Як зробити экибану до Нового року?

Нічим не гірше, ніж просто ялинка з іграшками, прикрасить дім екібана новорічна, а своїми руками створена, вона буде виглядати навіть цікавіше.

Адже роблячи экибану, кожен врахує інтер’єр свого будинку і вибере найбільш підходящі до нього кольори і матеріали. Та й для прикраси будинку до нового року, зовсім не обов’язково знищувати ціле ялинове або соснове дерево.

Екібана спочатку — це композиція з рослин, основний принцип якої — вишукана простота. Вона досягається виявленням і підкреслення природної краси матеріалів. Дещо пізніше в школі Согэцу у неї стали включати каміння, метал, тканини, пластик та інші різноманітні неживі матеріали. А в школі Охара стали розташовувати композиції на низьких і плоских вазах і використовувати для кріплення рослин металеві наколки.

Тому кожен може при створенні новорічної композиції використовувати свої методи кріплення, розташування і матеріали, поширені у місцевості проживання.

Як зробити экибану до Нового року?Для створення новорічної ікебани можна використовувати різні матеріали. Ялинові або соснові гілочки, в ній дуже до речі, але якщо їх немає під рукою, то можна обійтися і без них. Новорічна композиція з ялинкових іграшок і шишок буде виглядати не менш ошатно.

Перед виготовленням ікебани потрібно продумати, де вона буде перебувати. Від цього залежатиме і вибір основи для неї. Для тумбочки або підвіконня підійде плоска ваза, блюдо або тарілка, а для святкового столу, заставленого новорічними стравами, варто вибрати основу, яка буде займати небагато місця — вузьку вазу, келих.

Підвісна екібана чудово прикрасить двері, а робити її можна на основі невеликої кошика, кола з гілок або дроту, чашки з ручкою або навіть чобота, поєднавши елементи східної та західної культур.

Читайте також:  Новорічні вироби на рік Бика 2021 своїми руками

Як зробити экибану до Нового року?Головне, при створенні ікебани — не використовувати в одній композиції багато різних кольорів і елементів, тому що при їх нагромадженні, про вишуканості не може бути й мови. Значно краще зробити кілька різних композицій, ніж намагатися розмістити всі вподобані елементи в одній.

Відмінно виглядають двоколірні новорічні композиції з невеликим вкрапленням третього кольору.

Композиції без ялинових або соснових гілок можуть бути виконані в одній колірній гамі. Дуже цікаво розміщувати в новорічних композиціях і гірлянди, для їх підсвічування. Це обов’язково посилить створюване ними святковий настрій.

Зміст

  • 1 Основа та принципи
  • 2 Святковий підсвічник і казкове дерево
  • 3 Прикраса на двері

Основа та принципи

Для прикраси будинку можна своїми руками зробити экибану можна на найрізноманітнішої основі. Це може бути і квітковий горщик, і тарілка, і коло, вирізаний з картону, і зім’ята газета.

Якщо в композиції будуть живі квіти або гілки, то має сенс робити її на спеціальній флористичної губки, яку називають оазисом. Це пористий матеріал, який добре вбирає і утримує вологу.

Перед використанням, його треба напоїти водою, поклавши на водну поверхню і давши йому самому в неї зануритися. Натискати на нього при цьому — не можна. Поливати сухий оазис водою теж не можна, тому що вода в цьому випадку у його середину не потрапить.

Як зробити экибану до Нового року?Основу можна декорувати і фольгою, і паперовими рушниками чи серветками, і сизаль. Красиве кришталеве блюдо декорувати не варто. Якщо в будинку є тварини або маленькі діти, то елементи на основі, потрібно кріпити за допомогою клею, щоб вони ненароком не зруйнували створене.

Читайте також:  Як зробити новорічні композиції своїми руками?

Якщо ж їх немає, то будь-який декор, можна просто красиво викласти на основу, нічим не закріплюючи. Створення такої композиції займе менше часу, так і при її розбиранні всі елементи зберігаються і можуть бути використані ще раз.

Якщо в композиції використовується гірлянда, то її слід розміщувати в першу чергу. Якщо ж для основи використовується вологий оазис, то електричну гірлянду доведеться виключити. У цьому випадку доречно буде використовувати декоративні свічки.

Шишки можна попередньо пофарбувати білою акриловою фарбою або покрити клеєм ПВА і присипати блискітками. Каштани краще не фарбувати, а покривати клеєм і присипати блискітками, а якщо їх немає під рукою, то сіллю або цукром. Дуже об’єднає елементи новорічної композиції — штучний сніг.

Святковий підсвічник і казкове дерево

Як зробити экибану до Нового року?Для прикраси святкового столу відмінно підійде не тільки екібана у вузькій вазі. Чудово буде виглядати свічник, зроблений з перевернутого келиха. Робити його дуже легко. Всередині перевернутого келиха потрібно розмістити трохи блискучою мішури і невелику новорічну фігурку або іграшку.

Для цього відмінно підійде невеликих розмірів шоколадний дід мороз чи заєць в красивій блискучій обгортці. А в кінці святкового застілля шоколадні фігурки можна роздати дітям. На ніжку келиха зав’язати бант з серпантину, дощику або красивою тасьми. На підставу келиха прикріпити свічку, капнувши в декількох місцях свічковим воском. На віск ж навколо свічки, прикріпити блискучу мішуру.

Казкове дерево можна зробити на основі з пінопласту. Для цього потрібно взяти куля з пінопласту, задекорувати його сизаль і закріпити на ньому ялинкові кулі. З куль потрібно вийняти кріплення і вмочивши в клей половину шпажки для гриля, приклеїти її одним кінцем всередину кожного кулі, а іншим кінцем увіткнути в пінопластовий шар. Для стовбура підійде кілька скріплених між собою і задекорировнных шпажок для гриля.

Читайте також:  Виготовлення ялинок і сніжинок з паперу

Прикраса на двері

Для того, щоб гарний настрій з’явилося ще до входу в будинок, не зайвим буде зробити прикрасу на вхідні двері. При його виготовленні, важливо до декорування на основі прив’язати міцну нитку, для кріплення до дверей. В якості основи для нього, зручно використовувати вирізане з картону кільце, гнучкі і м’які гілочки, скручені в кільце.

Кріпити декор потрібно міцно, щоб нічого не відвалилося. Всі великі деталі потрібно кріпити до основи, а не до ніжної мішуру або ялинових гілочок. Декор краще розподіляти хаотично, але стежити за тим, щоб не було скупчень одного кольору або одних і тих же елементів.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021