Як зробити ялинкові кулі з бісерним плетінням?

Зимові свята – період, коли все навколо виглядає особливо чарівно: ніжне мерехтіння снігу під ногами, святкові гірлянди на вітринах магазинів і вікнах будинків, плавне горіння свічок, блиск ялинкової мішури. І все це яскраве світіння зовсім не виглядає надмірним, навпаки, воно створює казкову атмосферу свята і веселощів. Можливо тому, що світло символізує початок нового життя, яке і є самою сутністю Нового Року.

Виготовлення подарунків і декорацій для прикраси житла в зимовий період є традиційним для наших широт. Раніше в цей час, із-за зменшення робочого навантаження у зв’язку з погодою чоловіки і жінки не тільки заготовляли одяг та інструмент для сільськогосподарських робіт, але також робили різні аксесуари та іграшки для дітей. А ось традиція виробів з бісеру, як і прикрашання ялинки кулями прийшли до нас з інших країн.

Зміст

 • 1 Історія виробів з бісеру
 • 2 Порожнистий куля бісерний
 • 3 Кулю з підвісками

Історія виробів з бісеру

Так кругла форма іграшок для новорічного дерева була характерною для Середньовічної Європи, вона повинна була символізувати плоди з Райського Саду. А маленькі скляні бусинки з отвором вважаються одним з винаходів Єгипетської цивілізації.

З’єднання традицій двох культур в результаті призвело до створення дуже красивих вишуканих прикрас для ялинки – куль з бісеру. Таке плетіння із задоволенням освоюють і юні дівчата, і літні леді.

Існує безліч способів створення цих декорацій: від найпростіших до досить складних у виконанні. Тому кожен може зробити новорічний шедевр на свій смак. Тут ми представимо дві схеми, освоївши які, можна створювати і більш складні вироби.

Читайте також:
Солоне тісто для новорічних прикрас

Порожнистий куля бісерний

Як зробити ялинкові кулі з бісерним плетінням?Щоб зробити просте ялинкова прикраса, що представляє собою красиве бісерне плетіння, треба взяти такі матеріали:

 • тонку металеву дріт;
 • надувний гумовий кульку;
 • нитку;
 • бісер;
 • кусачки;
 • атласну стрічку.

Візьміть звичайний гумовий кульку і надуйте його до розміру стандартної ялинкової іграшки. Закріпіть його за допомогою нитки. Тепер починаємо оплетення бісером.

Беріть тонку металеву дріт і одягніть на неї бісер. Якийсь суворої схеми тут немає. Можна використовувати різний за формою і кольором матеріал, періодично розбавляючи його великими намистинами. Кінець дроту, приблизно 5 сантиметрів, залиште чистим, без бісеру.

Обертайте дріт з бісером навколо надутого гумового м’яча. Бажано, щоб лінії лягали хаотично, трохи внахлест. Робіть оплетення дуже акуратно і не поспішаючи. Не варто сильно притискати дріт до поверхні кулі, інакше він може лопнути раніше часу. Можна додавати бісер і намистини в процесі намотування.

У процесі обертання гумового кульки металевим дротом з бісером, спробуйте трохи скручувати її у певному місці, щоб конструкція фіксувалася.

Коли вам вдасться вже повністю обплести гумову основу, закріпіть незаповнену частину біля основи у формі петельки. Візьміть ножиці і видалити всі зайві частини.

Проткніть кульку гострим предметом, щоб він здувся. Потім можна видалити його через проміжки обмотки. Якщо це зробити складно, то можна залишити його всередині.

Коли оплетення завершено, просуньте атласну стрічку крізь металеву петельку і зав’яжіть її. У вас повинен вийти гарний новорічний кулька з бісеру, який можна повісити на ялинку або в якості декорації приміщення.

