Червона гірка в 2021 році, якого числа, Антипасха, Фомина неділя

Червона гірка в 2021 році, якого числа, Антипасха, Фомина неділя

Червона гірка — стародавнє свято, що зберігся до сьогоднішнього дня. Однак, якщо раніше це був народне свято, пов’язане з закликанием весни, весіллями, поминанням покійних предків, то тепер він є народно-християнських і більше відомий під такими назвами, як Антипасха і Провідну неділю.

Чому свято назвали Червоною гіркою

Все досить просто. В цей день народ виходив на вулицю, де влаштовувались різноманітні заходи, посиденьки з різними обрядовими дійствами, іграми, закликанием весни і так далі, про які ми поговоримо нижче. Так як зима пройшла зовсім недавно, земля ще сира, тому що людям нічого не залишалося, як шукати пагорби, які до цього часу вже встигли просохнути. Тому свято і називається гірками, так як народ рассаживался на гірках, де влаштовувалися своєрідні пікнічку.

Червоними ж гірки називалися тому, що в давнину слово «червоний» означав «красивий», тобто назва свята можна буквально перекласти як «гарне свято на пагорбах».

Якого числа Червона гірка в 2021 році

Кожен рік дата святкування розрізняється. Перехідний свято залежить від Пасхи. Запам’ятати, коли він святкується дуже просто. Червона гірка завжди відзначається рівно через тиждень після Великодня, тобто у наступну після Великодня неділю.

У 2021 році Великдень відбудеться 2 травня. Відповідно, Червона гірка, вона ж — Антипасха і Фомина неділя, буде проходити через тиждень — 9 травня.

На Червону гірку люди збиралися по пагорбах, палили вогнища, співали пісні, водили хороводи. Одним з традиційних елементів даного свята було закликание весни. Дівчата з особливими піснями-закличками «веснянками» закликали прийти в їх краю теплу весну, швидше прилетіти перелітним птахам на свої рідні гнізда.

Ще одним традиційним елементом Червоної гірки було сватання і «ярмарок наречених». Це час початку весняних весіль. Вважалося, що весілля, яке справили на Червону гірку, буде довгою і повного щастя.

Читайте також:
Новорічні канікули у В'єтнамі 2020: відпочинок в січні і ціни

Червона гірка вважається поминальним святом. З цього дня і протягом тижня йшла Радоницкая тиждень, тобто поминання покійних предків з відповідними обрядовими елементами, відвідуванням кладовищ, поминальної їжею.

Ну і, звичайно ж, Червона гірка — це народні гуляння. Сьогодні це не так поширене, хоча у віддалених селах і селах традиція продовжує зберігатися. У минулому цей весняний свято супроводжувався загальними гуляннями. Воістину грандіозне свято відбувалося, коли на той же день випадали весілля, святкування яких поєднувалося з іншими традиціями.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021