Петрів піст 2021: початок і кінець Петрівського посту

Петрів піст 2021 щорічно проходить влітку. Це один з двох багатоденних постів, що проходять влітку. Існують і інші назви: Апостольський, Петропавлівський, Петровський, Петрівки, Петрове говение, пост Петра і Павла (в пам’ять про двох найбільш шанованих апостолів, які постили, готуючи себе для проповіді Євангелія). Він не дуже строгий, але, звичайно ж, є деякі обмеження, які православні дотримуються, щоб очистити і тіло, і душу.

Якого числа починається Петрів піст 2021

Петрів піст 2021: початок і кінець Петрівського посту
Щоб дізнатися, якого числа буде Петрівський піст, треба знати дату Святої Трійці (50-й день після Пасхи). Зазвичай православні християни починають постити у другий понеділок після Трійці. Потрібно розуміти, що тут важливі не стільки обмеження певних продуктів харчування, скільки очищення помислів, щире каяття, читання молитов, вчинення добрих справ…

Отже, коли починається і закінчується Петрівський піст в 2021? Він пройде з 28 червня по 11 липня. Утримання бере свій початок, коли починається тиждень всіх Святих. Початок і кінець цього заходу кожен рік в різні дати. З якого числа, і по яке число триватиме піст, обумовлено тим, коли буде Пасха.

Петрів піст починається на 57-й день після Христового Воскресіння. Закінчується Петропавлівський піст 11 липня. На наступний день відзначають свято Петра і Павла. Можна сказати, що утримання готує правовірних до цього світлого свята. Тривалість періоду утримання залежно від року істотно відрізняється.

Історія і суть Петрівського посту

Петрове говение народ тримає багато століть, ще з часів виникнення церкви. Згадки про нього датуються ще III століттям. Спочатку стриманість не пов’язували з апостолами. Це був другий шанс виправитися для тих, хто не дотримувався з якихось причин Великого посту.

Читайте також:  30 ідей Новорічного декору у блакитному і срібному кольорах

Традиція постувати прижилася після зведення храму Петра і Павла, який був освячений 12 липня. Цей день став святом. Після того як День святих апостолів став значущою датою для християн, піст, який закінчується 12 липня стали називати Петропавлівським. Це час віруючі сприймають як підготовчий період перед шанованим святом.

За Євангелією на апостолів зійшов Святий Дух, з-за чого вони почали говорити на різних мовах. Цим Всевишній довірив апостолам важливу місію проповіді Благої вісті по всьому світу. Дотримуючись Апостольського посту, віруючі шанують Петра з Павлом, їх місію.

Петрів піст 2021: початок і кінець Петрівського посту

Традиції, прикмети, правила харчування

Правовірні здавна дотримувалися посту за церковним статутом, з-за чого більшість традицій пов’язано з харчуванням. На Русі народ охрестив цей час – «петрівка-голодування»: минулий урожай був з’їдений, а новий ще не дозрів.

Петрівка – нестрогий період, можна їсти рибні страви у всі дні, окрім середи і п’ятниці. Все тому, що батько Петра був рибалкою. Оскільки Петро виріс у родині рибалки, то згодом став покровителем рибалок. А ось вживати м’ясо, молочні продукти, яйця, алкоголь – категорично не можна.

 • У дні пам’яті святих, що припадають на час Петропавлівського посту, заведено готувати рибники. Це своєрідний пиріг, коли риба запікається в тесті.
 • У середу і п’ятницю готують пісні щі, холодник і ботвинью. Не можна їсти не тільки м’ясні і молочні продукти, але і рибу, а також вживати рослинну олію. Слід їсти тільки сиру і холодну їжу.
 • У понеділок можна їсти гарячу їжу, але без масла. Можна готувати супи, каші та інші страви з круп і овочів.
 • В інші дні можна розбавити овочевий раціон рибою та олією.
Читайте також:  Новорічні ворожіння: на майбутнє, на любов, на бажання, судженого

Петрів піст 2021: початок і кінець Петрівського посту
Дотримуватися такого раціону нескладно, тому що Петров пост проходить влітку, а це сезон свіжих овочів і фруктів.