Куля з підвісками

Як зробити ялинкові кулі з бісерним плетінням?Для виготовлення красивих ялинкових кульок з підвісками вам будуть потрібні:

 • пластиковий або звичайний ялинкова кулька розміром 6 сантиметрів;
 • прозорий чеський бісер (тут золотий, білий і червоний, але можна самим підібрати кольори);
 • великі намистини з скла або прозорого пластика з гранями (тут червоні і білі);
 • нитка з капрону;
 • голка;
 • гострі ножиці;
 • міцний клей;
 • атласна стрічка в тон бісеру.
Читайте також:
Новорічний настрій за допомогою ниток і клею

Візьміть метр капронової нитки і пропустіть її через розплавлений віск. Потім зітріть надлишки і намотайте її на котушку. Таким чином, вона стане більш міцною і одночасно слухняною.

Починаючи новорічне плетіння, треба нанизати 40 невеликих прозорих бісерних частинок червоного кольору. Ще раз пройдіть ниткою першу бісерину, щоб замкнути коло.

Як зробити ялинкові кулі з бісерним плетінням?Зробіть другий ряд так само, як і перший, а потім потрібно нанизати одну червону бісерину і пройти голкою через третю, після чого пропустити проміжок і знову нанизати червону деталь, пройти через п’яту бісерину, і продовжувати плетіння за аналогією.

Підтягніть нитку, щоб всі елементи стали щільним рядом. Наберіть останню для другого ряду бісерину і пропустіть цю ж нитку через першу бісерину першого ряду і першу бісерину другого ряду.

У результаті повинно вийти плетіння у вигляді мозаїки, тобто крихітні деталі, які були нанизані рівне, встали в шаховому порядку.

Тепер треба обплести третій ряд. Надягніть на білу нитку бісерину і протягніть нитку в деталь, яка виступає з другого ряду, потім наберіть дві золотих бісеріни і пропустіть нитку через наступну виступаючу лінію. Таким чином, пройдіть весь третій ряд.

Пам’ятайте, що потрібно обов’язково фіксувати кожен з них, проводячи нитку через перші бісеріни попереднього ряду і того, який доплетаете.

На наступному етапі протягніть нитку в білу бісерину, а потім пропустіть її через дві золотих бісерін третього ряду. Наберіть 9 золотих бісерін і протягніть її в ті ж золоті бісеріни, що і в минулий раз, щоб вийшла петелька. Далі протягніть нитку в білу бісерину і повторіть аналогічну операцію, весь ряд чергуючи 2 білих та 9 золотих бісерин.

Починайте п’ятий ряд. Всуньте в білу нитку бісерину, а потім пропустіть її через 5 золотих деталей з попереднього ряду у формі петельки. Потім надіньте чотири червоних, одну білу і ще чотири червоні бісеріни, а потім пройдіть ниткою через середину п’ятої золотий бісеріни наступній петлі. Далі весь ряд треба обплітати аналогічним чином.

Читайте також:
Гірлянди з цукерок і печива, 12 новорічних фото-ідей

Почніть плетіння шостого ряду. Наберіть шість червоних, одну золоту бісеріни, а потім одну велику намистину, одну золоту деталь, одну велику намистину і ще три золотих бісерини. Потім, залишивши на кінці три золотих елемента, пройдіть ниткою в зворотному напрямку через великі намистини і золоті бісерини.

Наберіть вісім червоних бісерін і пройдіть в ту ж білу деталь, що і на початку. Повторіть чергування маленьких і великих підвісок. Не забудьте кінчиком голки пройти до першого ряду, закріплюючи нитку про інші бісерини. Нову ниточку також необхідно провести від початку, щоб плетіння було міцним, і конструкція не розсипалася.

Тепер треба взяти пластиковий кульку або стандартну ялинкову іграшку. Прикладіть до нього вийшла бісерну сітку і закріпіть її клеєм.

Відріжте шматок атласної стрічки і складіть її в формі петельки. Після цього візьміть клей і зафіксуйте цю петельку на верхівці бісерної сітки. В результаті повинен вийти дуже красива новорічна ялинкова кулька, який можна вішати на ялинку або використовувати в якості декору для житла.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2021-2022