Як змайструвати текстильну новорічну іграшку?

Якщо є хороша викрійка Діда Мороза, м’яка іграшка, що зображує головного чарівника Нового року, вийде на славу. Це і чудовий подарунок дитині чи близькій одного, і деталь новорічного оздоблення, і просто дуже теплий і радісний персонаж, який оселиться в будинку.

Він може прийти один або в компанії зі Снігуронькою, приїхати на оленях і навіть привести їх з собою прямо під ялинку просто для того, щоб подарувати мешканцям будинку чарівність зимового свята і трохи казки.

Зміст

 • 1 Нескладні викрійки
  • 1.1 З фетру
  • 1.2 З фланелі
 • 2 Дід Мороз в стилі Тільда

Нескладні викрійки

З фетру

Невеличкий сувенір можна зшити з фетру, використовуючи схему на рис. 1. Для тулуба Діда Мороза і оленів підійде будь несипкий ворсистий матеріал. Для санок краще взяти жорсткий товстий варіант: він добре тримає форму.

Основний шов для з’єднання деталей з фетру — через край. Його виконують прямо по лицьовій стороні виробу, намагаючись, щоб стібки були однаковими і акуратними. Це не тільки з’єднання деталей, але і додатковий декор.

Як змайструвати текстильну новорічну іграшку?

Малюнок 1. Схема сувенірного Діда Мороза з фетру.

З’єднати деталі тулуба Діда Мороза і оленів допоможуть літерні позначення точок. При пошитті потрібно скріпити однакові мітки й повторити на іншій стороні викрійки.

Фото окремих етапів виготовлення (праворуч) допоможуть правильно вшити лоб оленя, з’єднати спинку і живіт Діда Мороза. Бороду, обробку шапки і шуби найпростіше приклеїти, очі намалювати фломастером.

Деталі саней (зелені) потрібно з’єднувати в такій послідовності:

 • пришити боковинки до сидіння так, щоб внизу і вгорі залишилися вільні краї смужки сидіння;
 • скрутити їх, надаючи форму плавно вигнутих підніжок і верху спинки;
 • квадратики згорнути валиками і підклеїти або зшити краї — це будуть опори полозів;
 • валики пришити до низу саней, одночасно встановлюючи бажаний нахил сидіння;
 • передні кінці полозів загнути вгору і пришити деталі до опор знизу.
Читайте також:  Новорічне чарівництво: кульки перетворюються у ялинку!

Збрую оленів можна зробити з товстих ниток або декоративного шнура.

З фланелі

М’який Дід Мороз, своїми руками зшитий з фланелі (рис. 2), — подарунок для самих маленьких. З такою іграшкою приємно засинати, а для дорогого серцю дорослого родича вона може послужити декоративною подушкою на диван. Викрійку треба збільшити до бажаних розмірів.

Як змайструвати текстильну новорічну іграшку?

Малюнок 2. Викрійки м’якого Діда Мороза з фланелі.

Буде потрібно 3 види матеріалу:

 • кольорова тканина для тулуба і ковпачка;
 • матерія тілесного кольору для голови;
 • шматочок штучного хутра для бороди Діда Мороза.

Вирізати по 2 деталі для голови, тулуба і ковпака. Зшити деталі з вивороту, не застрачивая частина шва на верхній кромці тулуба (зазначено на схемі) і нижній зріз деталей голови.

Вивернути і набити наповнювачем. З’єднати їх незашитые краю потайним швом, підвертаючих всередину зрізи.

Зшити деталі шапки, підвернути її нижній зріз і надіти головний убір Діду Морозу. Вирізати бороду і пришити її до обличчя ляльки. Ніс можна зробити з круглого шматочка тканини, стягнувши її край на нитку і помістивши всередину кульку наповнювача. Для очей використовувати ґудзики, штучну шкіру, намистини.

Якщо подарунок призначений дитині, не потрібно забувати про те, що неміцно пришиті дрібні деталі можуть бути відірвані і проковтнуті.

У цьому випадку кращим рішенням для оформлення особи Діда Мороза буде вишивка.

Дід Мороз в стилі Тільда

Як змайструвати текстильну новорічну іграшку?

Малюнок 3. Дід Мороз і Снігуронька в стилі Тільда.

Цей метод дозволяє створювати прості, але дуже милих і кумедних ляльок. Обсяг фігуркам надає в основному наповнювач. Не особливо складна у виконанні прекрасна пара Тильд — Дід Мороз і Снігуронька (рис. 3).

Для їх пошиття краще взяти пластичний матеріал з ворсом. Однотонна фланель або фліс будуть гарним вибором, але при їх відсутності підійде будь-яка не дуже жорстка тканина.

Читайте також:  Незвичайні іграшки бискорню – джерело вашого натхнення

Викрійки (зліва) можна збільшити та роздрукувати в потрібному розмірі або перемалювати своїми руками. Перенести шаблони на тканину і зробити по 2 деталі, залишаючи припуски на шви в 0,5-1 див.

Верхня частина Діда Мороза повинна бути пошита з тканини тілесного кольору, як і тулуб Снігуроньки. Нижня — штани, які потрібно викроїти з червоного матеріалу з малюнком або без. Зшити деталі ляльок вручну або на машині, складаючи їх лицьовими сторонами всередину. Залишити трохи місця для вивертання і набивання.

Вивернути оболонку ляльки, наповнити її синтепоном, щоб надати округлість пишним формам. Зшити костюми персонажів, одягнути їх. Для волосся та бороди використовувати пряжу. Теплі і м’які ляльки Дід Мороз і Снігуронька дуже сподобаються дітям і дорослим, адже зроблене з душею завжди знаходить відгук у серцях інших людей.

Як змайструвати текстильну новорічну іграшку?

Малюнок 4. Сумна лялька Діда Мороза.

Сумна лялька Дід Мороз, своїми руками зшитий в стилі Тільда, чимось нагадує всім відомого чарівника Гендальфа. Він буде хорошою компанією для самотньої людини (рис. 4). Починати роботу потрібно з з’єднання 2-х деталей для тулуба і ковпака.

Вирізавши з тканини багатокутники за схемою, зшити для кожної сторони ковпак і елемент тулуба. Скласти 2 об’єднані деталі лицьовими сторонами один до одного, вичертити контур тіла і прострочити на машині, залишаючи незашитым низ.

Вивернути на обличчя і сформувати поля капелюхи, збираючи червону тканину у складку навколо голови. Прошити швом вперед голку для закріплення складки і обробки по колу полів капелюха. Набити ляльку синтепоном.

Викроїти по 2 деталі для кожної руки і ноги, зшити їх з вивороту і вивернути через верх. Набити і пришити руки до тулуба. З’єднати 2 елемента штанів за білими лініями на схемі, розгорнути їх так, щоб цей шов виявився посередині (малюнок внизу), і закріпити шов між штанинами. Низ присборить і вшити ноги. Для об’єму можна трохи наповнити синтепоном штани.

Читайте також:  Популярні схеми для новорічних вишивок

З’єднати нижню і верхню деталі ляльки. Зшити пальто з тканини червоного кольору і декорувати за смаком. Нарядити чарівника і з’єднати краї пальто бантиками зі стрічки.

Для барабана потрібно викроїти 2 кола і прямокутник, зшити деталі, набити і декорувати інструмент.

Прості у виготовленні, але милі сувеніри прикрасять будинок і порадують тих, кому будуть подаровані. Творити чарівництво новорічної ночі можна своїми руками без допомоги палички і заклинань.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021