Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

Бурятський Новий рік відрізняється від святкування звичайного Нового року, який проходить в Росії і в світі. Якщо у нас Новий рік закріплений за ніч з 31 грудня на 1 січня, то ось Бурятський залежить від місячно-сонячного календаря і випадає на різні дати.

Коли настане Бурятський Новий рік в 2021 році

Якщо ви цікавитеся тим, коли починається Бурятський Новий рік в 2021 році, то вам варто знати, що в різні роки свято випадає на різні числа між січнем і березнем. Завжди припадає на перший весняний молодик.

У 2021 році свято припадає на 12 лютого.

Бурятський Новий рік опис

Новий рік, який святкується в Бурятії, а також Сибіру, Забайкальському краї, Усть-Ординському Бурятського окрузі, Іркутської області, є важливим святом для монгольських і деяких тюркських народів. Має кілька назв. Найбільш відомий під назвами Сагаалган, Свято Білого місяця, Цаган Сар, Шагаа, Чага Байрам.

Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

До приходу буддизму, Сагаалган святкувався навесні, а восени — у день осіннього рівнодення. Дату святкування переніс онук легендарного Чингіз — хан Хубілай. Під впливом буддизму він переніс Сагаалган на Новий рік за місячним календарем — перший весняний молодик.

Перший місяць після Нового року називається Білим місяцем. Весь місяць вважається святковим. Цікаво, що Бурятський Новий рік починається не опівночі, а з першими променями висхідного сонця.

Рано вранці святкують вже прокидаються, щоб зустріти схід, подякувати Сонце за вдало минулий рік. Це пов’язано і з повір’ям, слідуючи якому, з світанком Сагаалгана приходить божество Палдэн Лхамо, яка дивиться, хто є в хаті, хто вже прокинувся, а хто ще спить. Тим, хто рано прокинувся, божество дарує удачу в майбутньому році, а тим, хто спить, удачі, заступництва не бачити.

Читайте також:
Новорічний Симорон 2019 - щастя товстим шаром!

Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

Так як це Білий місяць, на святковому столі обов’язково повинні бути присутніми продукти білого кольору, тобто молоко, сметана, сир та інші.

За традицією, у перший день Бурятського Нового року в гості ходити не можна. Його необхідно провести разом із сім’єю. А ось з другого дня і до кінця місяця можна ходити в гості і приймати гостей. Існує повір’я, що чим більше під час святкування Сагаалгана в будинок прийде гостей, чим багатшим буде стіл і щедріше частування, тим щасливішим буде майбутній рік.

Білий місяць — час очисних обрядів. Проте очисні обряди починаються ще до початку Нового року. Перед святкуванням з дому викидається все изжившее себе, що може накопичити погане. Обряд здійснює запрошений лама. Наводиться чистота в будинку, викидаються старі, зіпсовані речі. У Новий рік необхідно вступити з чистими помислами, забувши про старі образи, простив кривдників, без ненависті, злості, негативних емоцій.

Бурятський Новий рік 2021 якого числа, коли починається, коли настане

Під час Бурятського Нового року здійснюється особливий обряд під назвою «запуск коней вітру удачі». Символ «коня вітру удачі» освячують у храмі, після чого прив’язують до дерева, даху будинку, щоб він майорів на вітрі. Цей символ є оберегом і захистом від невдач і хвороб.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021