Як зробити гірлянду з фетру?

В наш час вироби з фетру придбали велику популярність. Гірлянда з фетру робиться завдяки шиттю з матеріалу, при цьому добре комбінується з папером. З цим матеріалом дуже легко працювати, так як технологія створення фетру схожа на спосіб створення папери. З недоліків тільки те, що краї осипаються по лінії зрізу, це може статися і з іншою тканиною. Для того щоб цього не сталося, краю матеріалу підвертають всередину.

Вироби з цього матеріалу може зробити навіть дитина. Але якщо потрібно буде виготовити якісний виріб, то найкраще цим зайнятися дорослому. Фетр — це вищий сорт повсті. Виготовляють його з методом викачування вовни, завдяки чому він злипається і переплітається, після чого стає дуже міцним, причому на нього не впливають механічні дії.

Цей вид матеріалу було знайдено в Сибіру, а він існував вже в ХVΙΙ столітті, коли його ще використовували для пошиття одягу. Можна пошити не тільки гірлянду, але й іграшки, подушки, домашні тапочки і так далі.

Зміст

 • 1 Іменна гірлянда
 • 2 Новорічна гірлянда

Іменна гірлянда

Іменна гірлянда з фетру своїми руками робиться для прикраси кімнати та створення святкового настрою. Таким чином, можна зробити подарунок дитині. Дуже красиво іменна гірлянда з фетру буде доповнювати інтер’єр будь-якої кімнати.

Як зробити гірлянду з фетру?

Для виготовлення знадобляться:

 • фетр;
 • наповнювач (синтепон);
 • шнурки;
 • нитки;
 • липучки;
 • аркуші А4;
 • елементи декору.

Насамперед потрібно вибрати слово, яке будете шити. Потім підібрати до кожної букви кольорову гаму, яку будете використовувати для букв. Візьміть аркуш паперу і намалюйте букви потрібного розміру і форми. Виріжте їх і прикладіть до фетру, обвівши олівцем. Після того як обведіть їх, виріжте по намічених лініях у двох примірниках.

Читайте також:  Навіщо потрібна папір на Новий рік?

Обрізки викидати не варто, зробіть петельки з зворотного боку, їх потрібно пришити на відстані близько 1 див. Візьміть липучую стрічку і наріжте то кількість букв, яке у вас буде, при цьому розмір повинен бути не більше 5 див. На лицьову сторону пришийте липучки там, де вони будуть кріпитися з декором або самі з собою.

Далі візьміть синтепон і виріжте з нього такі ж букви, як і на папері, після чого слід скласти матеріал з синтепоном, підібравши нитки в тон букві, і можна зшивати. Для шиття можна використовувати швейну машинку або зробити це вручну.

Після того як прострочили всі букви, візьміть стрічку і протягніть через задні петельки. Тепер потрібно зробити маленькі іграшки, які будуть кріпитися на липучки. Можна зробити квіти, для цього візьміть папір і намалюйте маленькі квіточки. Потім зробіть те ж саме, що і з літерами. Виріжте і перечертите на матеріал.

Новорічна гірлянда

Після чого потрібно вирізати квіточки. На одну сторону пришийте другу половину від липучки. Складіть їх і прошийте на машинці або вручну. Готові міні-іграшки можна прикрасити бісером або гудзиками. На завершення на підвішені букви прикріпіть квіточки, і можна прикрашати приміщення. Можна замість квіточок вирізати сніжинки, сніговиків, звірів і так далі.

Новорічну гірлянду з фетру можна повісити на ялинку, на вікно і інше місце, куди захочете. Мотузка для гірлянди готова, залишилося зробити маленькі ялинкові іграшки. Візьміть аркуш паперу і намалюйте потрібної форми іграшки: це можуть бути сніжинки, маленькі ялиночки, кулі, сніговики, цукерки і так далі.

Як зробити гірлянду з фетру?До переваг даних виробів можна віднести:

 • робляться власноруч, причому швидко;
 • розвиваєте фантазію;
 • тканина не мнеться і тримає свою форму.
Читайте також:  Як зробити ляльку на ялинку?

Для виготовлення знадобляться:

 • фетр;
 • нитки;
 • булавка;
 • стрічка;
 • синтепон;
 • елементи декору.

Для початку визначтеся з довжиною і виріжте смуги шириною близько 3 див. Вирізавши, з’єднайте два кольори, а на кінці скріпіть шпилькою. Відступите від шпильки 4 см і зробіть надріз такого ж розміру. Потім відступите знову 4 см і зробіть такий же надріз.

Так потрібно продовжувати до кінця стрічки. Після цього візьміть той кінець, де перебувала булавка, витягніть її і сам кінець виверніть всередину і трохи потягніть.

І повторюйте ці дії з наступними розрізами, причому стежте, щоб тканина не зрушилася, а лягала рівно і акуратно. Дивіться, щоб ви скручували в одному напрямку.

Якщо не вмієте малювати, то можна роздрукувати картинку і по ній вирізати.

Визначившись з іграшкою, візьміть кілька кольорів тканини та виріжте з неї два однакових примірника, де один повинен бути з синтепону. Зшивати можна як на машинці, так і вручну. Якщо будете робити це вручну, слід використовувати товсті нитки.

Отже, на один шматок тканини покладіть синтепон, а зверху накрийте другим шматком і прошийте. Якщо робите вручну, прошивати видимим швом, таким чином, ви прикрасите іграшку. Поріжте стрічку на 6-сантиметрові шматки, а після візьміть один шматок і пришийте догори вашої іграшки.

Те ж саме виконайте з іншими іграшками. Потім повісьте всі ці іграшки на мотузку і закріпіть їх ниткою, щоб не рухались. Якщо не хочете наповнювати синтепоном, то можна просто вирізати іграшку і обшити краї, щоб не потрепалась. Зверху можна нашити бісер або гудзики.

Сьогоднішній майстер-клас дозволить прикрасити будь-яке приміщення оригінальними святковими виробами, а ще допоможе вирішити питання вибору подарунка або сувеніра.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021