Духів день 2021: коли День святого духа, якого числа

Духів день в 2021 році носить і іншу назву – День Святого Духа. Це релігійне свято, шанований у всіх православних. Незважаючи на те, що свята вже не одна сотня років, традиції і звичаї все ще збереглися. Коли християни відзначають це свято? Яке його значення? Про все це читайте далі.

Коли Духів день в 2021 році

Духів день 2021: коли День святого духа, якого числа
Духів день – свято, окремо присвячене Святому Духу – Третьої Іпостасі Триєдиного Бога. Цей День ще називають днем утворення церкви. Вважається, що в цей день Святий Дух з’явився на землю і апостоли заговорили на різних мовах.

Кожен рік дата свята змінюється. Щоб дізнатися, коли у 2021 році День зішестя Святого Духа, треба знати, якого числа буде Великдень. Все тому, що Духів День відзначають рівно на 51-е добу після Великодня, одразу після Трійці. Коли ж відбудеться Духів День 2021? Оскільки Великдень буде 2 травня, День Святого Духа – 21 червня. Це свято завжди випадає на понеділок.

Історія свята

Історія сталася в Сіонській світлиці. Апостоли зібралися всі разом для спільної молитви. Раптом почувся сильний шум з небес на землю спустилася яскраве полум’я. Його мови не палили, а наповнювали апостолів. Кажуть, що в образі вогню на землю явився Дух Святий. Апостоли стали знати мови, про які раніше і не здогадувалися, крім того, стали володіти силою виліковувати хворих від захворювань. Учні Христа отримали таку силу, щоб скоріше розповісти світу Слово Боже. З того часу віруючі святкують зіслання Святого Духа.

Традиції, обряди і звичаї

До хрещення Русі, наші пращури відзначали народження землі. Після християнства прийшли нові звичаї, але багато язичницькі традиції все-таки залишилися. Землю-годувальницю завжди уявляли в образі жінки. Господині відправлялися в поле, вони самі їли і пригощали землю-іменинницю: розкладали шматочки їжі і прикривали їх землею. Таким способом вони задобрювали землю, щоб отримати щедрий урожай.

Читайте також:  Місяць Рамадан (Рамазан) в 2020 році: початок та кінець посту. Коли пост Рамадан у 2020 році?

Після пробудження треба було вмитися священною водою і побризкати кути будинку, щоб позбавити себе і своє житло від злих духів. Ранок починався з молитви і походу в храм на службу.

Духів день 2021: коли День святого духа, якого числа
Є повір’я, що в цей день всі лікарські трави мають особливу цілющу силу, тому заготовлювати їх варто саме в цей час.

До сходу сонця хорошій людині земля могла вказати, де заритий скарб. Помолившись, який хоче знайти скарб прикладався вухом до землі, щоб почути поклик скарбів.

Вважалося, що вода у відкритих водоймах у цей день освячена присутністю божественної сили. Вода з криниці чи джерела здатна позбавити від гріхів, якщо нею умити обличчя. У водойми залишали гроші або поминальну їжу.

Навколо полів на чолі з батюшкою здійснювали хресні ходи, щоб надати сили землі для рясного врожаю.

Господині накривали на стіл, готували багато всього смачного, столи обов’язково прикрашали короваї, млинці та інша випічка, звали гостей на вечерю.

У цей день бажано зібрати і висушити ту зелень, яку розкладали в будинку на Трійцю. Відвар цих трав вважається цілющим.

Дівчата йшли в ліс, щоб на гілках дерев розвісити стару дитячу одяг з метою задобрити злі сили.

Священики освячували криниці, щоб вода в них була завжди чистою і свіжою. Народ кидав в них монетки, щоб очиститися від гріхів.

Головний символ свята

Основним символом свята є березові гілки. По закінченню богослужіння віруючі освячують гілки берези, а потім несуть їх додому і кладуть під образами. Кажуть, що на них сядуть душі померлих родичів, які прилетять відвідати своїх рідних у цей день.

Також березові гілки можна розкласти по будинку – близько дверей і вікон, щоб захиститися від нечистої сили. Якщо в сім’ї є хворий, то гілки спалюють, а хворої людини обкурюють димом, щоб хвороба залишила тіло, можна приготувати відвар і напоїти їм хворіє.

Читайте також:  Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

Поминання покійних

В День Святого Духа прийнято вшановувати пам’ять померлих. Народ йде на кладовище, несе туди букети квітів і гілки берези. На могилах запалюють свічки. Моляться за душі померлих і в храмі, і вдома, і на могилці. У церкві ставлять свічку за упокій. В цей день у церквах проводять молебень за душі тих, хто помер на чужій землі і тих, кого поховали без відспівування.

Що не можна робити

В це свято не можна робити ніякі роботи на землі: орати, сіяти, садити та ін. Земля – іменинниця і не можна її турбувати.

Вдома не можна займатися прибиранням, прати і вишивати. Можна тільки готувати. В цілому фізична праця не заохочується. Небажано мити голову, стригти і фарбувати волосся, а також робити інші маніпуляції для краси.

Духів день 2021: коли День святого духа, якого числа
Наші предки вважали, що в цей період активізуються русалки, тому не можна ходити купатися самому і заходити в воду на довгий час, щоб русалки не потягли на дно. Для відлякування русалок біля водойми розвішували стрічки і клапті полотна.

Прикмети на день Святого Духа

В День Святого Духа християни приділяли особливу увагу прикметами, вірили, що вони можуть передбачити майбутнє.

  • Якщо подивитися на своє відображення у водоймі, то можна втратити свою справжню любов.
  • Слід говорити «пішов по воду», а не «пішов за водою», а то можна незабаром потонути.
  • Щоб злі духи не турбували і обходили будинок повз, треба розкласти по будинку часник з полином.
  • Якщо у цей день буде блискавка, то це добрий знак, значить, земля очищується від усієї нечисті.
  • Не можна бігати ні в хаті, ні на подвір’ї, а то можна втекти від того хорошого, що приготувала доля.
  • Побачити русалку – не до добра. За повір’ям, це самогубець або той, хто помер раніше призначеного часу.
  • Якщо вранці походити по росі, то це наближає людину до його щастя.
  • Якщо вмитися прохолодною водою з колодязя, то можна позбавитися від нещасть і недуг.
Читайте також:  Що подарувати дружині на Новий рік? Ідеї на будь-який бюджет

У цей день дівчата плели вінки з польових квітів і пускали їх по річці. Якщо вінок тонув – то це до біди, хвороби або іншого нещастя. Якщо вінок спливав далеко, то зустріч з істинною любов’ю відбудеться зовсім скоро. Якщо вінок повернувся до берега, то варто чекати швидкого шлюбу.

Молоді люди напередодні пов’язували в лісі гілки берези. На свято вони поверталися до дерева, щоб перевірити, що сталося з гілками. Якщо гілки зів’яли – то це не до добра, а от якщо всі були такими ж свіжими – то це на щастя.

Духів день 2021 – торжество, заряджене сильною енергетикою. В цей день і раніше відбувалися неймовірні речі, які досі викликають трепет в серцях людей. Духів день завершує низку важливих дванадесятих свят, протягом яких треба постаратися максимум сил і часу присвячувати молитві та благодійності.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021