Як зробити в’язану ялинку з допомогою гачка?

У новорічні свята хочеться прикрасити своє житло милими штучками. Оригінальним декором може стати пов’язана своїми руками ялинка: гачком, спицями або в стилі макраме. Самий простий і швидкий спосіб виготовити таку красуню — зв’язати ялинку гачком.

Навіть починаюча майстриня впорається з цим за пару вечорів. Схема в’язання такого декору дуже проста, для цього навіть не обов’язково роздруковувати її, а можна просто прочитати опис.

Зміст

  • 1 Ажурна ялинка у формі конуса
  • 2 Декорування виробу
  • 3 Як створити атмосферу свята

Ажурна ялинка у формі конуса

Така в’язана ялинка виглядає дуже мило на святковому столі серед страв і келихів. Добре було б виконати не одну, а декілька таких ялинок і створити свою унікальну композицію.

Декор можна розставити в різних кінцях столу, а можна створити композицію у центрі.

Для в’язання ялинки необхідно придбати пряжу зеленого кольору, відтінок вибрати по особистому смаку. Краще брати вовняну нитку, але і акрил прекрасно підійде. Пряжу вибирати середньої товщини, так буде виглядати ефектніше.

Як зробити вязану ялинку з допомогою гачка?Основа ялинки складається з двох деталей — конуса і денця. Висота повинна бути близько 15 див. Починаємо в’язати основну частину — конус. Для цього необхідно набрати гачком 10 повітряних петель і зробити з них колечко.

Далі в’язання ведемо по колу, на кожному новому ряду рівномірно додаємо петлі, щоб вийшов рівний конус.

Провязав черговий ряд, складайте виріб навпіл, щоб переконатися, що розширення донизу йде рівномірно. На підставі наша ялинка повинна бути близько 7 див.

Така новорічна ялинка потребує денці, щоб наповнювач не висипався, тому приступимо до його в’язання гачком, елементарна схема — рівномірний коло. Зовнішня окружність денця повинна збігтися з окружністю низу конуса ялинки.

Читайте також:
Чим гарна ялинка на стіні?

Схема в’язання денця ялинки проста: робота йде по колу, на кожному наступному ряду рівномірно додаємо петлі. Основний конус вироби потрібно щільно набити синтепоном, прикласти денце і закрити утворений край. З’єднувати вироби необхідно за допомогою гачка поруч з полустолбиков.

Для цього гачок повинен чіпляти петлю ряду конуса і денця. При використанні такої схеми з’єднання по краю вийде акуратна косичка з петельок.

Декорування виробу

Новорічна ялинка ще не готова. Поки що ми маємо тільки зелений м’який конус-підстава. Необхідно вив’язати таке ажурна прикраса, щоб було зрозуміло, що це святкова ялинка: в’яжемо гачком бахрому, дотримуючись певної схеми.

Як зробити вязану ялинку з допомогою гачка? Тасьму необхідно пов’язати завдовжки не менше метра, при необхідності довжину доведеться збільшити. Схема в’язання тасьми наступна: набираємо гачком 6 повітряних петель.

На петлі, другий від гачка, робимо стовпчик. На наступних двох петлях — по одному полустолбику з накидом. На останніх двох — по одному стовпчику з накидом. З використанням цієї простої схеми отримали один маленький зубчик.

Продовжуємо вив’язувати таким же чином наступні зубчики, необхідно пов’язати достатню кількість тасьми гачком — ялинка повинна вийти пухнастою.

Пов’язана гачком тасьма повинна бути пришита до основи ялинки. Схема дій проста. Один кінець тасьми закріплюємо у самої верхівки. Бахрому по спіралі накручуємо на зелений в’язаний конус.

Її довжини має бути достатньо для того, щоб зробити пухнастою всю іграшку. Тасьму прихоплюємо шпильками, рівномірно розподіляємо і приметываем тонкою ниткою в тон основної пряжі.

Наша в’язана ялинка гачком вийшла красива, зелена, але не дуже ошатна. Для цього знадобляться різнокольорові великі намистини діаметром 1 см, а також дрібний бісер. Кожна намистина буде імітувати кульку і пришивати індивідуально на гілочки.

Читайте також:
Як оригінально прикрасити свої вікна за допомогою трафаретів?

Щоб нитки не було видно, пришивати «кульки» будемо за наступною схемою. Закріплюємо нитку на гілочці, протягуємо в велику намистину, потім в маленьку бісеринку. Голку направляємо назад у велику намистину, затягуємо нитка, закріплюємо її на ялинці.

Бісер не дасть зісковзнути бусини, кулька буде виглядати дуже акуратно. Прикрашаємо ялинку необхідною кількістю бусинок. Тепер зрозуміло, як зв’язати ялинку гачком і як її прикрасити.

Як створити атмосферу свята

Ялинка гачком завжди виходить дуже милою і зворушливою. Напередодні новорічних свят буде дуже красиво розставити такі елементи декору по всьому будинку.

Плетені ялинки гачком можуть бути дуже різноманітними, навіть якщо виконано по одній схемі, що виглядає дуже мило, адже можна варіювати не тільки розмір, але і колір виробу. Так, саме колір!

Проведіть експерименти з альтернативними квітами пряжі: відмінно підійде золотистий, червоний, помаранчевий. Додайте до основної пряжі нитку люрексу — блиск новорічних прикрасах завжди тільки вітається.

Ви можете організувати конкурс серед дітей на кращий виконання своїми руками ялинки: в’язана гачком, склеєна з паперу, сплетена з бісеру. Це корисно для розвитку малюка, а мами отримають чудове прикраса для дому.

Якщо добре володієте гачком, майстер-клас з виготовлення декору буде відмінним розвагою для гостей і для їх дітей, тому що люди люблять займатися такою приємною роботою. Наведена схема в’язання цілком підійде для цього.

А готові вироби діти зможуть подарувати своїм мамам і бабусям, адже ялинка, пов’язана власними руками, зігріта теплом і любов’ю, може стати для когось гарним подарунком.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021