Якого числа краще поставити ялинку?

Питання про те, коли ставити ялинку вдома, стосується всіма улюбленого свята. Сьогодні вкрай складно уявити святкування Нового року без вже всім полюбилася ялинки.

Саме вона приносить атмосферу свята і дарує людям величезну кількість незабутніх емоцій.

Зміст

  • 1 Складний вибір
  • 2 Витоки свята
  • 3 Коли прикрашати?

Складний вибір

Питання встановлення стосується не тільки часу, але і місця, куди поставити ялинку. Найчастіше використовується кут найбільшої кімнати будинку. В основному це зал (гостьова кімната).

Ялинка відмінно підходить для цього приміщення, так як воно є найбільш відвідуваним з усіх. Та й основна частина дозвілля проводиться саме тут, а це значить, що доповнювати відпочинок буде яскраве відчуття свята.

Якого числа краще поставити ялинку?Варто приділити увагу й тому, як встановити ялинку. Використовується величезна кількість методів. Найпростішим є прийшов з давніх часів метод, при якому використовується відро з сипучою речовиною, найчастіше пісок.

Щоб не псувати картину, відро декорується під різні елементи. Це стає однією з складових прикраси ялинки. Більш сучасним рішенням є універсальні підставки, які займають мало простору і в той же час більш стійкі.

Іноді ці самі підставки вже оснащені елементами декору, щоб власники ялинки не витрачали на це свій час. Це ключові методи, які дають відповідь на питання про те, як встановити ялинку.

Однак питання про те, як поставити новорічну ялинку або ж куди, не настільки важливий, як дата прикраси. Вся справа в тому, що здавна існують певні традиції і звичаї, в яких чітко вказано, коли ставити ялинку і якого числа її наряджати. Щоб вникнути в це питання, варто детально ознайомитися з історією цього свята.

Читайте також:  Незвичайні іграшки бискорню – джерело вашого натхнення

Витоки свята

Якого числа краще поставити ялинку?Питання про те, якого числа здійснювати процес прикрашання ялинки, лежить далеко у витоках історії свята, який прийшов з Європи. Згідно з віруваннями, кінець року є містичним часом, яке несе в собі багато зла.

У переказах саме в цей часовий проміжок природа вмирає, щоб знов відродитися у своєму новому обличчі і запылать яскравими барвами весни.

Крім цього, ходило вірування, що рослини, що зберігають свій зелений колір в будь-який час року, володіють містичними властивостями.

Їх можна перенести на людину, якщо встановити таке дерево в будинку, в той час коли здійснюється переродження природи. Кожен з членів сім’ї в обов’язковому порядку повинен торкнутися чудесного дерева, щоб перейняти його силу.

Якого числа краще поставити ялинку?Варто звернути увагу, що ходило величезна кількість спорів, що стосуються того, як правильно прикрашати дерево. Однак був усталений метод, згідно з яким ялинку або сосну підвішували до стелі, а їх прикрашали гілки різними солодощами та іграшками.

Після закінчення новорічних свят дітям дозволялося струсити з чудесного дерева солодощі і з’їсти їх. Процес був обов’язковим, так як вважалося, що смаколики також наділені чарівними властивостями.

Остаточне формування традиції з приводу того, як треба наряджати ялинку, відбулося в середині 17 століття. На той час існувало чітке переконання, що дерево має стояти на землі, а не бути в підвішеному стані.

Наряджати ялинку стали в основному іграшками, рідко хто дотримувався солодощів. Проте варто відзначити, що традиція вішати цукерки існує і по сей день, і багато сімей практикують це. Також потрібно сказати, що в основному ялинку ставили напередодні Різдва, а саме за 2 дні до нього.

Найбільш рано і чітко ця традиція сформувалася в Австрії та Німеччині. В нашу країну вона прийшла значно пізніше, і вперше державна ялинка була встановлена в 1840 році.

Читайте також:  Варіанти для конкурсу на кращу іграшку на Новий рік

Спочатку великого успіху такий звичай не мав, проте знати, яка вірила в таємничу силу, почала використовувати це. І в результаті традиція знайшла величезний успіх, яким користується і донині.

Коли прикрашати?

Не існує певної думки і норми з приводу того, коли треба наряджати ялинку. Питання суто індивідуальний і залежить від бажання людей.

Сама підготовка вже здійснюється на початку грудня. Більшість людей саме в цей час починає закупівлю іграшок, дощику і іншої атрибутики.

Практично всі громадські заклади починають наряджати святкове дерево вже на початку грудня. Справа у маркетингових рішеннях, які дозволяють привернути увагу людей, що з нетерпінням чекають свята.

Та й деякі фірми для підняття настрою у своїх співробітників наряджають святкове дерево вже на початку першого місяця зими. Це значно стимулює роботу.

В цілому в нашій країні існує певний звичай, сформований роками, згідно з яким встановити ялинку вдома стоїть 24-25 грудня. Це досить оптимальна дата, яка дасть рослині простояти всі свята і створить радісний настрій вчасно.

Однак багато сімей наряджають ялинку безпосередньо 31 грудня. Це відбувається за кілька годин до самого свята, безпосередньо перед тим, як сісти за стіл. Вони чітко переконані, що саме їх норми є вірними.

Говорити про те, коли встановлювати й прикрашати ялинку в будинку, можна нескінченно. І кожен, хто відстоює свою позицію, буде правий. Адже не існує певних правил і норм, які прописані де-небудь. Все залежить від того, чого людина очікує від свят і яка їх тривалість.

Однак є нагальна рекомендація щодо встановлення натуральних дерев. В основному святковий сезон триває з кінця грудня до середини січня, включаючи в себе такі свято, як Новий рік, Різдво і Старий Новий рік.

Читайте також:  Що можна зробити на Новий Рік з простих ниток?

Якщо є бажання, щоб деревце надійно простояла весь святковий сезон, то не варто його встановлювати занадто рано, так як до кінця відпочинку воно опаде. І святковий настрій зникне разом з голками.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021