Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

Весь світ відзначає зустріч Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня. Однак у деяких народів свято відзначається в інший час. Однією з найвідоміших традицій, яка дійшла до наших днів, є Китайський Новий рік.

Чунь Цзе — самий довгоочікуваний і довгий свято, яке відзначають не тільки в Китаї, але і в інших країнах Східної Азії. Саме тому багатьох цікавить, коли настане Китайський Новий рік 2021.

Східний календар — один з найдавніших способів літочислення. Всі свята і пам’ятні події вираховуються у відповідності з місячним календарем. Саме тому дати свята непостійні.

Перший день Свята весни випаде на 2 молодик, що настає відразу після зимового сонцестояння. Щороку час урочистості випадає в період з 21 січня по 20 лютого. Святкування триває два тижні і закінчується на 15-й день.

Історія свята

Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

Свято, якому вже понад 4 тисячі років, згадується в стародавніх легендах. Згідно з давніми оповідями, Торжество весни почалося з того, що зле міфічне чудовисько «Нянь» напередодні настання свята виходив на землю і всіляко шкодив людям. Страшний і розлючений бик з головою лева викрадав багатства і тварин, наносячи тим самим величезної шкоди за благополуччя людей. Однак перемогти його люди були не в силах.

Одного разу, випадково загублений стрічка червоного кольору, показала людям, що у «Няня» також є страхи. Він не тільки боявся будь-яких предметів червоного кольору та вогню, але й не міг переносити гучні звуки. Це дало можливість перемогти міфічне чудовисько.

Напередодні святкування Нового року всі стали приклеювати на двері своїх осель червоні написи Дуйлянь, а саме торжество відзначати гучним веселощами з феєрверками і яскравими ліхтариками. З того часу і з’явилася головна традиція Чунь Цзе, яка допомагає оберігати від сил зла, використовуючи барвисті прикраси.

Читайте також:  Лев гороскоп на 2020 рік Щура за всіма сферами та місяцях!

Benmingnian — рік долі, який знаходиться під заступництвом одного з 12 тварин. У 2021 році долею буде керувати Білий Металевий Бик. Згідно з однією з легенд, він буде пропонувати людям, народженим в рік, різні випробування. Проте щедро винагородить, якщо вони пройдуть їх з честю і гідністю.

Кожен день святкування має свої особливі традиції, які також мають давнє коріння. Гуляння тривають протягом двох тижнів і завершуються феєричним Святом Ліхтарів, який і є символом перемоги над злом і набуття нового року в свої права.

Якого числа Китайський Новий рік в 2021 році?

Свято Весни триває протягом 16 днів, включаючи день напередодні, і завершується Святом Ліхтарів. Згідно древнім традиціям, настання Нового року вираховується не за григоріанським, а за східним (місячним) календарем.

Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

На відміну від традиційного літочислення, місячний місяць залежить від фаз небесного святила. А першим днем рік вважається другий молодик, яке слідує після дня зимового сонцестояння.

З-за цього дата свята не є фіксованою. У 2021 році перший день свята випадає на 12 лютого, який триватиме до 26 лютого. У Китаї офіційні урочистості проходитимуть протягом перших 7 днів, які зазвичай є вихідними.

Як відзначають Чунь Цзе?

Напередодні настання Чунь Цзе мало чим відрізняється від зустрічі традиційного нового року. Його необхідно зустріти і відзначити в сімейному колі. Одним з основних ритуалів святкування є побажання щастя і благополуччя на весь рік.

У старовину торжества починалися з побажання доброго врожаю, що забезпечувало процвітання і здоров’я. В сучасному суспільстві їх замінили на матеріальне благополуччя і кар’єрне зростання.

Новорічні Традиції

Багато традиції святкування збереглися ще з давнини. Серед них і святкова трапеза, і подарунки в червоних конвертах. Однак існують і інші традиції, які супроводжують цей неймовірно красиве і радісне свято.

