Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Числа, на які випадає Страсний тиждень у 2021 році, дата Страсної суботи, опис.

Страсний тиждень або Страсна седмиця — важлива тиждень під час Великого посту. Кожен рік припадає на різні дати, є перехідною. Так як Страсна седмиця залежить від часу святкування Пасхи, кожен рік дати святкування розрізняються.

Страсна седмиця є останнім тижнем перед Великоднем. Кожен з днів цього тижня називається Великим, починаючи з понеділка і закінчуючи суботою. Кожен з днів має свої традиції. Перш, ніж про них розповісти, в першу чергу розберемося, коли ж у 2021 році буде проходити Страсний тиждень.

Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Якого числа Страсний тиждень у 2021 році

Щоб дізнатися, коли буде проходити Страсна седмиця, необхідно дізнатися, коли проходить Великдень у 2021 році. Знаючи цю дату, можна легко визначити і дати цікавить нас тижня.

У 2021 році Великдень випадає на 2 травня. Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня. Страсний тиждень — це останній тиждень перед Великоднем, яка триває з понеділка 26 квітня по суботу 1 травня.

Якого числа Велика субота (Страсна субота) в 2021 році

Як вже говорилося вище, кожен день цього тижня називається Великим.

У Великий понеділок згадують старозавітного Йосипа, якого брати продали в Єгипет, а також прокляття Ісусом безплідної смоковниці, яка символізує душу без віри, не здатну принести яких би то не було плодів.

Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Великий вівторок присвячений спогадам викриття Ісусом фарисеїв і книжників, а також кількох притч, які мають важливе значення для всіх християн.

Велика середа присвячена спогадам про зраду Іуди, а також грішниці, яка готувала Христа до похорону і обмила його ноги сльозами і помазала світом.

Читайте також:  Гороскоп Овна на 2020 рік Пацюка, самий повний!

Один з найбільш шанованих днів — Великий четвер. В цей день згадують Таємну вечерю, обмивання Христом ніг своїм учням, молитва в Гефсиманському саду і зрада Іуди, який продав свого вчителя за 30 срібняків. Четвер Страсного тижня називають Чистим. Це пов’язано як з тим, що Ісус здійснив омовіння ніг учням, так і з тим, що в Чистий четвер прийнято робити обмивання свого тіла, ходити в лазню або митися у ванній, душі.

Страсна п’ятниця вважається самої суворої на Страсному тижні. Це день, коли згадується суд, розп’яття і смерть Спасителя. Дотримується суворий піст. Багато віруючі в цей день не куштують їжі аж до виносу Плащаниці.

Велика субота — останній день Великого посту. У 2021 році буде проходити 1 травня. В цей день згадується поховання Христа, перебування його тіла після розп’яття у Гробі. А вже на наступний день святкується Великдень, яка присвячена головному події християнства — воскресінню Ісуса Христа.

Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Страсний тиждень у народі вважається часом розгулу нечистої сили. Існує повір’я, що в цей час на землю спускаються душі предків, які зустрічають Великдень разом з людьми. Разом з ними на землю спускаються і духи нечисті, які веселящихся людей можуть покарати. Тільки віруюча людина, яка дотримується всіх приписів, може бути спокійний за те, що вони його не зачеплять. З приходом Великодня вся нечиста сила тікає геть, і з людьми залишаються святкувати тільки душі предків.

Страсний тиждень — важлива тиждень Великого посту і час приготування до Пасхи. На цьому тижні необхідно постити і захистити себе від будь-яких розваг. Відвідування церкви, вчинення добрих справ, молитви, роздуми про свою душу і діяннях. Віруючі протягом усього Посту, і тим більше Страсного тижня, коли згадуються останні дні життя Ісуса, намагаються захистити себе від розваг, не ходять в кіно, театри, ресторани, розважальні заклади, не дивляться комедії і розважальні фільми, передачі, шоу, не грають в ігри.

Читайте також:  Ураза-байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Під час Посту не слід сваритися, злитися, таїти образу, ображати інших людей, замысливать недобре. Цього тижня готуються до Паски, фарбують яйця, готують паски, миють вікна, підлогу, двері, столи, щоб зустріти Великдень в чистоті і повністю підготовленими.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021