2021 рік високосний чи ні: скільки днів у лютому

Високосний рік давним-давно здобув погану славу – у цей час заборонялося одружуватися і розлучатися, переїжджати і починати великі справи. Багато хто до цих вірять цим прикметам і звертають увагу на магію чисел, тому питання про те, яким буде наступний період, закономірний. 2021 рік високосний, чи ні – відповідаємо докладно.

Звідки пішла традиція поділу років?

Практика розподілу часових проміжків на високосні і невисокосные року з’явилася за часів Цезаря, коли в обіг було введено юліанський календар. У його розробці брали участь олександрійські астрономи на чолі з математиком і філософом Созігена.

Згідно догмі, прийнятої стародавніми розробниками, тривалість одного календарного року дорівнювала 365 діб і 6 годин. “Зайва” чверть доби загрожувала по закінченню декількох десятиліть суттєво змістити календарні дати. Для того, щоб вирівняти шестигодинне зсув, було прийнято рішення ввести так званий високосний рік – від латинського bissextus, що означає “двічі шостий”. Тривалість цього часового проміжку повинна була становити не 365, 366 днів. Наступати він повинен кожні 4 роки – після трьох невисокосных років один рік вважається високосним. Це правило діє і сьогодні.

У стародавніх римлян додаткові добу були включені перед шостим днем березневих календ, які припадали на 24 лютого. В епоху сучасності “зайві” доба просто додаються до лютого – найкоротшому місяця року. Замість 28 лютневих днів у високосний рік ми отримуємо на один більше – 29.

2021 рік високосний чи ні: скільки днів у лютому

Невеликі поправки в обчислення високосних років були внесені у часи Римського папи Григорія XIII. Реформа була пов’язана з тим, що юліанський календар все-таки містив похибка. Середня тривалість тропічного року – періоду між двома рівноденнями – опинилася на 11 годин довше, ніж потрібно за законами астрономії. Із-за зайвих годин за кілька століть суттєво змістилася дата весняного рівнодення, до якої прив’язані багато релігійні свята. Зміни торкнулися року з порядковим номером, кратним цифри 100. Високосними вони вважалися тільки тоді, коли ділилися без залишку не тільки на сотню, але і на цифру 400.

Читайте також:  Гадання на заміжжя Новий рік 2019 - нові правдиві

Як правильно розрахувати високосний рік: яким буде 2021-й?

Роком вважається умовна одиниця виміру часу, яка відповідає циклічній зміні сезонів – зими, весни, літа й осені. Визначення використовується і в астрономії як характеристика руху планет навколо центру зоряної системи. За один земний рік наша планета встигає повністю обернутися навколо Сонця, а, наприклад, Сатурну для цього потрібно 29 земних років. Тому в розрахунках кратності років важлива точність – це відправна точка для багатьох вимірів, у тому числі астрономічних.

Коли рік вважати високосним – правила розрахунку:

 • роки, порядковий номер яких ділиться без залишку на 4, вважаються високосними;
 • виняток становлять роки, кратні цифрі 100, – до високосним вони не належать;
 • якщо порядковий номер року кратний не тільки цифрі 100, але і 400, – він буде високосним.

Спираючись на це правило, легко зрозуміти, чому був високосним 2000-й рік – він без залишку ділиться на 400. У той же час 2100-й буде невисокосным, оскільки кратний тільки сотні.

Щоб обчислити, на який рік випадає календарний зрушення тривалістю 1 добу, за відправну точку можна взяти високосний 2000-й. Додаючи до цієї цифри четвірку, вдасться скласти цілий список високосних років:

 • 2004;
 • 2008;
 • 2012;
 • 2016;
 • 2020.

Оскільки 2021-й слід відразу за високосним 2020-му, він вважається невисокосным. До того ж цифру 2021 ніяк не вийде розділити на четвірку без залишку, що теж підтверджує математичне правило. Наступний високосний календарний період настане в 2024-му, а потім в 2028-му і 2032-м.

