Що можна зробити новорічного з пінопласту?

Новорічні вироби з пінопласту стали популярним прикрасою в останні роки.

І дивуватися тут абсолютно нічому. Адже це екологічно чистий матеріал, який зовсім недорого коштує і відмінно піддається обробці. До того ж новорічні прикраси з пінопласту завжди виглядають дуже красиво і оригінально.

Розглянемо кілька варіантів того, як можна зробити новорічні фігури з пінопласту своїми руками.

Зміст

  • 1 Новорічні кулі з пінопласту
    • 1.1 вирізати куля
    • 1.2 Прикраса куль
  • 2 Пінопластова ялинка

Новорічні кулі з пінопласту

Дуже цікаво виглядають пінопластові кульки. Їх можна розвішувати як по всьому будинку, так і прикрашати ними ялинку. Зробити такі кулі дуже легко.

Єдине, в чому полягає складність — це дістати дуже товстий пінопласт, щоб можна було з нього зробити кульки. Крім пінопласту для роботи знадобиться ніж для шпалер, ножиці, гарний шнур з петлею, гладка атласна тканина, клей ПВА або силікатна, а також декоративні дрібнички, наприклад,намистинки, дрібні блискучі прикраси і бантики.

Як вирізати куля

Що можна зробити новорічного з пінопласту?Для початку необхідно зробити з пінопласту куля. Є два основних способи. Так, можна вирізати відразу цілісний куля. Для цього знадобиться звичайний стакан або циліндрична ємність. З її допомогою потрібно продавити пінопласт, щоб з нього теж вийшов циліндр. А потім на отриманому шматку матеріалу проробити те ж саме, але тільки перпендикулярно.

Звичайно ж, відразу куля буде недостатньо рівним. І необхідно його додатково обробити ножем, щоб він прийняв правильне гладку форму.

Можна зробити і збірний пінопластовий кульку. Для цього знадобиться тонкий лист пінопласту. Необхідно взяти невелику тарілочку, яка буде імітувати півколо, і продавити нею пінопласт. Так вийде перша половинка кулі. За таким же принципом робиться і друга половина. Потім обидві частини обробляються до рівного стану і міцно склеюються між собою.

Читайте також:  В'яжемо до Нового року саморобки гачком

Такі саморобні кульки робити своїми руками не дуже легко, якщо немає спеціального інструменту і посуду, яка б служила в якості шаблонів. Тому краще всього придбати готові пінопластові кулі різних розмірів, а вже обробити їх самостійно.

Прикраса куль

Отже, саме час прикрасити кульку. Для початку варто взяти звичайну нитку. За допомогою нитки потрібно розділити кулю на 6 однакових часточок, обв’язуючи кожен раз іграшку ниткою. Тепер простим олівцем на місці, де знаходяться нитки, промальовувати лінії. Потім зняти нитки і ножем зробити в намічених місцях не дуже глибокі борозенки. Візуально куля стане схожим на мандарин.

Що можна зробити новорічного з пінопласту?Тепер необхідно взяти тканину і прикласти її до кулі, щоб одна з часточок виявилася міцно оберненої матеріалом. Потрібно зробити 6 таких однакових викрійок і вирізати їх з тканини. Але обов’язково враховуйте, що розмір вирізаних шматочків повинен бути трохи більше, щоб можна було потім заправити тканина в борозенки на кульці.

Беремо кожен окремий шматочок і заправляємо його в борозенки на кульці. Зручно використовувати для цього звичайний олівець або ложку — так краю тканини будуть щільно триматися в поглибленнях. Отже, основна частина пенопластового новорічної кульки готова.

Потім береться шнур і фіксується силікатним клеєм в точці кульки, де сходяться всі часточки. Тепер слід провести шнур по борозенці і закріпити в протилежній точці. При цьому слід заздалегідь вирізати шнур потрібної довжини, так як зайві кінці будуть абсолютно ні до чого. Всього знадобиться 6 таких шнурочків, якими будуть закриті всі борозенки з заправленої в них тканиною.

Залишається тільки остаточно задекорувати. Для цього через протилежні центральні точки кульки, де сходяться часточки, необхідно протягнути красивий шнур. Всиляти шнур дуже зручно довгою циганською голкою. З одного боку потрібно обов’язково зробити хороший вузлик, щоб шнур не вискакував з кульки.

Читайте також:  Якщо ви вирішили зробити ялинку самостійно...

Щоб все виглядало красиво, можна прив’язати яскраву пензлик. А ось з іншого боку потрібно зробити петельку, щоб кулька можна було повісити на ялинку або на гвоздик. Залишається задекорувати на кульці місця, звідки виходять обидва кінця шнура.

Для цього використовуються бусинки, які приклеюються на іграшку. Решту поверхню кульки теж можна за бажанням прикрасити такими дрібницями або посипати блискітками. Новорічна кулька з пінопласту готовий!

Пінопластова ялинка

З пінопласту можна також зробити цікаву невелику новорічну ялинку.

Що можна зробити новорічного з пінопласту?Для цього цілком підійде звичайний тонкий пінопласт, так і пінопластова тарілочка прямокутної форми, в якій часто продають м’ясні напівфабрикати або фарш. Для виготовлення знадобиться два шматочки пінопласту, якщо є бажання зробити об’ємну ялинку.

Для плоскої іграшки буде достатньо і одного шматка. Крім основного матеріалу, для роботи знадобиться простий олівець, ножиці, канцелярський ніж, фломастери або фарба зеленого кольору. Також можна підготувати прозорий силікатний клей і блискітки різних кольорів, стрази або бісер.

На аркуші пінопласту необхідно намалювати ялинку, після чого вирізати її ножем і підрівняти ножицями. Далі потрібно з усіх боків пофарбувати ялинку фломастером або зеленою фарбою, а коли все висохне, приклеїти в деяких місцях стрази і бісеринки на клей, а потім зверху присипати ялинку блискітками.

На верхній частині ялинки потрібно виконати невеликий отвір і протягнути туди шнурочок, щоб іграшку можна було підвішувати на ялинку. Якщо необхідно зробити об’ємну ялинку, то слід зробити дві однакові новорічні фігури. У верхній частині однієї заготовки і в нижній частині другій деталі необхідно зробити глибокі вирізи, за допомогою яких частини будуть з’єднуватися між собою.

Звичайно, можна ще придумати цікаві новорічні ялинкові прикраси з пінопласту.

Читайте також:  Бик — символ 2021 року своїми руками: як зробити, ідеї

У кожному разі, робити сувеніри з пінопласту — заняття дуже захоплююче.

І особливо цікаво займатися цим з маленькими дітьми, які неодмінно всім зацікавляться.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021