Чи можна одружитися в 2023 році | чому

Вступ до шлюбу – один з ключових моментів в житті, тому не дивно, що люди так ретельно намагаються підготуватися до нього і врахувати всі можливі нюанси. Для пар, які планують створити сім’ю в 2023 році, буде корисно дізнатися, чи можна одружитися в цей період з точки зору різних прийме. Навіть ті, хто відноситься до всього цього скептично, повинні знати, що не всі повір’я позбавлені сенсу. Не дарма ж люди десятиліттями і навіть століттями прислухаються до подібних порад.

Високосний чи ні

Більше 150 років тому ставлення до високосних років було протилежне нинішньому: цей час вважалося дуже підходящим для того, щоб одружитися. Такі роки навіть іменували «роками наречених». Шлюб, укладений в ці періоди, обіцяв бути довгим і щасливим. Але з плином часу люди почали акцентувати увагу на тому, що в роки з одним зайвим днем відбувається більше нещасть, катаклізмів, частіше починаються війни, епідемії та ін. З тих пір високосні роки стали вважатися провісниками нещасть, і зараз молодята намагаються всіляко уникати їх при виборі дати весілля.

Чи можна одружитися в 2023 році | чому

Тим часом офіційна статистика спростовує таку точку зору. Кількість розлучень у високосні роки не відрізняється від всіх інших, тому родина не буде менш міцною через нестандартного року. Втім, 2023 рік – НЕ високосний, а значить, навіть ті, хто боїться такий «осічки», може спокійно одружитися.

Рік Вдови

Наступний за високосним роком – рік Чорної Вдови. Це означає, що дружина сильно ризикує залишитися вдовою в близькому часі. Точних даних, звідки пішло таке переконання, немає, але вчені, які займаються цим питанням, прийшли до наступного висновку: оскільки люди асоціювали початок воєн з високосним роком, а швидкого зв’язку в давні часи не існувало, звістка про загибель чоловіка приходило до молодої дружини тільки в наступному році.

Щоб визначитися, чи можна одружитися в 2023 році, варто дізнатися про найближчих роках Чорної Вдови. Вони йдуть, як і високосні, з інтервалом в 4 роки. У спеціальних календарях зазначено, що такими є 2021 і 2025, а 2023 цих списках відсутня.

Чи можна одружитися в 2023 році | чому

Рік Вдівця

Ще один несприятливий період, щоб одружитися, – це рік Вдівця, і можна заздалегідь звіритися, чи не випадає він на 2023 рік. «Вдівець» йде відразу за «Чорної Вдовою», теж з інтервалом в 4 роки.

Щоб підтвердити або спростувати таку думку, можна звернутися до статистики. Чи стане очевидно, що під таким повір’ям немає ніякої основи. По-перше, тривалість життя жінок в слов’янських країнах набагато довше, ніж тривалість життя чоловіків, тому вдівець – явище більш рідкісне, ніж вдова. По-друге, навіть історики і вчені не можуть пояснити, звідки з’явилося таке повір’я. Не виключено, що воно створено просто за парним принципом: раз є роки Чорної Вдови, то логічно припустити і існування року Вдівця.

У спеціальних календарях вказані такі найближчі періоди: 2022 і 2026 роки, а 2023 там не фігурує. Навіть тим, хто схильний вірити різним прикметам, можна сміливо планувати весілля, не чекаючи ніяких неприємностей.

Чи можна одружитися в 2023 році | чому

За східним календарем

Любителі східних гороскопів звертають увагу на покровителя року. У 2023 їм буде Кролик. Ця тварина вважається сімейним, тому одружитися в цей період дуже добре.

Астрологи кажуть, що сім’ї, створені в рік Кролика, будуть міцними, взаєморозуміння в них буде максимальним, а теплі почуття не покинуть подружжя протягом усього життя. Але головне, що в таких парах з’являться прекрасні діти, які будуть здоровими і успішними.

Церковні канони

Релігія засуджує всі вищеописані принципи підбору сприятливого моменту для вступу в шлюб. У християнстві вважається, що немає більш-менш відповідних років. Головне, щоб шлюб відбувався з проведенням обряду вінчання, як часто і роблять зараз молоді. Важливий не тільки сам ритуал, але і правильна підготовка до нього, про яку заздалегідь докладно розповість духовний наставник.

За християнським віруваннями не можна одружуватися (вінчатися) :

  • в пост ;
  • перед великими церковними святами ;
  • в період суцільних седмиц ;
  • під час святок.

Дозволено одружитися тільки в понеділок, середу, п’ятницю та неділю. Всі інші дні не підходять.

Чи можна одружитися в 2023 році | чому

Ложка дьогтю

Якщо врахувати все вищесказане, стає зрозуміло, що 2023 рік просто ідеально підходить для того, щоб одружитися. Таке збіг обставин, щоб рік не був високосним, Вдови і Вдівця, зустрічається рідко. Але все-таки є один нюанс, про який варто знати забобонним парам.

У календарях весільних прогнозів кожному році відповідає своя категорія. 2023 рік значиться як Рік Стерви. Це означає, що незабаром після весілля навіть у милій, доброї і поступливою раніше нареченої почне різко псуватися характер, і за найближчі місяці вона перетвориться на справжню стерву.

Чи можна одружитися в 2023 році | чому

Висновок

Під час прийняття рішення про те, чи можна одружитися в 2023 році, найкраще спиратися на любов і взаємоповага, а не на забобони. Але якщо прикмети дуже важливі для вас, то сміливо можете вступати в шлюб, адже більш підходящого періоду для цього в найближчому майбутньому не знайти.

Новий рік 2023