День літнього сонцестояння в 2021 році: якого числа

День літнього сонцестояння в 2021 року – щорічне важлива подія. Звичайний календар ділиться на 12 місяців і показує початок року – 1 січня. Але у природи інші правила та закони. На жаль, природний і сучасний календарі погано поєднуються між собою. А ось наші предки шанували закони природи. Що символізує день літнього сонцестояння? Якого числа він буде? Які обряди проводилися? Читайте подробиці нижче.

Коли буде літнє сонцестояння в 2021 році

День літнього сонцестояння в 2021 році: якого числа
Літнє сонцестояння – момент, коли Сонце знаходиться над горизонтом опівдні на максимальній висоті. Під час сонцестоянь, яких у році два (літнє та зимове), Сонце знаходиться на максимальному відмінюванні на північ або південь по відношенню до екватора.

Термін «сонцестояння» пов’язаний з тим, що протягом цього явища полуденне Сонце над горизонтом майже не змінюється кілька днів, ніби завмерши на місці. Потім полуденна висота Сонця змінюється в зворотній бік, якщо до цього вона росла – то убуває, а якщо убувала, навпаки, збільшується.

День літнього сонцестояння в 2021 року припадає на понеділок, 21 червня. Точний час – 0З:32 (UTC), 06:32 (МСК). Дата сонцестояння змінюється на один день (20 червня) лише у високосний рік. В цю добу буде найкоротша ніч і найдовший день.

Користь від сонячної енергії

Сонце – центральне світило, яке утримує силою гравітації на місці безліч планет. Сонце дає нам світло, тепло, енергію. Жити без Сонця на нашій планеті було б неможливо.

Читайте також:  Ураза-байрам в 2021 році, якого числа, початок і кінець

Сонячна енергія відіграє важливу роль у житті всіх живих істот. Порівняйте якість життя в районі екватора, де багато сонця, і в районі Крайньої півночі, де умови вкрай суворі, – різниця колосальна.

Енергія, яку отримує планета і зміна часів року безпосередньо залежать від руху Землі навколо Сонця і кута нахилу.

День літнього сонцестояння в 2021 році: якого числа

Різниця між рівноденням і сонцестоянням

Ще наші предки чудово розуміли, яку важливу роль грає Сонце. Вже тоді вони усвідомлювали, що тривалість світлового дня і кількість тепла впливають на врожай і здоров’я людини.

Сонце шанували як головне божество. Було прийнято святкувати 4 важливих дат у році: весняне рівнодення, літнє сонцестояння, осіннє рівнодення, зимове сонцестояння.

Рівнодення і сонцестояння – обидва ці явища сигналізують про зміну сезонів, але все-таки вони свого роду протилежності.

У дні рівнодення день і ніч рівні по тривалості. У дні сонцестояння день найкоротший або найдовший у році (залежно від пори року).

Дати 2021 року

Щорічно дати рівнодення і сонцестояння змінюються. Це обумовлено періодичністю настання високосного року.

У 2021 році:

 • весняне рівнодення – 20 березня;
 • літнє сонцестояння – 21 червня;
 • осіннє рівнодення – 22 вересня;
 • зимове сонцестояння – 21 грудня.

Як ці дні впливають на людину

Сонце впливає на всі живі істоти на планеті. Життя на Землі підпорядковане ритму зміни дня з ніччю. Зрозуміло, і фази активності і відпочинку людини теж залежать від Сонця.

Кількість сонячного світла впливає на ендокринну систему людини, зокрема на гормони. Людям, які живуть в місцях, де мало сонця, доводиться стикатися з цілим спектром проблем зі здоров’ям. Ті, хто проживає в помірних широтах, відчувають, як впливає на їх настрій і працездатність зміна сезонів.

Читайте також:  Затребувані професії в 2021 році: список

Сонце, потрапляючи на шкіру людини, стимулює синтез вітаміну Д. Вироблення вітаміну Д залежить від багатьох нюансів: місцезнаходження, часу, хмарності, екології, кількості меланіну в шкірі.

Цей вітамін відповідає за багато важливі функції в організмі: сприяє засвоєнню кальцію, що запобігає деякі різновиди онкології, підвищує настрій.

День літнього сонцестояння в 2021 році: якого числа

Традиції і звичаї святкування

На Русі цей день вважали особливим. У стародавніх слов’ян відзначали в цей час Івана Купала. У найкоротшу ніч наші предки ходили в ліс, щоб знайти цвіте папороть. Це рослина наділяли чарівною силою. Якщо комусь пощастить знайти папороть, то він почне розуміти мову тварин, зможе знаходити скарби, навчиться бути невидимим і буде легко відкривати будь-який замок. Шукати рослина була небезпечною затією – в лісі його охороняли духи. Щоб відлякати нечисть, палили чебрець і м’яту, їх розносився запах всюди.

Були красиві обряди, наприклад, одруження Ярила (Бога Сонця), заради якої Сонце спускалося на Землю (Воду-Дану). Після народжувалася Зоря.

Побутувало вірування, що Світило потрапляло під землю. Щоб воно повернулося на своє місце, слід правильно провести ніч. Народ розпалював великі вогнища, які не затухали до світанку. Люди водили хороводи, співали і веселилися. Дівчата плели вінки. Попіл з вогнища брали з собою, несли до хати і посипали місце перед вдихом. Вважалося, що це захистить від нечистої сили.

Цей час був найкращим для весільних святкувань. Сонце захищало сім’ю від гіркоти і бід, даруючи любов і довге щасливе спільне життя.

Після хрещення Русі, з’явилися нові звичаї, наприклад, стрибати через багаття. Говорили, що вогонь очищає, спалюючи всі негаразди і хвороби.

День літнього сонцестояння в 2021 році: якого числа
Народ вірив, що в цю ніч гуляла нечиста сила. Активізувалися русалки, перемогти їх чари могли вінки з полину й берези. Мавки могли захопити в полон молодих людей.

Читайте також:  Петрів піст в 2021 році, якого числа, початок і кінець, Петрівський піст 2021

Воду в цей період наділяли особливою силою. Купання в водоймах дарувала силу, енергію і здоров’я.

Народні прикмети

Зі святом пов’язані такі прикмети:

 • Якщо дим від багаття піднімається – до щастя, якщо лягає на землю – до невдачі.
 • Якщо дівчина потанцювала навколо трьох вогнищ, то в цьому році її покличуть заміж.
 • Якщо хлопець випадково проллє на дівчину воду, то незабаром вони стануть парою.
 • Весілля віщувала довге спільне життя.
 • Дитина, що з’явився на світло в цей свято, наділений магічною і цілющим даром.
 • Якщо за вікном холодно і похмуро, то урожай буде мізерним.
 • Рясна роса – до щедрого врожаю.
 • Якщо на небі багато зірок, то це до грибів.
 • Бажання, загадане сьогодні, збудеться.
 • Букет трав, зібраний сьогодні, захистить від нечисті.
 • Якщо зустріти схід сонця на вулиці, то рік буде без хвороб.

День літнього сонцестояння в 2021 році – особливий період, що відрізняється загадкової магією і сильною енергетикою. В цей час варто більше відпочивати, насолоджуватися літнім теплом, заряджатися енергією, яку дає сонце.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021