Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Хтось уже знає, як намалювати Кролика на новий 2023 рік, а хтось тільки шукає підходящий варіант. І в тому, і в іншому випадку варто розглянути різні стилі, щоб не обмежувати політ творчої фантазії. Кролик символізує родючість, зростання добробуту, удачу в справах і кар’єрне зростання. Так що його зображення стане відмінним подарунком і, одночасно, добрим новорічним побажанням.

Кілька порад

Перед тим, як приступити до роботи, бажано здраво оцінити свої можливості. Щоб точно передати руху і пропорції звірка, його пухнастий хутро, особливості забарвлення, потрібні навички і досвід. Тому початківцям художникам більше вдаються стилізовані контурні малюнки, так звані «мультяшні». Завжди правильніше рухатися від простого до складного, тоді результат не обдурить очікування і не пропаде бажання йти далі.

Незалежно від обраного стилю, починають малювати кролика (і будь-яка інша тварина) з загального начерку, поступово додаючи деталі. Зазвичай намічають голову і тулуб, визначаючи, як вони розташовані відносно один одного і на аркуші. Деякі майстри першої малюють найяскравішу деталь, наприклад, очей, а потім поступово додають інше. Прийом вражаючий, але новачкам вдається рідко. Тут потрібен точний окомір, а також вміння прямо в процесі роботи порівнювати пропорції. Інакше зображення виявиться занадто великим або маленьким, зміститься щодо центру і буде виглядати безглуздо.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Початковий абрис фігури і її розташування на аркуші, як і інші допоміжні лінії, намічають тонким напівтвердим олівцем (НВ), щоб потім легко видалити. Коли промальовування закінчена, видимий контур підкреслюють маркером, фарбою, тушшю і так далі. Або використовують олівець з маркуванням не менше 2В, якщо немає бажання доповнювати олівець чимось ще. Ефект об’ємності досягається за рахунок поєднання темних і світлих плям. Їх розташування залежить від джерела освітлення, який, умовно, знаходиться тільки з одного боку. Тому тіні однієї інтенсивності не можуть бути праворуч і ліворуч одночасно, що важливо пам’ятати новачкам.

Простий контурний малюнок

Якщо Новий 2023 рік вже на порозі і потрібно швидко намалювати кролика, наприклад, щоб прикрасити вхідні двері, цей варіант – оптимальний. Оскільки зображення контурне, його можна нанести і на вікно, використовуючи штучний сніг, зубну пасту або спеціальну фарбу. В основі фігурки лежать два взаємно перпендикулярних овалу: один для голови, другий – для тулуба.

Позначаємо основні пропорції кролика. Голова у нього – майже кругла, а форма тулуба наближається до яйцеподібної. Відразу ж робимо розмітку мордочки. Проводимо вертикальну лінію, на якій будуть розташовуватися ніс і рот, а також дві горизонтальних – між ними згодом помістимо очі. Задаємо напрямки вух.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Уточнюємо контур кролячої мордочки. Відразу ж позначаємо ділянки з довгим хутром. Ліва сторона мордочки вийде округліше і ширше правою, оскільки голова повернена до нас в 3⁄4, а не прямо.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Додаємо кролику ока і ніс, детально промальовуємо вушні раковини. У цьому ж кроці намічаємо контур нижній частині і виділяємо хутро на грудях.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Прийшов час зобразити лапи, які знаходяться на передньому плані. Звертаємо увагу на їх будову – у тварин згинають суглоби повернені назад, аналогічно ліктях у людини. Малюємо круглий кролячий хвостик, що нагадує помпон.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Прибираємо ластиком або шкабою допоміжні лінії. Наводимо контур маркером або м’яким олівцем. При бажанні, можна розфарбувати отриману картинку.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Білий кролик Уолта Діснея

У 1951 році студія Уолта Діснея випустила повнометражний анімаційний фільм по казці Льюїса Керролла «Аліса в Країні чудес». Серед улюблених дітьми всього світу героїв, був і Білий кролик – справжній джентльмен в жилетці, сюртуку і лайкових рукавичках. Незважаючи на «олюднений» образ, характер у цього персонажа залишився «заячим»: він всього боявся, постійно турбувався і ні хвилини не сидів на місці.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Минуло 70 років з моменту створення діснеївського шедевра, але він як і раніше викликає захват у юних глядачів. Навряд чи вони відмовляться намалювати чарівного Білого кролика за доступною і докладної інструкції в картинках. Принцип і послідовність зображення тут ті ж, що і в попередньому майстер-класі.

