Як зробити ялинку з допомогою фольги?

Ялинка з фольги своїми руками може стати незвичайним сюрпризом і чудовим новорічним подарунком. У любителів майструвати і створювати красу самостійно з’явилася нова, блискуча, у всіх сенсах, можливість порадувати оточуючих.

У новорічні та різдвяні свята прийнято прикрашати двері квартири або будинку традиційними вінками та неординарними святковими композиціями. І для цього явно підійде сплетена ялинка з фольги. Всім, хто хоче здивувати коханих людей, не потрібно проходити тривале навчання; дотримуючись даної інструкції, можна блиснути своїм талантом.

Необхідно зауважити, що фольга — недорогий і доступний матеріал, але найголовніше, ялинка з фольги зовсім не пожежонебезпечний.

Її спокійно можна розташувати поруч з каміном і прикрасити свічками. Такою ялинкою можна прикрасити вхід у під’їзд будинку або подвір’я, бо фольга не боїться дощу і негоди і буде радувати тривалий час.

Зміст

  • 1 Матеріал для роботи
  • 2 Виготовлення каркаса плетіння і ялинових гілок
  • 3 Складання композиції

Матеріал для роботи

Цей новий, захоплюючий вид рукоділля не вимагає великих витрат і дорогих матеріалів.

Як зробити ялинку з допомогою фольги?Все, що потрібно для виготовлення ялинки, можна придбати в найближчому магазині і знайти на домашній полиці:

  • алюмінієва фольга;
  • жорстка дріт;
  • лінійка
  • плоскогубці;
  • ножиці з гладкими лезами.

Слід зауважити, що ніякого особливого виду фольги для виготовлення ялинки не потрібно, а довжина рулону не має значення, кількість використовуваної фольги прямо пропорційно вашої креативності.

Є лише одна невелика умова, яка спрямована на турботу про руках майстра: фольга з позначкою «особливо міцна» або «жаростійкий» жорстка і може при роботі травмувати ніжну шкіру рук.

Виготовлення каркасу і плетіння ялинових гілок

Почати роботу слід з виготовлення дротяного каркаса, на який потім будуть кріпитися алюмінієві «гілки» з закріпленими на них «голками», так звані «ялинові лапи».

Читайте також:  Як виділити свій кабінет у передноворічні дні?

На основний відрізок дроту довжиною 70 см (це висота новорічної красуні), який в подальшому стане стовбуром, за принципом «від малого до великого» перпендикулярно треба закріпити шматки завдовжки 25 см, 35 см, 45 см, 60 див.

Як зробити ялинку з допомогою фольги?Маленькі шматки закріплюються плоскогубцями на основі тугим подвійним витком таким чином, щоб вони не могли вільно переміщатися по «стовбуру» ялинки.

На даному етапі роботи довжина відрізка основного і кількість дротяних гілок повністю залежить від фантазії і бажання майстра.

Наступний етап творчої роботи — оформлення дротяного каркаса. Для цього потрібно відрізати від рулону фольги смужки шириною 8-10 см, а завдовжки більше, ніж довжина кожної гілки.

Кожна смужка розташовується вздовж гілки і з допомогою хапальних рухів притискається до дроту. Фольга мнеться до тих пір, поки гілка не стане рівною і гладкою. При цьому «стовбур» ялинки треба обернути фольгою кілька разів, щоб він був візуально товще «гілок».

Тепер виготовляються «голки-хвоїнки», які є найбільш трудомістким елементом композиції і вимагають особливого старання при виконанні роботи.

Для їх виготовлення використовується скручена алюмінієва соломка: від рулону фольги треба відрізати 35 смужок шириною 2-3 см, завдовжки 40 см — все залежить від творчого пориву й уявлення про ялинці. Якщо ялинку майструвати пухнастою, то «хвоїнки» треба робити в більшій кількості.

Отримані смужки треба перетворити в джгутики товщиною 5-6 мм за допомогою вже знайомої техніки хапальних рухів, для цього треба зім’яти смужку впоперек по всій довжині.

Потім, затиснувши отриманий джгутик між великим і вказівним пальцями обох рук, треба розкачати його до товщини 1,5-2 мм. В результаті повинні вийти гнучкі, трохи нерівні, шорсткі джгутики завдовжки на 5 см менше вихідної, тобто якщо ви відрізали смужки 40 см, то в готовому вигляді це буде 35 див. Потім отримані джгутики розрізаються на «хвоїнки» по 5 см, готові прикрасити чарівну ялинку.

Читайте також:  Як оформити пляшки шампанського?

Для дрібних гілочок, на яких будуть розташовуватися «голки», необхідно виготовити 30 штук жорстких джгутиків з фольги шириною 10 см і довжиною 20 див Дана робота проводиться за тією ж технологією, що і раніше, але в завершення отриману «гілочку» треба з невеликим натиском розкачати на столі до жорсткості.

Отриману жорстку дротик посередині зігнути кутом і, відступивши від кінчика 1,5 см подвійним витком (щоб уникнути опадання «ялинових голок»), закріпити раніше зроблену «хвоїну».

Для того щоб місце закріплення було більш міцним, треба натиснути пальцем, щільніше притиснувши елемент. Наступна «хвоинка» закріплюється впритул до попередньої. І так оформляється «гілка» до тих пір, поки до місця згину не залишиться 5-7 мм. «Хвоїнки» розташовуються з обох боків гілки.

Ялинка буде зачаровувати своєю пишністю, якщо виготовити гілки різної величини. Для виготовлення невеликих гілочок знадобиться фольга шириною 10 см і довжиною 30 см.

Так само як і раніше, виготовляються джгутики, які треба зігнути кутом і розмістити на них «хвоїнки», залишивши до місця згину не менше 1 див. Таких гілочок треба 3 штуки.

Складання композиції

На виготовленому раніше жорсткому каркасі з допомогою тугого одинарного витка закріплюються «ялинкові» гілки, місця кріплення обов’язково треба зафіксувати натисканням плоскогубців.

Цей етап роботи особливо творча, так як форма, об’єм і «пухнастість» залежить від місця, де буде розміщуватися ялинка, і мети, яку хочете досягти, створюючи персональний шедевр. А якщо новорічний настрій з’явився у всій сім’ї, двір або будинок може прикрасити ціла композиція з ялинок.

Коли лісова гостя буде готова приймати захоплені компліменти, можна продумати яскраві прикраси, які підкреслять неординарність новорічної композиції.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021