Як зробити ажурну ялинку-витинанку?

Декорування приміщення перед новорічними святами є старою доброю традицією, яка сягає корінням ще в дохристиянський історичний період. Тоді, замість Різдва, Нового Року та Миколи, відзначали День Морока, Туриці і Бабки. Так і ялинка з’явилася не відразу. Давним-давно зародилося і мистецтво витинанки, яке нині переживає справжнє відродження.

Якщо ви ніколи не долучалися до нього, напередодні зимових свят – саме час для цього. Шаблони новорічних поробок в цьому стилі цілком доступні, так і самостійно зробити їх нескладно. А що якщо сделатьелочку? Красива витинанка, до речі, — гідний подарунок до Нового року.

Зміст

  • 1 Шаблон для ялинки-витинанки
  • 2 Як зробити об’ємну гірлянду з ялинок?
  • 3 Заходи безпеки

Шаблон для ялинки-витинанки

Витинанка – мистецтво вирізання з паперу, яке вважається традиційним для китайської культури, хоча щось подібне існувало також і у давніх слов’ян. Є свідчення про те, що ще стародавні скіфи оздоблювали сідла дбайливо вирізаними візерунками зі шкіри. Назва з’явилася в XIX столітті на українській землі, і відбувається воно від слова «витинати», тобто вирізати.

Результатом витинанки є всілякі вирізані з паперу фігурки, або навіть цілі картини, шаблони для яких теж нескладно знайти.

Як зробити ажурну ялинку витинанку?Для цього необхідні:

  • папір;
  • ножиці;
  • клей ПВА;
  • те, чим ви прикрасите ялинку.

В залежності від призначення витинанки, вибирається і щільність матеріалу. Висячі або стоячі вироби краще робити з картону або листів для акварелі, а для скла підійде тонка папір.

Щоб зробити ялинку, необхідні відповідні шаблони. Це малюнки, силуети, за яким, власне, і вирізається потім новорічне деревце. Якщо хочеться створити цілий зимовий ліс, можна просто багаторазово копіювати один шаблон.

Читайте також:  Самоделкину на замітку: новорічний календар

Оскільки ялинка є симетричною, листочок можна скласти навпіл, і, таким чином ви будете працювати одночасно з двома сторонами. За допомогою гострих ножиць відокремте сам малюнок від іншої папери. Потім візьміть канцелярський ніж і виріжте всі дрібні деталі і завитки. Починайте вирізати з одного краю, перебираючись до протилежного. Візьміть лінійку і, прикладаючи її до рівних частинах силуету, відріжте їх.

Витинанку можна приклеїти на вікно, і вона точно приверне до себе увагу. Буде здорово, якщо майстерно вирізана ялинка стане центром цікавої новорічної композиції. Особливо чудово вона буде виглядати у вечірній час, на тлі темного неба.

Як зробити об’ємну гірлянду з ялинок?

Як зробити ажурну ялинку витинанку?Якщо ви хочете, щоб гірлянда або підвіски з ялинок виглядали особливо ошатно і красиво, можна зробити їх об’ємними. Для цього потрібно просто вирізати відразу два силуету і склеїти їх серцевини за допомогою клею ПВА, так, щоб виходило чотири сторони.

Процедуру треба повторити стільки разів, скільки ялинок вам потрібно для створення гірлянди. Об’ємна ялинка готова! При бажанні її можна розфарбувати або придумати цікавий декор. Ви зробили справжнє диво до Нового року, а сама схема витинанки ялинки багаторазово послужить вам в майбутньому.

До речі, ялинка в об’ємному форматі може стати частиною новорічної композиції, яку можна створити на столі, на тумбочці або на підвіконні. У будь-якому випадку, вирізати всі вироби треба, починаючи з центру, зайнявшись, в першу чергу, дрібними деталями.

Шаблони ялинки годяться для того, щоб зробити витинанку у вигляді силуету або ж потім сформувати стояче деревце. Для цього дві симетричні моделі потрібно приклеїти на овальну паперову підставку або ж, склавши кожну ялинку навпіл, можна просто з’єднати їх.

Читайте також:  Робимо креативне панно

Запобіжні заходи

При вирізання витинанки існує велика можливість пошкодити меблі, або ту поверхню, на якій її роблять, тому бажано використовувати спеціальний килимок або хоча б підкладати дощечку.

При роботі ножицями варто притримувати аркуш паперу рукою, щоб ненароком не розірвати малюнок. Вирізати потрібно акуратно і не поспішаючи, щоб не відрізати потрібний елемент. Якщо ненавмисно це сталося, не хвилюйтеся, «постраждалу» деталь можна приклеїти. Якщо прикріпити витинанку до аркуша картону, можна створювати справжні художні композиції до Нового року, для чого краще всього використовувати кольоровий папір, так як розфарбувати витинанку досить складно.

Ножиці перед роботою над витинанкою треба добре заточити, щоб ваша ялинка вийшла акуратною, ажурною і повітряної. Якщо ви вчите створювати шаблони і робити витинанки діточок, треба подбати про те, щоб ніхто не порізався.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021