Батьківський день у 2021 році, якого числа

Батьківський день у 2021 році, якого числа

Батьківський день — стародавнє свято, поминальний день, який відноситься до народної і православної християнської традицій. Має також такі назви, як «Радониця», «Радуниця». Є днем поминання покійних предків. У цей день прийнято відвідувати кладовища, доглядати за могилами пращурів, здійснювати ті чи інші традиційні дії, наприклад, влаштовувати сімейні походи на кладовища, посиденьки з принесеними продуктами, добрими спогадами про тих, розповідями покійним про події свого життя.

Вважається, що не на Великдень, а саме на Батьківський день, який проходить трохи пізніше, необхідно ходити на цвинтар, влаштовувати поминальні обряди і дії. Про це ми ще поговоримо нижче, так як вам вже напевно не терпиться дізнатися, коли ж будемо відзначати Батьківський день у 2021 році.

Якого числа Батьківський день у 2021 році

Радониця щороку відбувається в різні дати. Є перехідним святом, залежних від часу святкування Великодня. Є два способи визначити, коли буде Батьківський день в поточному році.

Перший спосіб. Необхідно дізнатися, коли буде Пасха, після чого відрахувати 9 днів. На 9-й день, який завжди випадає на вівторок, і буде Радониця.
Другий спосіб. Батьківський день святкується у вівторок після Фоміна неділі або Антипасха, яка, в свою чергу, наголошується в неділю через тиждень після Великодня.

Православна Пасха в 2021 році випадає на 2 травня. Таким чином нескладно визначити, що Батьківський день випадає на вівторок 11 травня.

Батьківський день у 2021 році, якого числа

Радониця — одне з найдавніших свят слов’ян, який дійшов до сьогоднішніх днів. Це весняний день поминання предків, з якими пов’язані різні традиції. Весь тиждень, на яку випадає Радониця, називається Радоницкой тижнем. У 2021 році Радоницкая або Батьківська тиждень триватиме до свята Антипасха (Фомина неділя, Червона гірка (9 травня)) по 16 травня.

Читайте також:
Подарунок вчителю на Новий рік: ідеї від класу і від себе особисто

Батьківського дня безліч варіацій назв — Радониця, Радуниця, Радожное, Привітне неділю та ін. Цей день, як і свято Пасхи — воскресіння Христового, вважається радісним. Люди з радістю, гордістю і повагою згадують своїх предків, влаштовують гуляння, традиційні обряди та заходи. Червона гірка та наступний після неї Батьківський день — це зустріч Великодня вже з покійними предками. Сходити в цей день або протягом Радоницкой тижня на могилки предків рекомендується.

Крім традиції поминання предків, існувала прикмета і про щасливе дощі в Батьківський день. Молодь окликала дощ, для чого використовувалися спеціальні «заклички». Якщо пішов дощ, всі прагнули вмитися дощовою водою, так як це, за повір’ями, принесе удачу в поточному році. Хороша прикмета, якщо у цей день вдарить перший весняний грім. Якщо таке траплялося, дівчата вмивалися дощовою водою через срібні і золоті кільця. Вважалося, що це принесе не тільки щастя, але і збереже красу.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021