2021 рік високосний чи ні: скільки днів у лютому

Характеристики 2021 року:

 • скільки всього днів – 365;
 • скільки днів у лютому – 28;
 • в який день тижня розпочнеться у п’ятницю 1 січня;
 • в який день тижня закінчиться – в п’ятницю 31 грудня.
Читайте також:  Закуски на Новий рік 2020, нові рецепти з фото

2021-й за китайським календарем

В сучасному Китаї для літочислення використовується не тільки григоріанський, але і сонячно-місячний календар. У ньому немає високосних років, зате є складна система розрахунків, що дозволяє з математичною точністю визначити початок нового року. За відправну точку китайці беруть день зимового сонцестояння, а потім спостерігають за фазами місяця. Новий річний цикл настає з початком другого молодого місяця після дати зимового сонцестояння, яка припадає на 21 грудня.

Згідно зі східним літочисленням, новорічна дата виходить плаваючою і коливається в проміжку з 21 січня по 21 лютого. У 2021-му китайський новий рік (він же Свято Весни) настане 12 лютого, а згідно давньокитайським літочисленням, він буде мати 4718-й порядковий номер.

12 лютого вступить у свої права Білий Металевий Бик – східне тварина-покровитель, яке буде панувати до 31.01.2022 р. включно. Наступний за високосним рік обіцяє стати більш спокійним, благополучним і щасливим, ніж 2020-й. Сумлінне, працелюбна та відповідальна тварина Бик буде вподобу таким же трудоголікам, як він сам. В цей період доведеться працювати над усіма сферами життя, але вкладені зусилля окупляться в найближчому майбутньому в подвійному розмірі.

2021 рік високосний чи ні: скільки днів у лютому

У той же час Бик вважається найбільш консервативним знаком китайського календаря. Він не сприймає кардинальних змін, тому може перешкодити прогресивного розвитку компаній, переїздам, частих змін роботи і подорожей. Зате для всіх, хто цінує стабільність, 2021-й рік буде дуже успішним і благополучним. Найбільше східний тотем буде сприяти тим, хто ретельно будує плани і продумує кожен свій крок.

Очікувані події 2021 року

2021-й рік ще не почався, але вже зараз відомий ряд подій, якими ознаменується новий календарний період.

Читайте також:  Колядки, щедрівки, посівалки на Старий Новий рік 2019 у віршах

Організація Об’єднаних Націй оголосила 2021-й роком:

 • миру та довіри;
 • творчої економіки для сталого розвитку;
 • фруктів і овочів.

У Росії планується оголосити його роком:

 • музеїв;
 • дитячого туризму;
 • нечисленних народів РФ.

Також очікуються значні астрономічні явища:

 • 10.06.2021 – кільцеподібне сонячне затемнення, яке можна буде спостерігати на території східного узбережжя США і Канади;
 • 04.12.2021 – повне місячне затемнення над територією Антарктиди.

2021 рік високосний чи ні: скільки днів у лютому

Кіномани з нетерпінням очікувати такі прем’єри:

 • “Смертельна битва” від New Line Cinema;
 • “Форсаж-10” від Universal Pictures;
 • “Доктор Стрендж і мультивсесвіт божевілля” від Marvel Studios;
 • “Матриця-4” від Warner Bros.;
 • “Бетмен” від Warner Bros.;
 • “Індіана Джонс-5” від Walt Disney Pictures;
 • “Місія нездійсненна-7” від Paramount Pictures;
 • “Аватар-2” від 20th Century Studios;
 • “Шерлок Холмс-3” від Warner Bros.

Невисокосний 2021 рік напевно готує нам ще масу приємних подій, які запам’ятаються надовго. Як показує практика, від таких років не варто чекати серйозних потрясінь – будуйте плани на майбутнє і налаштовуйтеся на позитив.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021