Рамадан 2021: початок і кінець місяця Рамадан

Рамадан 2021 – священний місяць посту для мусульман. Мусульмани утримуються від потурання своїм пристрастям, дотримуються чистоти, вивчають Коран, роблять добрі справи. Правовірні, в якій би країні вони не жили, намагаються наблизитися до Господа, показати смиренність і покірність. Життя в цей час чітко регламентована, але віруючі з нетерпінням чекають на цей період утримання. Дотримуючись всіх правил, можна позбутися гріхів і відчути себе ближче до Бога.

Коли буде Рамадан в 2021 році

Рамадан 2021: початок і кінець місяця Рамадан
Рамазан – 9-й місяць Мусульманського місячного календаря. Це дуже важливий і почесний місяць. Коли-то цей місяць Мухаммеду було послано перше святе послання, згодом увійшло в Коран. Місяць Рамадан – один з п’яти стовпів ісламу (шахада – свідоцтво про віру, намаз – канонічна молитва, ураза – мусульманський піст, закят – щорічний податок і хадж – паломництво).

Початок місяця Рамадан в 2021 – з світанком 13-го квітня, а кінець посту Рамадан – з заходом 12-го травня.

Оскільки ісламський календар відрізняється від григоріанського календаря, то щороку доводиться вираховувати, коли починається піст, фіксованої дати немає. Наприклад, в 2020 році перше число Рамадану припадало на 24 квітня, а останнє – на 23 травня. За періодом утримання починається свято Ураза-Байрам, так званий свято розговіння.

Щоб дізнатися, якого числа починається піст і коли закінчується, треба розуміти структуру місячного календаря. Рік точно також ділиться на 12 місяців, але в кожному з них 29 або 30 днів. Початок наступного місяця знаменує появу нового півмісяця на небосхилі.

Читайте також:
Гороскоп Близнюків на 2020 рік Пацюка, повний і по місяцях

Перед рамаданом йде місяць шабан, так от з появою молодого місяця 29-го шабана, слід починати постити. Якщо нового місяця немає, тоді пост відкладається на добу. Точно так само, як і Великий піст у православних, дата настання Рамадану не є постійною в календарі. Тим не менш, визначити, в якому місяці Рамадан, не становить особливої праці.

Власне свято Рамадан-Байрам (закінчення місяця) відзначають три дні. У 2021 році це 13,14,15 травня. Рамадан-Байрам – одне з двох найголовніших днів для мусульман.

Рамадан 2021: початок і кінець місяця Рамадан

Значення та особливості свята

Рамадан (Рамазан) перекладається як «жаркий», «спекотний». Правовірні відчувають в цей період спрагу і голод у зв’язку з утриманням.

Сенс посту – приборкати інстинкти і пристрасті. Мусульмани прагнуть очиститися від гріхів, щоб наблизитися до Аллаха. Обмеження виробляють силу волі і смирення. З боку може здатися, що Рамадан – це період жорстоких випробувань, але насправді правовірні з нетерпінням і благоговінням чекають посту. Це відмінний час, щоб почитати Коран, подумає про своє життя і більше молитися.

Традиції і звичаї

Цей місяць повний ритуалів. Всі дні будуються таким чином. Є заборони і винятки для тих, хто поститься. Певні дні в місяці Рамадан пов’язані з важливими подіями: отримання Тори Мусою, ниспослание Євангелія Ісі, Псалтиря – Давидові, перемога при Бадре. Але основне – пост. Той, хто постить, повинен дотримуватися всіх вимог і утримуватися від пристрастей.

Рамадан-Байрам – дуже давнє свято. Мусульмани в цей день намагаються бути максимально щирими один з одним. Правовірні прославляють Аллаха. Напередодні свята всі збирають милостиню, щоб передати громаді.

Рамадан-Байрам починається з святкової молитви. Це один з найважливіших днів в році і провести його треба так, щоб він залишився в пам’яті надовго. Всі надягають святковий одяг, господині готують багато різних страв. У цей день прийнято ходити в гості і приймати гостей, дарувати і отримувати подарунки. Якщо погода дозволяє, то можна виїхати на природу. Там влаштовують веселі ігри та змагання.

Читайте також:
Нове десятиліття починається у 2020 або 2021 року | коли і чому

Правила посту

Іслам – людяна і розсудлива релігія. Радикальні прояви і надмірності не заохочуються навіть у виконанні релігійних приписів. Завжди є місце для виключень з правил.

Постити можуть тільки повнолітні, здорові фізично і психічно. Старі, хворі, вагітні та звільнені від посту. Не постити можуть мандрівники, які знаходяться далеко від дому, ті, хто знаходиться на війні, а також жінки в період критичних днів.

Є правила, які повинні виконуватися неухильно. Наприклад, щодня вранці вимовляється ният (намір, якими людина підтверджує, що він тримає піст заради Аллаха). Мусульмани говорять про прагнення до стриманості в ім’я Господа. Якщо ният не був прочитаний, то піст не вважається дотриманим.

Рамадан 2021: початок і кінець місяця Рамадан

Пісна їжа і молитви

Відразу після нията можна снідати. Брати їжу можна до сходу сонця. Не допускається вживати високобілкові продукти, смажену і копчену їжу, рибу, крім того, не можна пити каву. Після сніданку слід ранкова молитва (фаджр). Після заходу сонця правовірні спочатку вимовляють вечірню молитву (магриб) і тільки потім приступають до трапези. Спочатку їдять фініки і п’ють воду. Після вечері зачитується дуа з вдячністю Аллаху (молитва, звернення до Аллаха).

Заборони в період місяця Рамадан

В період посту є такі заборони:

  • Не можна їсти і пити від сходу до заходу.
  • Не можна курити, пити алкоголь.
  • Не можна викликати блювоту або робити клізму.
  • Не можна мати інтимні стосунки в світлий час дня. Крім того, не можна обіймати і навіть розглядати жінок.
  • Вести себе неналежним чином, голосно слухати музику, розважатися.

Рамадан 2021 – священне торжество в світі ісламу. Це поняття включає в себе не тільки обмеження і передбачає виконання деяких обов’язкових дій. За великим рахунком, в цей місяць не відбувається нічого надприродного. Люди, як і в будь-який інший місяць, ходять на навчання чи роботу, виховують дітей, займаються господарством.

Читайте також:
Красиві дати для весілля в 2021 році, список

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021