Спочатку малюємо на аркуші два «товстеньких» овалу і робимо розмітку лицьової частини. Потім покроково додаємо деталі, орієнтуючись на допоміжні лінії основи. Вони допоможуть дотримуватися пропорції і точно копіювати зразок.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Звертаємо увагу, що в кольорі персонаж набуває обсяг за рахунок правильно нанесених тіней. Для них найкраще використовувати об’єднує темно-сірий відтінок.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Кролик в профіль

Від «мультяшного» кролика перейдемо до реалістичного.  Звірятко має настільки характерним силуетом, що домогтися подібності з оригіналом не складе труднощів навіть тим, хто не сильний в анімалістиці. Підхід від загального до приватного допоможе і тут.

На першому етапі намічаємо овальну голову, за формою близьку до яйця. Тулуб складається з двох частин, причому задня приблизно на 1/3 більше передньої. Відразу надаємо спині хвилясту форму, підкреслюючи виступаючі лопатки і холку. Також намічаємо верхню частину задньої лапи – вона у звірка досить масивна. Далі малюємо живіт. І завершуємо лапи, орієнтуючись на зразок.

Контуром позначаємо вуха – вони розташовуються під кутом один до одного і немов прислухаються до навколишнього світу. Довжина повинна бути середньою, по ній легко визначити, що перед нами не заєць.

Вуха дуже важливі для кроликів – ними звірята не тільки слухають, але і … розмовляють. Існує ціла система вербальних сигналів, які передають стан тварини. Підняті вуха говорять про гарний настрій і цікавість, опущені вниз – про переляку, а щільно притиснуті до спини, висловлюють крайню ступінь роздратування і готовність до нападу. В останньому випадку краще не спокушати долю і відійти подалі.

На профільному зображенні вуха, розведені в сторони, створюють враження глибини простору. Якщо намалювати їх в одному положенні, кролик буде здаватися плоским. Хвіст зображуємо двома невеликими зустрічними дугами.

Намічаємо деталі мордочки :

 • рот яйцеподібної форми між нижньою щелепою і носом ;
 • щоки – хвилястою лінією з’єднує передню частину голови і вуха ;
 • ніс у вигляді невеликої «шишечки» ;
 • очей мигдалеподібної форми (нагадує лимон).

Додаємо дрібні деталі, які надають звірку живий вид. Промальовуємо пальці на лапках, внутрішню поверхню вух, повіки, відблиски в зіницях, ніздрі. На останньому етапі малюємо звірку хутро і вуса-вібриси.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Листівка в ретро-стилі

У 1970-1980-х роках неймовірною популярністю користувалися листівки художника Володимира Зарубіна. Вони залучали добротою і життєрадісністю, милими, «затишними» сюжетами. У ранні роки Зарубін пройшов через тяготи війни і німецького концтабору, проте не втратив широти душі і щедро дарував щасливе дитинство новим поколінням. На його листівках – забавні зайці, ведмеді і білки, веселий Дід Мороз зі Снігуронькою, іскристий сніг або лугове різнотрав’я. Чарівний світ, в який хочеться повернутися знову і знову.

Сучасним дітям теж буде цікаво творчість знаменитого художника. Заєць або кролик з морквиною в зарубінському стилі актуально виглядає і сьогодні. Дивлячись на нього, важко стримати посмішку, а на душі відразу стає сонячно. До того ж, малювати такого кролика дуже легко.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Покрокова інструкція:

 1. На це раз голова і тулуб звірка відмінні за формою і являють собою, відповідно, коло і «грушу».
 2. Обидва елементи частково перетинаються. Надаємо голові обсяг, як показано на зразку. Овальним плям намічаємо очі і ніс.
 3. Малюємо щоки, вуха і верхні лапки. Стежимо, щоб вони виглядали якомога природніше.
 4. Додаємо нижні лапи і хвіст. Якщо вони не виходять з першого разу, пробуємо знову. Важливо не тиснути на олівець, щоб після виправлень не залишалися сліди.
 5. Приділяємо увагу мордочці. Зарубін малював зайців своєрідно і впізнати: ніс «сердечком», великі передні зуби, злегка примружені очі і широка посмішка.
 6. «Вручаємо» звірку морквину.
 7. Наводимо яскравий контур і прибираємо ластиком допоміжні лінії.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Наносимо штрихування або додаємо малюнку колір аквареллю.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Кроленя з чашки

Наступний варіант – для досвідчених художників. Він являє собою повноцінний олівцевий малюнок з незвичайним і чарівним сюжетом. Маленький декоративний кроленя намагається вибратися з чашки.

Як намалювати Кролика на Новий 2023 рік | малюємо білого Кролика

Подробиці – у відео-уроці від майстра :

Новий рік 2023