Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

Коли починається і коли закінчується Масляна в 2021 році. Точні дати, опис свята.

Масляна вважається одним з найдавніших свят слов’ян, який, за припущеннями істориків, налічує понад тисячоліття, а може і набагато більше. Має коріння в язичницькому минулому. З приходом на Русь християнства став народним святом, яким залишається і сьогодні, совместившись в деяких традиціях і звичаях з християнською культурою.

Згідно з історичними даними, Масляна в давнину святкували в день весняного рівнодення як свято Сонця. Весняне рівнодення зазвичай випадає на 20 березня. Однак сьогодні ця традиція пішла в минуле і Масляна стала перехідним святом — відноситься до подальшого після неї Великого посту. В цей день віруючі в останній раз веселяться, їдять будь-яку їжу, а вже на наступний після Масляної день починається Великий піст, який триває аж до Великодня.

Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

На Масляну випадає ще один християнський свято — Прощену неділю. Вважається, що в цей день необхідно пробачити своїх кривдників, а також попросити вибачення у всіх, кого ви образили словом або ділом, або могли образити, щоб увійти в Піст з чистою душею і думками, без негативних почуттів та емоцій.

Масляна святкується протягом тижня. Починається з понеділка і закінчується у неділю. Щоб визначити, якого числа у 2021 році буде проходити Масляна, в першу чергу необхідно дізнатися, коли буде проходити Великдень у поточному році. Пасха буде святкуватися 2 травня. Перед Великоднем, як відомо, проходить Великий піст, який, у свою чергу, почнеться 15 березня.

Якого числа Масляна в 2021 році

Виходячи з інформації, викладеної вище, стає зрозуміло, як швидко і просто визначити дати Масляної.

У 2021 році Масляний тиждень розпочнеться в понеділок 8 березня. Триватиме тиждень і закінчиться в неділю 14 березня. Головні урочистості та заходи, народні гуляння, спалювання опудала, ярмарки з млинцями, конкурси та розваги будуть проходити в неділю 14 березня.

Читайте також:
Радониця в 2021 році: якого числа батьківський день

Масляна в 2021 році, якого числа, коли починається

Якщо ви є віруючим християнином і збираєтеся дотримуватися Великий піст, то в Масляну не слід переїдати. Для того, щоб протриматися весь Піст і витягти з нього користь, в тому числі і для свого організму, краще готуватися до нього заздалегідь. За тиждень-два до посту варто починати є в невеликих кількостях, так як різка зміна харчування може позначитися не найкращим чином на організмі, можливі наслідки і зриви.

В іншому Масниця — свято, яке чудово знають діти і дорослі в нашій країні. Це час веселощів, гулянь, смачних млинців та інших страв.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021