День бабака 2021: коли, якого числа, прогноз

День бабака 2021 – свято, святкується з великим розмахом у США і Канаді. Дізнаватися погоду по тому, як поведе себе звірята, люди стали майже 200 років тому. Свято полюбився і його сміливо можна назвати народним. День бабака проводять і в деяких країнах Європи, а ось у Російській Федерації це свято не користується особливою популярністю.

Все тому, що в Росії тепло стає пізніше і бабаки на початку лютого ще міцно сплять. Коли відзначається це свято? Якого числа треба спостерігати за твариною і про що говорить його прогноз? Давайте дізнаємося.

Дата святкування Дня бабака в 2021 році

День бабака 2021: коли, якого числа, прогноз
В Америці всім чудово відомо, коли буде День бабака. За прогнозом волохатого синоптика з інтересом стежить народ всіх віків. Дата не змінюється з 1886 р., коли американці відзначили його вперше офіційно. У 2021 році День бабака відбудеться у вівторок, 2 лютого. Хоча це національний свято, але не є вихідним днем.

Буде весна рання або пізня

Сенс свята полягає в передбаченні весни – ранньої чи пізньої. Синоптиком служить звірятко. Тварини набагато гостріше відчуває все, ніж люди, і зміни клімату впливають на їх поведінку.

Звірка будять і дивляться, як він буде себе вести. Якщо він визирне з норки і тут же заліз назад, то зима триватиме ще 6 тижнів. Зате якщо він вилізе з норки і займеться чимось на свіжому повітрі, то весна буде швидкою.

Насправді нічого фантастичного в тому, що передбачив звірятко, немає. Тварина ховається назад у нірку, якщо лякається своєї тіні в сонячну погоду. А от коли на вулиці хмарно, звір не боїться, тому не лізе назад у нірку.

За історію святкування цього дня не всі результати прогнозів виявлялися правдивими. Іноді тварини з різних місць роблять різні прогнози. Але це не заважає американцям стежити за поведінкою звірів.

Читайте також:  Привітання з Новим роком 2019 у віршах, красиві!

У Росії в Єкатеринбурзі на День бабака передбачення робить їжачок Пух. Йому пропонують вибрати одну з двох ємностей з водою, на одній напис «рання весна», на іншій – «пізня весна». Пух найчастіше виявляється прав. До нього передбачала погоду їжачиха Пуговка, яка практично завжди не вгадувала.

Хто і як святкують

У США є офіційний провісник потепління – бабак Філ. Він живе в невеликому місті Панксатоні (штат Пенсільванія). Насичена програма заходів проходить саме тут. Святкують зазвичай цілих три дні. Сюди з’їжджаються гості не тільки з різних кінців країни, але навіть з різних точок світу.

День бабака 2021: коли, якого числа, прогноз
Члени Клубу в чорних капелюхах-ковпаках будять бабака. Після пророцтва тваринного проходить святкова програма.

Кажуть, що Філ прогнозує погоду вже 133 року (а за деякими даними навіть 179 років), хоча бабаки живуть не більше 15 років. Але Члени Клубу запевняють, що дають звірку особливий еліксир довголіття.

Для тих, хто не може відвідати Панксатоні особисто, є можливість дивитися захід в режимі онлайн на офіційному сайті знаменитого бабака. Також церемонію транслюють деякі телевізійні канали.

Крім Філа є і інші відомі бабаки, наприклад, Уіллі (Канада), Сем (Канада), Чак (США), Біллі (США). Фестивалі та святкові заходи проводяться у деяких містах Канади і США.

У світі про це свято заговорили після виходу в 1993 році фільму «День бабака», де головну роль зіграв Білл Мюррей. Події у фільмі розгортаються саме у містечку Панксатоні 2-го лютого.

День бабака 2021: коли, якого числа, прогноз
Наші предки святкували день Святого Макарія. По погоді судили про майбутню весну. У народі цей день називали Макар-веснеуказчик. Після популярної американської кінострічки, в окремих російських містах спробували запозичити західну традицію. Але взяли їжаків, згідно з давньоримською традицією.

Читайте також:  Весілля в 2021 році: сприятливі дні, прикмети

Історія свята

Традиція визначати наближення весни і тепла за поведінкою тварини виникла ще в Римській Імперії. Римляни відзначали День їжака». У лютому будили їжаків. Якщо у похмурий день їжачок виходив з нори, не помічаючи своєї тіні, то вважалося, що весна буде ранньою. А якщо була сонячна погода, їжак бачив тінь, лякався і ховався в нірку, то говорили, що зима затримається ще на кілька тижнів.

Пізніше традицію з передбаченнями тваринного перейняли сусідні країни. У Німеччині і Франції будили борсука, у Великобританії – тхора, в Болгарії – ведмедя.

В Америку традицію привезли емігранти з Німеччини в 18 столітті. Оскільки тхорів і борсуків не знайшлося, то альтернативою вул.

Яскраві фестивалі і галасливі ярмарки були відмінним способом для поліпшення настрою під час зимової сірості.

Вперше згадки про День бабака в штатах можна зустріти ще в 1841 році, а офіційно свято стали відзначати в 1886 році. Тоді 2-го лютого жителі Панксатоні розбудили із зимової сплячки поки ще малюка Філа.

День бабака 2021: коли, якого числа, прогноз

Традиції

Це милий свято і чудова американська традиція. З самого ранку другого лютого в центрі міста збираються місцеві жителі й численні туристи. Всі спостерігають, як поведе себе розбуджений бабак. І нехай пророцтва Філа далеко не завжди відрізняються точністю, це не заважає людям все також любити це свято і з нетерпінням його чекати.

З усього світу в місто з’їжджаються кілька десятків тисяч туристів, спеціально, щоб своїми очима подивитися на знаменитого бабака. По всьому містечку проходять святкування. Цей день дає можливість відчути єдність різних людей незалежно від віку і національності.

День бабака 2021 – національний американський свято з багатою історичною базою. По тому, як пройшов День бабака, можна судити про майбутню весну.

Читайте також:  Прогнози астрологів на 2020 рік: прогнози для Росії, України, США і світу

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021