Петрів піст в 2021 році, якого числа, початок і кінець, Петрівський піст 2021

Петрів піст в 2021 році, якого числа, початок і кінець, Петрівський піст 2021

Петрів піст (Петровський, Апостольський) — пост, початок якого визначається за часом святкування Великодня. Дати і навіть час тривалості багатоденного посту кожен рік розрізняються. Петровський або Петрівки не такий строгий, як Великий піст, але має свої обмеження, свої традиційні моменти, про які ви можете прочитати далі.

Петрів піст опис, традиції

Петрів піст відноситься до пам’яті святих апостолів Петра і Павла, до пам’яті про їхні діяння, а також часу їх посади, коли вони готували себе до проповіді Євангелія. Цікаво, що багатоденний Петрівський піст кожен рік починається в різні дати, а закінчується в певне число — 11 липня, перед християнським святом «День Петра і Павла», який зазначається, відповідно, 12 липня. У зв’язку з цим, кожен рік є відмінності не тільки в часі початку посту, але і в його тривалості. Він може тривати від 8 до 42 днів. Скільки буде тривати в 2021 році ви зможете дізнатися в кінці статті.

Петрів піст є не дуже суворим, як, наприклад, Великий, що передує Великдень. Варто утриматися від м’ясної і молочної їжі, причому, не тільки м’яса і молока, але й продуктів, які містять у собі м’ясо, яйця, молоко. У середу і п’ятницю слід відмовитися від риби, практикується сухоїдіння. В інші дні рибу їсти можна. Дозволяється їсти рибу 7 липня, коли проходить свято Різдво Івана Предтечі. У понеділок дозволяється гаряча їжа без олії. В суботу та неділю, а також під час святкування храмових свят, моно вживати вино.

Петрів піст в 2021 році, якого числа, початок і кінець, Петрівський піст 2021

Необхідно пам’ятати, що утримання від їжі — це не єдине і не головне під час того, як людина поститься. В першу чергу, це час смирення, молитов, думок про Бога і спасіння, відвідування церкви. Обмеження в їжі встановлено для того, щоб людина змогла зрозуміти, що мирські втіхи, зокрема, вживання смачних страв, соління, обжерливість — може відвернути від сенсу існування.

Читайте також:  Тости на Новий рік 2020 смішні у віршах

Не влаштовують розваги, не ходять в кінотеатри, ресторани, клуби, не замысливают недобре, не кривдять інших. Провадять християнський спосіб життя покаяння, добра, допомоги іншим людям. В цьому навіть більше посту, ніж просто в обмеженні себе від тієї чи іншої їжі. Кажуть це ще й для того, що деяким людям не можна обмежувати себе в харчуванні — це стосується дітей, вагітних, годуючих мам, старих і хворих людей, яким не рекомендується відмовлятися від їжі, змінювати раціон харчування у зв’язку з ризиком піддавати небезпеці своє здоров’я.

Піст, як обмеження в їжі, якщо цього робити не можна за медичними показниками, можна не дотримуватися, але, якщо ви віруюча людина, то ці дні для вас повинні бути наповнені духовною діяльністю, коли ви можете присвятити свої справи і думки Бога.

Петрів піст має назви Петровський та Апостольський з причини того, що відноситься до діянь двох апостолів. Ще одна назва Пост П’ятидесятниці. Таку назву він отримав з тієї причини, що починається через тиждень після свята П’ятидесятниця (День Святої Трійці).

Петрів піст в 2021 році, якого числа, початок і кінець, Петрівський піст 2021

Якого числа Петров пост в 2021 році

Як вже говорилося вище, дата Петрова посту щороку різна, але розрахувати її нескладно. Для того, щоб дізнатися, якого числа буде святкуватися Петрівський піст, необхідно знати дату Пасхи в 2021 році або дату Дня Святої Трійці.

Великдень у 2021 році буде відзначатися 2 травня. Пост починається на 57 день після Великодня або в понеділок після дев’ятого неділі після Великодня.

Ще простіше це зробити, якщо ви знаєте дату Трійці. У 2021 році Трійця або П’ятидесятниця пройде 20 червня. Понеділок через тиждень буде 28 червня. Це і є дата початку Петрового посту.

Читайте також:  Страсний тиждень 2021: якого числа, коли починається

Петрів піст 2021 початок і кінець

Початок Петрового посту 28 червня. Закінчується завжди у фіксовану дату 11 липня. У 2021 році він буде коротшим середнього — 14 днів.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021