2021 рік за слов’янським календарем: символ, рік якої тварини

Слов’янський календар – один з найдавніших. Популярність його зростає з кожним роком, проте він програє Східним календарем. 2021 рік за слов’янським календарем – рік Кричущого Півня. Тотемна тварина цього року дуже незвично, спробуємо охарактеризувати його з різних сторін і розповісти, яким буде людина, народжена у цьому році.

Особливості слов’янського (руського) календаря

Слов’янський календар відрізняється від звичного нам Східного тим, що тварини (тотеми) змінюються не раз в 12, а в 16 років. 2021 рік у слов’янській манері літочислення є насправді 7529 роком. Європейський формат обчислення часу слов’янські народи перейшли ще в кінці 17 століття.

2021 рік за словянським календарем: символ, рік якої тварини

На російське літочислення вплинула язичницька віра наших предків до прийняття християнства і хрещення Русі. В той час люди свято вірили в силу богів природи та вважали, що кожній людині відповідає тотемна тварина – символ року.

Цікава особливість – днів тижня у наших предків було не сім, а цілих 9. Але важливо зауважити, що тривалість доби становила 16 годин, а місяць складався з 40 днів.

2021 рік за словянським календарем: символ, рік якої тварини

Коли настане Рік Кричущого Півня за слов’янським календарем? Тут теж є відмінність – лише з приходом весни тотемом стане Півень. Причому тварина буде протегувати тільки після 21 березня. Це означає, що вплив тварини на життя людей і на дітей, народжених в цей рік, буде найбільш сильно проявлятися тільки навесні.

Рік Кричущого Півня – що принесе тварина?

2021 рік стане 14-им у періоді циклу з 16 тварин. За слов’янським легендами саме Перун подарував нам Півня. Перун є батьком більшості язичницьких богів. З чуток, коли він народжувався, вся земля тряслася, йшов сильний дощ. І незважаючи на це, у слов’ян його асоціювали з родючістю і благополуччям в житті і господарстві. Тому подарунок Перуна, що Кричить Півень, повинен був принести в сім’ю благополуччя, а дитина, народжена під його тотемом, був щасливий і щасливий, сім’я його була б завжди в достатку.

Читайте також:  Лазарева субота 2021: якого числа, традиції, звичаї

2021 рік за словянським календарем: символ, рік якої тварини

Півень – не тільки птах, що приносить благополуччя, але й символ сонця. Адже саме він сповіщає всіх про початок нового дня, починаючи кукурікати з появою перших променів сонячного світла вранці.

Птах є і покровителем родючості. Адже саме завдяки Півневі раніше курки несли яйця і давали поживу своїм господарям. Це зараз вивели спеціальні породи курей, які цілком можуть обійтися без особини чоловічої статі.

Також покровитель року використовувався в якості жертвоприношень. В слов’янському календарі було багато свят, на які потрібно було пожертвувати птицею або з’їсти її за столом. При початку будівництва нового будинку або поселення обов’язково приносили в жертву Півня.

За слов’янськими повір’ями Рік Півня принесе пожвавлення у всіх процесах життя, адже тварина дуже енергійне. Після Року Павука у житті повинен наступити більш різноманітний період. Варто очікувати різні сюрпризи, які можуть бути як хорошими, так і поганими: все залежить тільки від вас, адже тварина лише дає енергетичну установку на зміни, а як її використовувати і в яке русло направити – вже ваша справа. Також цей рік можна назвати переломним: долі людей будуть на роздоріжжі і кожен сам визначить подальший шлях.

Тотем людини – Кричить Півень. Про що це говорить?

