуса Христа — є знаковим і навіть центральною подією у християнському вченні. Тому й Великдень є найважливішим і найбільш шанованим святом року у християнській культурі.

Православна Пасха кожен рік має різні дати. Свято є перехідним, не закріплений за певною датою місяці, а залежить від місячно-сонячного календаря. Деякі інші перехідні свята в християнстві залежать саме від часу святкування Великодня, тому так важливо знати, якого числа буде проходити Православна Пасха в 2021 році.

Якого числа Пасха в 2021 році

У 2021 році Пасха в православ’ї випадає на 2 травня. Великий піст, який, як відомо, передує Великдень і є часом підготовки до свята, проходитиме з 15 березня по 1 травня.

Великдень у 2021 році, якого числа, коли, Православна Пасха

Великдень — велике свято після довгого посту, помірності людей від забороненої в пост їжі, розваг. Традиційними на Великдень є великодні паски, червоні варені яйця, великодні богослужіння, сходження Благодатного вогню у Храмі Гробу Господнього.

Фарбують яйця і готують паски заздалегідь. Найчастіше це відбувається в четвер перед Великоднем, щоб у Страсну п’ятницю не займатися ніякими справами. Однак сьогодні ця традиція не так сувора, і багато готують великодні страви в п’ятницю, суботу і на саму Пасху. Інші ж, за браком часу, всі традиційні великодні частування набувають в магазинах.

Читайте також:  Червона гірка в 2021 році, якого числа, Антипасха, Фомина неділя

Що означають пасхальні яйця?

Як відомо, на Великдень прийнято фарбувати яйця, традиційно червоний колір, після чого їсти самим, пригощати гостей або дарувати при зустрічі. Існує безліч різних рецептів, як правильно пофарбувати яйця в красивий червоний колір, але, як правило, більшість відварюють їх в цибулинні, від чого ті набувають гарний вигляд, а також особливий смак, який просто не порівняти зі звичайними вареними.

Великдень у 2021 році, якого числа, коли, Православна Пасха

Звідки пішла традиція?

  • За однією версією, пасхальне яйце символізує Гріб Господній: зовні — мертва оболонка, всередині — нове життя.
  • За іншою версією, традиція пішла від Марії Магдалини. Тут існують ще дві версії. За однією з звісткою про воскресіння Христа Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія і вручила йому забарвлене в червоний колір яйце, щоб не приходити з порожніми руками. За іншою версією, Марія Магдалина вручила імператору абсолютно звичайне яйце, але після новини про воскресіння Ісуса той сказав, що люди не можуть воскреснути після смерті, як яйце не може стати з білого червоним, після чого воно почервоніло.
  • Згідно з дослідженнями деяких істориків-славянистов, на Русі традиція фарбувати яйця з’явилася ще до християнства, що існувала на Червону гірку — зустріч весни з масовими гуляннями.

Як би там не було, сьогодні фарбовані яйця — неодмінний атрибут Православної Пасхи. Багато з тих, хто дотримуються Посту і люблять цей великий християнський свято, чекають його ще і з тієї причини, що це єдиний день у році, коли можна скуштувати смачні великодні страви.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021