Ураза-байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Ураза байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Якого числа відбудеться мусульманське свято Ураза-байрам в 2021 році в Росії, Дагестані, Башкирії, Татарстані та інших регіонах, республіках, країнах.

Ураза-байрам — свято розговіння, закінчення посту, закінчення місяця Рамадан. Святкується після закінчення священного місяця Рамадан у мусульман, в перший день місяця Шавваль.

Ураза-байрам вважається одним з найголовніших свят в ісламській культурі. Традиція його святкування ведеться з 624 року, з часів пророка Мухаммеда. Головним святковим днем є перший день місяця Шавваль, тобто день відразу після закінчення місяця Рамадан, але свято триває протягом двох-трьох днів.

В мусульманських країнах, а також у деяких республіках і регіонах Росії, Ураза-байрам вважається неробочим днем. До таких відносяться Дагестан, Башкортостан, Татарстан, Інгушетія, Чечня, Адигея, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Крим.

Ураза байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Передує Ураза-байрам, місяць Рамадан вважається у мусульман священним. Це місяць, коли всі віруючі мусульмани постять. У світлий час доби необхідно захищати себе від їжі і пиття.

Рамадан присвячений першим пророцтва пророка Мухаммеда, які увійшли до складу Корану. Протягом усього місячного місяця віруючі представники ісламу дотримуються посту і інші приписи. Ураза-байрам відзначається відразу після Рамадану.

Якого числа Ураза-байрам в 2021 році початок і кінець

Кожен рік дати Рамадану і Ураза-байраму відрізняються. Справа в тому, що святкові числа розраховуються не за григоріанським календарем, а за місячним календарем. Місячний рік коротший від звичайного на 11 днів, тому дата щорічно зміщується

Рамадан в 2021 році триває з 13 квітня по 12 травня. 13 травня, відповідно, буде відзначатися Ураза-байрам.

13 травня в 2021 році випадає на четвер. За традицією, свято триватиме 3 дні, тобто 13, 14 і 15 травня.

Ураза байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Свято Розговіння прийнято відзначати весело і радісно. Столи з традиційними стравами, святкова трапеза, привітне вітання гостей, вчинення пожертвувань. В цей день допомагають нужденним, щоб кожна людина могла гідно зустріти велике свято.

Читайте також:  Духів день 2021: коли День святого духа, якого числа

Напередодні прибираються в будинку, починають готувати святкові страви, частина яких роздають родичам, люди просять один в одного прощення, щоб у свято увійти з чистою душею і помислами. У цей день заборонено продовжувати дотримувати пост, так як свято є днем розговіння.

Для свята здійснюють обмивання, надягають святковий одяг, запрошують гостей, відвідують масові свята, ходять у мечеть. Ще однією традицією є відвідування могил покійних. День є вихідним, щоб всі вірні могли віддатися свята, провести його зі своїми родичами і близькими людьми, виконати всі традиційні, релігійні дії, зустріти Ураза-байрам так, як належить віковими традиціями і звичаями.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021