Таємниця створення східних іграшок канзаші

Мистецтво виробів в стилі канзаші прийшло до нас з країни висхідного сонця. Спочатку так називалися прикраси для волосся з шовкових і атласних стрічок, які своїми руками створювали умілі японські жінки. Надалі ця традиція переросла в окремий вид декору, і кожен поважаючий себе майстер по оформленню інтер’єру вивчає її досконально. Останнім часом цей стиль став дуже популярним на європейському континенті, особливо у вигляді презентів і вбрання для різдвяних ялинок.

Іграшки канзаші привабливі не тільки своїм оригінальним зовнішнім виглядом, але і тим, що таку штучку досить складно розбити. Якщо пройти невеличкий майстер клас і зробити таку прикрасу на ялинку своїми руками, то воно вийде дійсно ексклюзивним. До того ж, процес створення шедеврів з техніки талановитих японців може бути захоплюючим проведенням часу з сім’єю або друзями в переддень свят.

Зміст

 • 1 Як зробити канзаші?
 • 2 Етап № 1. Приготування матеріалів
 • 3 Етап № 2. Основа
 • 4 Етап № 3. Покриття
 • 5 Етап № 4. Оздоблювальні роботи

Як зробити канзаші?

Отримані іграшки можуть стати чудовими прикрасами для домашньої ялинки, а також оригінальними і милими презентами для рідних, близьких і співробітників по роботі. Крім того, ними можна прикрасити клас у школі, надихнувши учнів на створення шедеврів своїми руками.

Таємниця створення східних іграшок канзашіНижче буде описана покрокова інструкція того, як створити одну з різновидів ялинкових іграшок канзаші. Надалі ви можете використовувати цей майстер клас, створюючи по такій техніці інші форми за допомогою стрічок різних кольорів.

Необхідні компоненти:

 • Класична іграшка на ялинку в формі кульки, або пластмасовий виріб тієї ж форми і розміру.
 • Дві стрічки з атласу або товстого шовку шириною 3-5 сантиметрів. Стрічки повинні бути двох різних кольорів.
 • Невеликий, шматок атласною або шовкової стрічки золотистого кольору, тієї ж ширини, що і перші дві стрічки.
 • Маленький відрізок капронової стрічки (5 див).
 • Наточені, тонкі ножиці.
 • Палаючий предмет (довгі сірники, запальничка, свічка, парафіновий олівець).
 • Якісний клей для тканини (суперклей, пістолет для клею)
Читайте також:  Як зробити сувенір-ялинку своїми руками?

Етап № 1. Приготування матеріалів

Візьміть стрічки і, збризкуючи водою, гарненько їх пропрасуйте. Потім на око або за допомогою лінійки розріжте їх на однакові шматки прямокутної форми. В результаті у вас повинні вийти дві різні за кольором стопки, що складаються з шматочків, співвідношення довжини і ширини яких становить два до одного.

Щоб ялинкові шедеври по техніці канзаші вас порадували, акуратно припечіть місця розрізів за допомогою довгих сірників, запальнички або свічки, щоб вони не розпускалися. Тепер кожен шматочок потрібно скласти таким чином, щоб вийшов трикутник.

Таємниця створення східних іграшок канзашіЕтап № 2. Основа

Візьміть заздалегідь вибраний ялинкова куля або заготовку круглої форми.

Визначте, де буде знаходитися його нижня частина, і за допомогою клею прикріпіть до цього місця один з атласних прямокутників.

Поверх зафіксованого шматочка приклейте чотири трикутних заготовки (по дві кожного кольору).

Трикутники повинні бути розташовані таким чином, щоб стикатися зовнішніми кутами в центрі прямокутника. Пара основ – і ви вже майстер заготовок для створення східних шедеврів.

Етап № 3. Покриття

Для того, щоб створити наступні ряди унікальної іграшки на ялинку, необхідно наклеювати трикутники на ті, що вже зафіксовані так, щоб гострі кути кожного ряду «лусочок» були розташовані по одній прямій лінії.

Щоб дійсно вийшов вищий клас, і справжній майстер поставив вам високу оцінку за іграшку своїми руками, кожен трикутник слід прикріплювати до аналогічного за кольором. Наприклад, зелений – до зеленого, червоний – до червоного. Ряди повинні плавно підніматися від основи до верхівки до того місця, де повинна бути петелька. В результаті повинен вийти кулька, візуально нагадує круглу шишку.

Етап № 4. Оздоблювальні роботи

Візьміть відкладений шматочок золотистої капронової тасьми і зробіть кілька горизонтальних надрізів ножицями. Відстань між надрізами повинна бути дуже невеликим. Потім потріть місця розрізів між пальцями так, щоб вийшла пухнаста бахрома. Оберніть цією стрічкою кріплення для петельки іграшки: рівною частиною до кульки, бахромою вгору.

Читайте також:  Новорічні вироби на рік Бика 2021 своїми руками

Розріжте золотисту стрічку на вісім рівних частин і складіть за типом заготовок. У даному випадку розміри трикутників можуть бути трохи більшими. Закріпіть золотисті трикутники у верхівки у формі квітки лотоса. Залишки капронової тасьми можна використовувати в якості стрічки, а також для того, щоб наклеїти на можливі прогалини і нерівності, які неминуче утворюються при створенні ялинкового декору своїми руками.

Прикраса на ялинку готово. Пристосувавшись, можна приступити до створення по техніці японців повноцінного набору ялинкових іграшок канзаші, різних за формою і кольором. Ваша ялинка буде просто клас!

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021