Як зшити своїми руками фетрові іграшки на ялинку?

Втомившись від блискучого одноманітності китайських ялинкових куль та електрогірлянд, спробуйте зшити ялинкові іграшки з фетру. Тепла і м’яка поверхня таких прикрас як не можна краще підійде до ідеї новорічних і різдвяних свят у сімейному колі.

До того ж саморобна іграшка передає настрій, любов і тепло душі майстра. І фетровий сувенір зроблений вашими руками, цілком може стати найбільш бажаним подарунком для близьких.

Зміст

  • 1 Корисні поради перед початком роботи
  • 2 Прості прикраси для дому
  • 3 Ще кілька ідей для прикраси

Корисні поради перед початком роботи

Як зшити своїми руками фетрові іграшки на ялинку?Щоб отримати хороший результат і зшити іграшку дуже акуратно, доведеться набратися терпіння.

Майстриням допоможе сам матеріал: властивості фетру дозволяють їй відмінно тримати форму, не обсипатися по краях. Разом з тим він дуже пластичний і міцний.

Деталі іграшок можна пришити один до одного, або просто скористатися суперклеєм, якщо вони дрібні. Шви, що виконуються при створенні будь-вироби з фетру, не тільки служать для з’єднання деталей, але і виконують декоративні функції.

Нитки можна підібрати в тон тканини або контрастні, якщо шов повинен підкреслити контури виробу. Викрійки для фетрових сувенірів найкраще робити нескладними, з елементів геометричних форм. Для вирізання викрійок потрібно підібрати маленькі ножиці з загостреними кінцями. Добре підходять для цього манікюрні ножиці.

Щоб не відриватися від роботи, потрібно підготувати заздалегідь:

  • кольорові шматочки фетру або флісу;
  • голку і нитки для шиття або вишивання;
  • олівець і шаблони викрійок;
  • матеріали для набивання (синтепон, вата, поролон);
  • декоративні елементи — блискітки, намистини, стрічки та ін.

При шитті потрібно пам’ятати, що всередину іграшки буде поміщена набивання. Для цього треба залишити зазор на одній із сторін фігурки. Після закладки набивочного матеріалу можна буде зробити такий же шов, яким прошиті інші іграшки.

Читайте також:  Створюємо декоративну ялинку з кольорового паперу

Прості прикраси для дому

Навіть з невеликих шматочків яскравого матеріалу можна зробити ялинкові прикраси: гірлянди, підвіски у вигляді кульок, дзвіночків, ялиночок. Вирізавши безліч кіл різного розміру, прострочивши їх по черзі на машинці, не відриваючи нитки, можна отримати ялинкову гірлянду.

Додавши трішки фантазії і вирізати фігурки різної форми, гірлянди можна урізноманітнити. Для створення такого шедевра потрібно викроїти плоскі одношарові круги, трикутники, дзвоники, сердечка або більш складні (силуети тварин і птахів, ангелів чи Санта-Клауса).

Декоративні деталі пришити, зчепити степлером або склеїти. На верхній частині фігури зробити петельки для підвішування на шнур і зібрати гірлянду, нанизавши фігурки в довільному порядку.

Як зшити своїми руками фетрові іграшки на ялинку?Ще один варіант простих ялинкових прикрас передбачає створення об’ємного кульки або ялинки. З фетру треба вирізати 4 однакових кола чи овалу. Скласти їх стопкою, помістивши всередину кінці петельки, і прошити всі разом по центральній лінії. Овальні елементи треба зшивати по довгій осі фігури.

Скріпити попарно бічні частини кіл або овалів так, щоб місце кріплення знаходилося на середині дуги, що проходить від одного кінця центральної рядка до іншого. Потім розділити навпіл відстань від місця кріплення до центральної рядки і декількома стібками зшити кожен із сполучених пелюсток з сусіднім.

Вийде об’ємна фігурка. При зшиванні пелюсток можна нанизати на голку намистину або бісер. Це дозволить відразу декорувати кульку або ялинку.

Ще кілька ідей для прикраси

Своїми руками можна створити і більш складні вироби з фетру. Для виготовлення ялинкових шишок потрібно фетр 2 кольорів (рис. 1, поз. 1). Щоб зробити такі іграшки з фетру, шаблони деталей (поз. 2) треба роздрукувати чи змінити вручну, враховуючи, що деталі у вигляді квіточок повинні бути різного розміру.

Читайте також:  Красива і незвичайна скатертину на новорічний стіл

Деталь Е — кінчик шишки. В залежності від того, з якого боку буде проводитися збірка, її можна надіти першої або останньої. На верхньому кінці шишки можна закріпити згорнуту навпіл смужку фетру, стрічку або зробити петлю з нитки. Деталей А-D буде потрібно багато. Їх кількість залежить від величини вироби і наявності матеріалу.

Як зшити своїми руками фетрові іграшки на ялинку?Викроївши «квіточки» двох відтінків, треба нанизувати їх по черзі на міцну нитку, стягаючи в центрі. Через кілька деталей можна закріплювати нитку, пропустивши її вниз-вгору через центр чергового «квітки». Нанизуючи, треба поступово переходити від менших деталей до великих, а потім знову до менших, щоб шишка придбала овальну форму.

Прикраси з фетру — «сніжинки» — зробити теж нескладно: викроїти 2 білих кола однакового розміру і 1 кольоровий, який повинен бути трохи менше. Білі круги з вивороту розмітити так, як показано на малюнку, розділивши коло на 8 частин. По лініях зробити прорізи, не доходячи до краю кола і його центру 0,5-1 див.

Краї розрізів з вивороту защипнути декількома стібками. Зібрати виріб: покласти один гурток з прорізами обличчям вниз, помістити на нього кольоровий круг, вирівняти його і закласти кінці петельки. Накрити все іншим колом з прорізами, розташовуючи його обличчям догори.

Білою або кольоровою (в тон внутрішнього кола) прошити ниткою сніжинку по колу, з’єднуючи зовнішні кола і закріплюючи петлю. Зшити деталі сніжинки можна звичайним швом «вперед голку» або будь-яким декоративним швом через край, козлик тощо).

Щоб зшити іграшку «Дід Мороз», потрібні навички ручного шиття. Вирізавши викрійки по шаблонах, потрібно спочатку з’єднати «особа» і «бороду». Потім отриману деталь зшити швом «через край» з задньою частиною голови, не забуваючи залишити отвір для набивання.

Читайте також:  Свічки для Нового року власного виробництва!

З’єднати 2 викрійки-заготовки верху шапки і «одягнути» її на голову Діда Мороза, пришити. Смужки для узлісся шапки з’єднати з боків і приклеїти так, щоб вони закривали шов з’єднання шапки і голови.

Вирізати і наклеїти помпон, вуса, ніс. Очі можна зробити з невеликих намистин. Можна декорувати сувенір намистинами, листям гостролиста і ін.

Іграшки на ялинку з фетру до Нового року можна придумати і самотужки. Плоскі фігурки з приклеєними деталями, зшиті і об’ємні фетрові іграшки повинні бути виготовлені акуратно і з любов’ю.

Тоді вони обов’язково порадують оточуючих милою наївністю і непомітною красою, зігріють душу в холодні зимові вечори.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021