Троїцька батьківська субота в 2021 році, якого числа

Троїцька батьківська субота в 2021 році, якого числа

Коли в 2021 році пройде Троїцька батьківська субота, опис та традиції свята.

Троїцька субота, яку також називають Троїцької батьківської суботою — християнське свято. Батьківського цю суботу називають по тій причині, що це день поминання покійних, рідних і близьких. У Православній традиції має назву Вселенська батьківська субота — один з найбільш шанованих днів поминання всіх покійних християн.

Існують і інші назви свята, які були придумані народною традицією — Семицкая субота, Задушные поминки, Духів день, Троїцькі батьки, Великдень покійних. Про деяких традиціях і звичаях ми поговоримо нижче, а поки буде цікаво дізнатися, коли святкується Троїцька субота в 2021 році.

Троїцька батьківська субота в 2021 році, якого числа

Якого числа Троїцька субота в 2021 році

Троїцька батьківська субота кожен рік припадає на різні дати, так як є перехідним християнським поминальним днем. Святкується напередодні Трійці, яка, в свою чергу відзначається на 50 день після Пасхи.

Як відомо, Православна Пасха є перехідним святом. Від часу її святкування залежать і інші християнські дати, у тому числі Трійця і Троїцька субота.

Щоб дізнатися, коли відзначаються обидва ці свята, необхідно в першу чергу знати, коли проходить Великдень у поточному році.

У 2021 році Великдень проходить 2 травня. Таким чином ми можемо вирахувати, що Трійця буде проходити в неділю 20 червня. Троїцька субота, відповідно, днем раніше — у суботу 19 червня.

Троїцька батьківська субота в 2021 році, якого числа

Троїцька субота — це значимий поминальний день у православній традиції. Християни поминають покійних предків. Як правило, ходять на кладовища, до церкви, моляться за упокій душі покійних. Напередодні Трійці у Церкві відбувається заупокійне богослужіння.

За народними уявленнями, в цей день покійні залишають загробний світ і відвідують цей світ, де зазначають Батьківську суботу разом з людьми. Також існує повір’я, що русалки виходять з водойм, гойдаються на березах і ховаються в полях. У зв’язку з цим, існували й особливі русальних традиції — розпалювання багать, символічні погоні за русалками з берізками, щоб віднадити їх від людей і захиститися від їх витівок.

Читайте також:
Чого не можна дарувати на Новий рік 2019 (рік Свині) і що можна

В поодинці, з цього дня і протягом усього тижня, не ходили в поле чи ліс. Весь тиждень не купалися у водоймах, побоюючись русалок. Не вирушали в далеку дрогу, не працювали в саду, не займалися рукоділлям, прибиранням, пранням, будівельними роботами, не стриглися.

Проходять поминальні трапези. Вважається, що ця традиція залишилася ще з часів язичництва, коли в поминальні дні влаштовувалися тризни за померлим з великою кількістю людей, зі столами, які ломилися від наїдків. Нерідко в такі дні в старовину ставили частування і для мертвих, в окрему страву. Сьогодні така традиція практично зникла, однак звичай влаштовувати поминальні трапези в колі рідних і близьких у багатьох сім’ях збереглася.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021