Також Півня можна описати деякими незвичайними характеристиками – люди, чий рік народження співпадає з 14-им за слов’янським календарем, можуть бути:

  1. Надмірно емоційними, як і тварина, яка є символом року. З емоційністю потрібно працювати з самого народження. Для дівчинки, народженої в 2021 році, бути емоційною за канонами суспільства допустимо. А ось над емоційністю хлопчика варто попрацювати і навчити контролювати себе. Це не означає, що погана риса – її потрібно лише правильно використовувати.
  2. Імпульсивними. Якщо не навчитися справлятися з цією якістю в дитинстві, то в наш час імпульсивність може заважати людині у дорослому житті.
  3. Самовпевненими і безстрашними. Також дуже спірне якість, яке може допомогти в житті при правильному застосуванні, так і нашкодити, якщо направити свою енергію не в те русло. Потрібно бути дуже уважними до цим якостям, адже в слов’янське час безстрашність було актуальним, а в наш час більш популярні раціональність і стратегічне мислення.
  4. Амбітними. У слов’янське час, так і в наше, дуже потрібну якість для людини, яким варто навчитися управляти. Завдяки амбіціям дитина, покровителем якого є Півень, зможе багато чого досягти в своєму житті.
  5. Різкими, егоїстичними. Але при правильному підході вплив цих задатків можна спрямувати на благо.
Читайте також:  Страсний тиждень у 2021 році, якого числа, Страсна седмиця, Велика субота, Страсна субота 2021

Але не варто лякатися всього цього. Дитина, народжена в цей рік, буде наділений величезними задатками у різних сферах. Батькам потрібно вчасно помітити потенціал і використовувати його на благо, так як діти 2021 року, як правило, дуже енергійні і непосидючі, можуть бути різкими і навіть агресивними в спілкуванні з однолітками, особливо якщо їх сильно зачепили. Але якщо батьки зможуть знайти те зернятко, яке було закладено в дитині природою, і зможуть правильно розвинути його, то вплив дуже багатьох спірних рис, характерних Півням, буде мінімально.

Як підготуватися до Року Півня?

Якщо ви вирішите святкувати настання Нового року також за слов’янською традицією, то необхідно заздалегідь продумати деякі моменти:

  1. На стіл в день святкування не можна ставити м’ясні страви з птиці. У наших предків погляди на це іноді були іншими, але краще не нехтувати традиції – на стіл можна поставити лише фігурку тотема. Свинина і яловичина на столі допустимі.
  2. Скатертина та одяг повинна бути яскравою, переважно теплих тонів. Наприклад, головним акцентом можна зробити червоний колір. Другорядними відтінками – жовтий, оранжевий, коричневий.2021 рік за словянським календарем: символ, рік якої тварини
  3. На столі в більшості страв повинна бути зелена рослинність – так як Півні – травоїдні тварини. Страви мають бути легкими, без надмірної дорожнечі. Не варто зловживати соусами – наприклад, майонезом.
  4. Алкоголю на столі має бути як мінімум, так як Півень – птах запальна. Ви ж не хочете, щоб свято пройшло зі скандалом? Значить, міцних напоїв краще уникати. Поставте на стіл шампанське або вино, ніякої горілки і коньяку!

В який час зустрічати рік за слов’янським звичаєм?

Точних даних на цей рахунок немає, адже з часів наших предків змінилося занадто багато. І навіть 21 березня – день плаваючий. Іноді свято проходить 20 числа, буває 22. Все залежить від кількості днів у лютому. Але найкраще відзначати свято 21 числа: вдень або вночі, вирішувати вже вам. Якщо не хочете збити біоритми свого організму, як це відбувається 1 січня, то краще відзначати прихід свята за руським календарем вдень 21 березня.

Читайте також:  Весілля в 2020 рік Щура: вдалі дні і прикмети

Свята – особливий час. Всі ми хочемо, щоб в нашому житті було якомога більше. Так чому б не відзначити такий чудовий свято, як Новий рік кілька разів? За офіційним календарем, 1 січня, за старим стилем (13-14 січня), а також навесні, за російським звичаєм слов’янських народів? Не забувайте, є ще й китайський Новий Рік. Хочете влаштувати собі незабутній рік – дерзайте! Вам буде протегувати відразу декілька символів – значить, і рік буде дуже цікавим на події!

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021