Читайте також:  Благовіщення 2021: число і дата свята

Запрошення щастя в дім

Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

До зустрічі Китайського Нового Року прийнято готуватися заздалегідь. Основною з головних традицій свята є прибирання. Приблизно за 7 днів до першого дня весни — з 23 числа 12 місячного місяця все приступають до традиційної прибирання. У будинках і прибудинкових територіях наводять порядок, викидають всі старі і поламані речі.

За традицією, потрібно вимести з хати всі минулорічні невдачі і печалі, тому прибиранням займаються не тільки в житлових будинках, але і на роботі. Чистота і порядок забезпечують процвітання і благополуччя, тому за кілька днів потрібно позбавитися від непотрібних речей і предметів, які повинні звільнити місце для щастя і багатства.

Окраса вулиць і будинків

Червоний колір приносить не тільки успіх, але і захищає від будь-якого негативу. Саме тому всі прикраси до Нового року найчастіше підбираються в цій кольоровій гамі. Червоні стрічки і вогники прикрашають вулиці міст і невеликих населених пунктів, а також обов’язково присутні і в домашньому декорі.

Червоні ліхтарики традиційно прикрашають вхідні двері. Вважається, що вони приносять удачу і захищають всіх мешканців будинку від злих сил. По обидва боки дверей обов’язково повинні бути присутніми прикраси у вигляді парних написів. Вони робляться на кольоровому папері і містять побажання добра і щастя.

Основні прикраси з’являються у переддень Нового року і забираються лише після завершення усіх свят. Також серед прикрас прийнято використовувати картинки і фігурки з зображенням року долі, яким у 2021 році стане Білий Металевий Бик.

Новорічний стіл

Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

Особливе місце у святкуванні займає новорічний стіл. За давньою традицією, до приготування страв і страв приступають також за декілька днів до настання свята. Згідно легендам, деякі частування приносять щастя і удачу, тому обов’язково повинні бути присутніми на столі.

Читайте також:  Мусульманський календар 2021 з святковими днями і постами

Вибір святкового меню має свою особливу традицію. Всі інгредієнти, назви частувань і їх зовнішній вигляд відповідає давнім східним вченням. Головне місце у новорічної трапези обов’язково займає риба, яка символізує достаток і прибуток у всіх її проявах.

Не обходиться стіл без зліплених напередодні пельменів цзяоцзи. Їх ліпленням займаються всі члени сім’ї, щоб у майбутньому році їх життя була такою ж радісною і повною. Також на столі повинні бути присутніми весняні рулети і страви з рису.

Червоні конверти

Без подарунків не обходиться жодне свято. Саме тому головною традицією урочистості можна сміливо назвати червоний конверт Хунбао. Цей сувенір являє собою особливу цінність. Він не тільки містить усередині гроші, так необхідні всім для комфортного життя, але і побажання щастя, здоров’я та благополуччя.

Традиції дарувати червоні конверти дотримуються всі жителі Китаю. Їх дарують не тільки своїм близьким та рідним людям. За кілька днів до настання новорічних святкувань роботодавці так вітають всіх своїх співробітників.

Коли настане Китайський Новий рік 2021, якого числа закінчується

Незважаючи на те, що традиція дарувати гроші в червоному конверті має давні корені, вона прижилася і в сучасному суспільстві. Вже кілька років популярні соціальні месенджери Китаю допомагають робити подарунки з допомогою інтернету.

Протягом 15 днів в Китаї і в інших східних країнах проходять традиційні народні гуляння. Крім прикрас і яскравий театралізованих вистав, кожні кілька днів урочистостей мають своє особливе значення.

Перші дні займає підготовка і саме святкування приходу весни. Однак вже на другий день починається загальне веселощі, яке не обходиться без традиційних феєрверків та святкових гулянь.

Перший тиждень Чунь Цзе є офіційним святом, тому протягом цих днів люди ходять до одного в гості, відвідують родичів і близьких. Незважаючи на те, що з другого тижня вже починаються робочі будні, люди все ще продовжують радісно відзначати прихід весни.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021