Благовіщення 2021: число і дата свята

Благовіщення 2021 – важливий церковний свято для православних християн. Ще цей день називають Благовещеньев день, Провіщення, Зимобор, Великдень, Привітання Марії, Заклинання весни. Благовіщення Пресвятої Богородиці у православних відзначається значно масштабніше, ніж у католиків. Тим не менш, цей день відзначають по всьому світу. Тому питання, якого числа відбудеться торжество в 2021 році, актуальний для всіх.

Дата, якого числа відзначаємо в 2021 році

Благовіщення 2021: число і дата свята
Ця дата пов’язана з народженням Ісуса Христа. Свято відзначають на честь явлення Архангела, який приніс Марії Благу Звістку про народження сина Божого. Отже, потрібно відрахувати 9 місяців до Різдва. Благовіщення відзначають 7-го квітня. Дата, коли святкують у католиків і коли у православних, збігається. Свято кожен рік проходить в один і той же час.

Свято проводиться за старовинними традиціями і церковним статутом. У святкового дня є якісь ритуали, яким потрібно слідувати.

Історія і суть свята

Марія поралася з пряжею, щоб виготовити завісу в храм. Раптово перед її очима з’явився Архангел Гавриїл. Він спустився прямо з небес, щоб повідомити, що Марія стане матір’ю Месії. Вважається, що це була перша «добрість» Божа після вигнання людей з Раю. Виходить, що це свято символізує спокуту родом людським гріха Єви.

Згадки про цей день можна знайти в працях Іоанна Златоуста в ІІІ столітті. Офіційно святкувати народ почав в VI столітті. На Русі стали святкувати відразу після хрещення земель.

Традиції святкування

Традицій чимало, але всі вони пов’язані з початком весни, з новим річним циклом.

Читайте також:  Водолій гороскоп на 2020 рік Щура - повна версія!

Є повір’я, що в цей день прокидаються всі комахи, змії і звірі, які спали взимку, а також прилітають птахи. У водоймах активізується риба. Оживають дерева – розпускаються бруньки.

Віруючі відправляються в храм на всеношну. Прийнято більше молитися, подавати нужденним, брати участь у благодійності.

Існує традиція випускати птахів. В основному на простори випускають голубів. Вважається, що вони полетять до ангелів і розкажуть про всі добрі справи, що були здійснені за минулий рік.

Благовіщення 2021: число і дата свята
Багато господині заготовляють благовіщенську сіль. Вони беруть мішечок, в нього всі члени сім’ї кидають трохи солі. Далі цю сіль прожарюють на вогні і ховають десь у будинку. Така сіль працює як оберіг.

Унікальну силу мають просфори і освячена вода, що їх віруючі приносять додому з храму.

Це хороший день для паломництва. Кажуть, що церковні реліквії можуть наділити парафіян силою.

Християни вірять, що в цю добу небеса відкриті і Всевишній чує всі молитви. Можна загадувати бажання і просити про допомогу.

Наші предки розпалювали величезні багаття, викидаючи в полум’я все старе і непотрібне. Вогонь забирав не тільки речі, але і хвороби, негаразди, біди.

Церковні канони

Нерідко Благовіщення потрапляє на період Великого посту або навіть проходить в один день з Великоднем. У 2021 році 7 квітня випадає на середину Великого посту. Всенічне бдіння почнеться Великим повечерием. У храмах пройде повна літургія. Кольори богослужбових строїв змінюються в залежності від свята. Наприклад, на Благовіщення – блакитний, на Великдень – білий та ін.

Благовіщення 2021: число і дата свята

Народні звичаї

У народі вважають, що в цей день весна перемагає зиму. Раніше в ніч напередодні благовіщенського свята було прийнято спалювати солом’яне опудало, що символізує зиму. Навколо багаття, водили хороводи, співали пісні. Музиканти грали, народ танцював. Люди вірили, що в цей час Господь чує всі молитви і можна випросити благополуччя і хороший урожай.

Читайте також:  Прогнози для України на 2020 рік: прогнози і пророцтва

І тоді вже існував звичай випускати птахів. Жебраки, які хочуть підзаробити, спеціально ловили птахів, а потім несли на базар продавати, адже бажаючих надати свободу птахам було хоч відбавляй. Птиці повинно було стати подарунком матінці природі. Ну, а купівля у бідняка служила своєрідною милостинею.

Як підготуватися до святкування

Потрібно було навести будинку і у дворі порядок, полагодити те, що поламалося, позбавитися від того, що не потрібно. Бажано побілити піч і стіни. За пару днів до свята господині приступали до приготування страв. Оскільки до Благовіщення не можна нічого робити, всю роботу потрібно було встигнути зробити до цього дня.

Напередодні прийнято було сходити в лазню і гарненько попаритися. Зустрічати свято було чистої або навіть у новому одязі.

Є ряд заборон на 7 квітня:

 • Не можна вишивати, заплітати коси, стригти волосся, навіть розчісуватися і то небажано. Вважалося, що в цей день відкривається небо. Оскільки життя людини можна порівняти з ниткою, то краще нічого не робити з нитками, щоб вони не переплуталися і доля не змінилася.
 • Не можна займатися фізичною працею. Свято має бути вільним від будь-яких турбот.
 • Не можна давати гроші в борг, інакше можна втратити спокій і втратити здоров’я.
 • Не можна злитися і гніватися.
 • Не можна укладати шлюб, тому що це період Великого посту.
 • Святковий стіл

  На столі обов’язково має бути особливе печиво або булочки у формі пташок. Ці їстівні пташки залучають весну. В той будинок, де будуть на столі пташки, весна прийде швидше.

  Благовіщення 2021: число і дата свята
  Господині пекли і маленьких пташок і побільше, і солодких і солоних, тут справа фантазії. Діти часто одягали пташку на паличку або просто підкидав пташку вище, щоб показати її сонцю.

  Читайте також:  Місяць Рамадан (Рамазан) в 2020 році: початок та кінець посту. Коли пост Рамадан у 2020 році?

  Рясні і жирні застілля були не прийняті. Крім звичайної скромної їжі, церквою допускалися деякі послаблення. Можна було бачити на столі рибні страви, оливу, вино.

  Прикмети на Благовіщення

  • Якщо були заморозки, то це до багатого врожаю.
  • Якщо до 7 квітня ластівки все ще не повернулися з теплих країв, то весна прийде пізно.
  • Якщо дружина скаже чоловікові «улюблений» 40 разів, то в родині цілий рік буде панувати мир і благополуччя.
  • Якщо закопати у дворі шматочок проскури, то буде багатий урожай.
  • Бажання, загадані в цей день, обов’язково збудуться.

  Благовіщення 2021 – велике християнське свято. Тепер ви знаєте, в який день і в будь число щорічно віруючі відзначають це світле свято. Хоча цей день відзначають з кожним роком все більше людей, свято не є офіційним вихідним. Тим не менш, це великий день, коли православні християни утримуються від роботи і домашніх турбот, не з’ясовують стосунки, ходять в храм і загадують бажання.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021