На Різдво Івана Хрестителя, 7 липня, можна їсти рибу, не звертаючи уваги на день тижня.

На Русі під час Апостольського посту господині не займалися рукоділлям, намагалися навіть голку в руки не брати, щоб не «зашити» хороше і не заманити біду.

Не прийнято було стригтися, щоб не втратити щастя і удачу. По можливості не давали і не брали в борг.

Напередодні Дня Петра і Павла здійснювали генеральне прибирання і позбувалися від всякого сміття.

В період утримання воспрещались розважальні заходи. Зазвичай веселі гуляння організовували напередодні посту.

Наші предки були впевнені, що ті, хто дотримувався всіх правил, міг розраховувати на допомогу Господа у будь-яких справах.

Заборони та обмеження

Православні постять, щоб душа очистилася. Важливі не стільки обмеження в їжі, скільки інші нюанси:

 • Потрібно відмовитися від розваг. В період посту варто забути про клубах, барах тощо Навіть вдома не рекомендується включати музику на повну гучність. Варто відмовитися від читання журналів і несерйозною літератури, а також перегляду телевізора та інтернету. Якщо немає можливості повністю відмовитися, то хоча б сильно обмежити.
 • Не відвідувати галасливі заходи, уникати застіль.
 • Не підстригати волосся. Інакше вони будуть погано рости і сильно випадати.
 • Відмовитися від шкідливих звичок, зокрема від нікотину і алкоголю.
 • Не скандалити і не сперечатися.
 • Частіше ходити в храм на службу, більше молитися, наповнювати себе світлою і доброю енергією.
 • Треба розуміти, що обмеження в їжі не мають сенсу, якщо думки людини похмурі і його переповнює роздратування.

  Петрів піст 2021: початок і кінець Петрівського посту
  Після Апостольського посту православні християни можуть пройти таїнство Соборування. Це обряд помазання єлеєм парафіян, які страждають від хвороб.

  Читайте також:  Як загадати бажання на Новий рік 2020-2025, щоб воно збулося 100%?

  Можна грати весілля

  Зараз молоді пари далеко не завжди дотримуються церковного календаря при плануванні весільної церемонії. За церковними правилами, грати весілля під час утримання не можна.

  Церква не схвалює весілля в цей період не просто так. В першу чергу, це із-за обмежень в харчуванні, адже весілля має на увазі під собою щедро накриті різними різносолами столи, що в цей період абсолютно недоречно. Крім того, заборонені розваги, гучні гуляння та веселощі. А яка сучасна весілля обходиться без алкогольних напоїв, танців і веселих конкурсів?!

  Є прикмета, що молоді, все-таки зіграли весілля, не побудують міцної сім’ї, в шлюбі буде багато суперечок і сварок, найчастіше такі сім’ї швидко розпадаються.

  Саме з цих причин, обряд вінчання строго заборонений. Весілля краще запланувати на кінець липня або початок серпня.

  А ось хрестити дитину можна в будь-який день. Але якщо проводити хрестини, то доведеться не влаштовувати пишне застілля.

  Знаючи дати Петрова поста, постарайтеся правильно спланувати свій рік. Грамотно підійдіть до підготовки очищення душі шляхом утримання від їжі та інших земних задоволень.

  Петрів піст 2021 триватиме 14 днів. В ці дні православні християни намагаються наблизитися до Господа, обмежуючи себе в деяких продуктах, відрікаючись від задоволень і розваг. Правовірні більше часу присвячують молитві, читають Священне Писання, беруть участь у церковних відправах. Звичайна література, преса, перегляд телепрограм та інтернет – не схвалюються церквою.

  Істинний християнин намагається служити Богу і людям, поміркований у тілесних потребах, регулярно молитовно звертається до Всевишнього і обмежує себе у задоволеннях.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021