Прощена неділя 2021, якого числа, дата

Прощена неділя 2021, якого числа, дата

Дата святкування християнського дня Прощену неділю, опис свята, історія, як розрахувати дату.

Прощена неділя — християнське свято, яке широко відомий у нашій країні. Кожен рік у людей виникає питання, коли буде святкуватися Прощену неділю, так як дата кожен рік змінюється, тобто є перехідною, плаваючою.

Прощена неділя — день, коли треба просити прощення, особливо у тих, кого ви могли образити, а також прощати інших людей, на яких до цього дня ви могли тримати образу. Навіщо це потрібно робити, ми розглянемо трохи нижче. Поки ж нам цікаво, якого числа буде проходити цю неділю.

Прощена неділя 2021, якого числа, дата

Прощена неділя залежить від дати святкування Великодня. Так як Пасха — перехідний свято, то і неділю, називається Прощеною, зсувається у святковому календарі. Є кілька способів дізнатися, коли буде проходити Прощену неділю. Головне, треба знати, коли проходить Великдень і Великий піст перед ним. Дізнавшись дату початку Посту, ви визначте дату святкування Прощеної неділі, так як воно проходить напередодні.

Легко визначити дату святкування, знаючи, що Прощену неділю святкується в один день з Масляною.

Якого числа Прощену неділю в 2021 році

Великдень у 2021 році буде проходити 2 травня. Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня. Відповідно, Прощену неділю в 2021 році пройде 14 березня.

Образи, злість, ненависть обтяжують душу і серце. Вони заважають жити, заважають самій вірі, відсуваючи її в цьому питанні мало не на другий план. За рік у багатьох людей з’являються ненависники, вороги і ті, кого ми самі вважаємо ворогами. Життя людини складна і непередбачувана. Нерідко трапляється, що ми ображаємо людини, робимо йому боляче, що відбувається і по відношенню до нас самих. Образи вкорінюються в серці людини подібно зараженню, яка не дає нам мислити правильно, зводить сенс існування до розладів, спробі сховатися, втекти чи навіть помститися.

Читайте також:  Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

Прощена неділя 2021, якого числа, дата

Прощену неділю святкується прямо перед Великому постом. Великий піст — це не тільки обмеження в їжі. Піст — це час, коли потрібно тіло і душу віддати вірі, молитві, служінню Богу. У піст не можна відчувати негативні емоції, веселитися, розважатися, сумувати або нестримного веселощів. Тому в Піст не можна входити з серцем і душею, які обтяжені образами, а також з усвідомленням того, що хтось був ображений вами і зараз «точить на вас зуб». Бо прямо перед Великому постом варто попросити вибачення у такої людини, зняти з себе тягар образ і пробачити своїх кривдників.

Зазвичай у відповідь на прохання про прощення, відповідають: «Бог простить» або «Бог простить, і я прощаю».

В цей же день поминають покійних, ходять на могилки, просять у спочилих родичів, друзів, знайомих вибачення за ті речі, які ви могли зробити ще при їх життя.

Прощена неділя 2021, якого числа, дата

Традиція просити вибачення перед Великим постом пішла з Давнього Єгипту. Тоді ченці, для дотримання Посту відправлялися в пустелі. Між тим, пустеля, з її посухою, відсутністю води та їжі, диких тварин, отруйними зміями і комахами — вкрай небезпечне місце. Не всім ченцям вдавалося повернутися з мандрівки по пустелі. Перед відходом вони просили один в одного прощення за можливі образи, так як була ймовірність, що бачилися вони в останній раз.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021