Песах 2021 (Єврейська Пасха): якого числа, дата

Песах в 2021 році – важливе свято для єврейського народу. Ще його називають Єврейська Пасха або Юдейська Пасха. Свято присвячується пам’яті виходу з Єгипту. Результат став початком єврейської держави. Коли Єврейська Пасха починається і коли закінчується в 2021 році? Як проходить Песах? Дізнаєтеся далі.

Коли відзначається Песах в 2021 році

Песах 2021 (Єврейська Пасха): якого числа, дата
Єврейський великдень-Песах відзначають щорічно, але фіксованої дати немає. Щоб дізнатися, якого числа відбудеться Песах, треба заглянути в єврейський календар. Особливість цього календаря в тому, що відлік ведеться з дня створення світу, тому у них не 2021, а 5781 рік.

У євреїв починають відзначати свято на 14-й день першого місяця року – нісан. Дата зазвичай випадає на березень-квітень (за григоріанським календарем. В Ізраїлі святкування триває 7 днів, але вихідні не всі дні, а тільки перший і останній. В Росії і в інших країнах, де є діаспори, святкують 8 днів. У 2021 році Єврейська Пасха розпочнеться 27 березня, а закінчення свята відбудеться 4 квітня.

Що таке Песах, історія свята

Слово «песах» має різні трактування: «перестрибнути» – мається на увазі вихід з рабства і початок вільного життя; «минути» – мається на увазі ситуація, коли Всевишній пройшов повз єврейських дверей і знищив тільки єгиптян.

Свято пов’язане зі спогадами про той період, коли євреї були рабами, і як вони отримали звільнення. Про ці події можна прочитати в книзі Виходу, яка становить важливу частину Тори (основний книги для іудеїв).

Євреї з допомогою пророка Мойсея звільнилися від єгипетського полону після чотирьох століть рабства. Господь наслав на жителів Єгипту «десять страт», оскільки фараон не хотів відпускати юдеїв зі світом. Остання страта виявився найжахливішою – загинули всі єгипетські немовлята. Лише після цього фараон, у якого теж помер син, змирився і відпустив євреїв. Але незабаром змінив рішення і послав погоню за ними.

Читайте також:  Прогнози для України на 2020 рік: прогнози і пророцтва

Господь не залишив втікачів в біді, він розсунув води моря, щоб євреї пройшли, а єгипетське військо потопив. Через кілька місяців євреї дійшли до гори Синай, де отримали десять заповідей, за якими стали жити. Результат – найважливіша подія в історії євреїв, день народження їхньої нації.

Крім назви Песах у урочистостей є ще три найменування:

 • Хаг а-Мацот або Свято опрісноків. Під час переходу євреї їли прісні коржі – мацу (опрісноки).
 • Хаг а-Херут або свято свободи.
 • Хаг а-Авів, або Свято весни.
 • Песах 2021 (Єврейська Пасха): якого числа, дата

  Традиції Єврейської Пасхи

  У свята давні традиції, які практично не змінилися. Чітке виконання традицій – важлива складова урочистості. Всі правила можна знайти у Великодньому Агаде. Це збірник молитов і текстів. Окрему увагу приділено правилам проведення першого седера.

  Перший седер – це святкова ритуальна трапеза з мацою і вином, на якій мова йде про Результат. Седер Песах проводиться після заходу сонця в перший день святкування. За столом збирається вся родина. Господині накривають стіл красивою скатертиною і сервірують найкращим сервізом.

  Седер проводять в 15 етапів, кожен з яких щось символізує. Дорослі за час вечері випивають за 4 келиха вина, а діти – 4 келиха соку.

  Число 4 обрано не випадково – це число обіцянок, даних Всевишнім євреїв. П’ятий келих не п’ють, а залишають пророку Еліяху.

  Протягом седера кілька разів читають молитви. Кожен сидить за столом розповідає про особисте «кінець», що допомогло йому усвідомити свій зв’язок з давньою традицією. На завершення вечора все з’їдають по шматочку маци.

  Після седера йдуть 5 святкових буднів. Зате останній день Песаха – вихідний. В цей час проводиться «церемонія поділу морських вод». В пам’ять про те, як море розступилося, пропускаючи євреїв, зачитують уривок з Тори.

  Читайте також:  Риби - гороскоп на 2020 рік Щура: повна версія!

  В Песах юдеї здійснюють паломництво в Єрусалим. На Храмовій горі Авраам здійснював жертвоприношення. Там же згодом бачив віщий сон праотець Яків. Коли-то на Храмовій горі стояв Єрусалимський храм, який служив єдиним дозволеним місцем жертвопринесення Господу. Цей храм був центром релігійного життя іудеїв, куди вони здійснювали паломництва тричі на рік, зокрема під час Песаха. В даний час на місці Храму Соломона стоїть мечеть Куббат ас-Сахра. Зараз Храмова гора знаходиться під юрисдикцією мусульманського Вакфа. Тому на Песах це місце в Старому місті Єрусалиму стає справжньою «гарячою точкою».

  Через місяць після Песаха проходить Песах Шені. Це особливий день в єврейському календарі, який називають Малим Песахом або Другим Песахом. Триває він всього добу. В цей час пасхальну жертву приносять ті, хто не зробив це з якихось причин в Песах.

  Песах 2021 (Єврейська Пасха): якого числа, дата

  Ритуальні страви Песаха

  На стіл кладуть спеціальну їжу, приготовану з нагоди свята. Не все, що знаходиться на столі, їдять, деякі продукти несуть виключно смислове навантаження.

  • Вино і сік винограду. Як символ радості і божого благословення.
  • Маца. Символізує вихід з Єгипту. Їдять мацу, іудеї демонструють смирення.
  • Кеара – велике пасхальне блюдо, де розміщують у певній послідовності 6 продуктів. Воно займає центральне місце на столі.
  • Зроа (смажене м’ясо на кістці). Є його в цю ніч не дозволено, але воно повинно займати праву частину страви як символ пасхальної жертви.
  • Яйце. Варене яйце кладуть у ліву частину страви як нагадування про жертвопринесення.
  • Марор (салат-латук або листя цикорію). Кладуть між яйцем і м’ясом як символ гіркоти рабського становища.
  • Харосет (яблука з горіхами, фініками, прянощами і вином). Розміщується під марором як символ глини та цегли, які робили євреї під час свого рабства.
  • Карпас (овочі: селера, картопля або редька). Кладуть його в лівій частині страви під яйцем.
  • Хазарет (листя будь-якого овоча). Розташовують між харосетом і карпасом.
  Читайте також:  Чи буде кінець світу в 2021 році: чи правда, передбачення і прогнози

  Виходить, що 6 предметів розміщуються на блюді двома трикутниками.

  Що не можна робити на Песах

  Основний заборону вживання продуктів, приготованих на заквасці або на дріжджах. Строго заборонений хліб та інша випічка на дріжджах, пиво і всі напої на солоді. Хамец (квасне) можна не тільки їсти, але і тримати в будинку. Тому юдеї напередодні свята спалюють всю «запрещенку». А потім ретельно вимивають всю кухню, щоб і натяку на хамец не було. Це правило діє в пам’ять про результат. Щоб скоріше піти, євреї не могли чекати, поки тісто дозріє, тому в поневіряннях їли виключно прісну мацу.

  У перший, а також у завершальний день свята працювати заборонено – це вихідні дні, коли треба веселитися і відпочивати.

  Песах в 2021 році – найважливіше свято іудаїзму, це національний свято єврейської нації. Песах – символ свободи, в цей період люди відчувають себе частиною чогось світлого і насолоджуються неповторною благодатній атмосферою урочистості.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021