Що можна створити такого новорічного?

Наклеюючи на вікна шаблони, на Новий рік прикрашали кімнати ще в 19 столітті. Папір був тоді вже досить дешевим матеріалом, з якого можна було вирізати цілі сценки, пов’язані з тематикою різдвяних і новорічних свят.

Ажурні малюнки нагадували морозні візерунки або тонку розпис, а після свята їх можна було легко прибрати.

Ця традиція ніколи не зникала надовго. Мода на прикрасу стекол паперовими фігурками зникала й знову з’являлася серед населення, а в дитсадках і школах цей дешевий і розвиває творчість спосіб застосовують не тільки в зимові свята, присвячені зустрічі Нового року.

Зміст

 • 1 Що таке шаблони і як ними прикрашати вікно?
 • 2 Як зробити шаблон самостійно?
 • 3 Як створити об’ємний «город на підвіконні»?

Що таке шаблони і як ними прикрашати вікно?

Що можна створити такого новорічного?Силуетні фігурки з паперу або плівки, які можна приклеїти до скла, називають шаблонами або витинанками, аплікацією. В даний час можна придбати готові набори до Нового року з віддрукованих на прозорій плівці малюнків.

Намочивши матеріал водою, його потрібно прикласти до вікна і пропрасувати руками або валиком для видалення бульбашок повітря. Плівка стає практично непомітною і малюнок виглядає як нанесений безпосередньо на скло.

Але вироби на Новий рік цінні почасти й тим, що виготовлені своїми руками, з теплом і гарним настроєм. Не виняток і новорічні шаблони, які можна легко створювати за кілька хвилин.

Простий і всім відомий варіант — сніжинки з паперу. Їх вирізав практично кожен на уроках праці в школі і на заняттях в дитячому саду спеціально для прикраси ялинки і вікон класної кімнати до Нового року.

Читайте також:  Як зробити сніг всередині новорічної кульки?

Умільці створюють жанрові картинки і складні пейзажі з паперу за цими ж принципами.

Для роботи навіть над складним шаблоном потрібні найпростіші речі:

 • білий папір;
 • ножиці з тонкими кінчиками, манікюрні;
 • канцелярський різак (макетний ніж).

Приклеїти паперові фігурки на скло можна з допомогою білого мила і пензлики: зволожити поверхню мила і мокрим пензликом нанести шар мильної маси на папір.

Додати шаблон намиленою стороною до скла і розгладити його. Такий спосіб не залишає на вікні видимих слідів після того, як силуети будуть зняті.

Як зробити шаблон самостійно?

Що можна створити такого новорічного?

Малюнок 1. Шаблон для прикраси вікна.

Можна роздрукувати готові схеми з наведених на рис. 1. Володіють елементарними навичками малювання впораються навіть з самостійним нанесенням контуру на папір.

При цьому головне — пам’ятати про те, що внутрішні частини ажурного візерунка повинні з’єднуватися один з одним в 2-3 точках, інакше вони випадуть і візерунок буде зіпсований.

Сюжети, які будуть зображати новорічні поробки своїми руками, можуть бути самими різними: і зображення ангелів, зірочок та сніжинок, просто прикрашають всю площу скла, і пейзажні композиції (ліс, місто в снігу), і сценки з участю дітей, сніговичків, птахів чи Діда Мороза зі Снігуронькою.

Варіантів може бути стільки, скільки є бажаючих займатися вирізанням новорічних шаблонів.

Сама процедура виготовлення шаблону вимагає дотримання певної послідовності:

Що можна створити такого новорічного?

Малюнок 2. Об’ємний місто з паперу.

 • По лініях контурного малюнка спочатку треба вирізати внутрішні дрібні деталі. Дуже зручний на цьому етапі канцелярський різак. На підкладці з картону або пластику потрібно розкласти лист зі схемою, закріпіть його скотчем і проводити різаком по лініях. Натиск повинен бути достатній, щоб прорізати папір. Непотрібні більше шматочки краще відразу видаляти.
 • Після закінчення роботи з дрібними деталями перейти до вирізання більш великих внутрішніх виїмок. При цьому можуть стати в нагоді і ножиці, якщо фігурка досить велика. Тонкі лінії і гострі куточки дуже зручно обробляти манікюрними ножицями або різаком.
 • Тільки після того, як підготовлена вся внутрішня частина ажуру, можна вирізати зовнішній контур шаблону.
 • Читайте також:  Як перетворити гірку гудзиків у новорічну ялинку?

  Після вирізання фігурку рекомендується пропрасувати теплою праскою. Це допоможе усунути невеликі складки і заломи, які іноді виникають при роботі з папером. Вирівняний шаблон легше наклеится на поверхню скла і буде виглядати охайнішим.

  Як створити об’ємний «город на підвіконні»?

  Що можна створити такого новорічного?

  Малюнок 3. Шаблон на вікно із зимовим пейзажем.

  Створення багатопланової композиції з підсвічуванням (мал. 2) — один з варіантів оформлення вікна, крім наклеювання шаблонів безпосередньо на скло. Дві техніки можуть доповнювати один одного, створюючи об’ємний пейзаж в нижній частині і зоряне або сніжне небо вгорі.

  Для створення об’ємного пейзажу будуть потрібні:

  • шматок картону;
  • цупкий папір;
  • ялинкова електрогірлянди;
  • різак, ножиці, клей.

  З картону потрібно зробити основу для композиції у вигляді довгої коробки або жолоба зі стінками висотою 10-15 см. Верхню крайку передньої стінки вирізати у вигляді кучугур снігу або просто надати їй легку хвилястість.

  На дні жолоба укласти й закріпити електрогірлянду (1). Найкраще взяти модель зі світлодіодами — вони не нагріваються і не створюють ризик займання паперу і картону.

  Вирізати контури деталей пейзажу (2) та закріпити їх усередині жолоба на невеликій відстані від стінок. Для кріплення можна використовувати смужки паперу чи картону з прорізями, в які вставляються шаблони.

  Розміщувати деталі можна довільно, але так, щоб великі і неажурные компоненти розташовувалися на задньому плані. Жолоб встановити на підвіконня, підключити гірлянду до мережі. Підсвічений задник і тіньові силуети переднього плану створять прекрасну об’ємну картинку зимового пейзажу (3).

  Можна намалювати інші елементи або використовувати схеми з тих, що запропоновані на рис. 3.

  Прикрашаючи вікно ажурними силуетами дерев, сніжинок або зірок, створюючи чарівні пейзажі, можна не лише цікаво провести час з дітьми.

  Читайте також:  Відмінний варіант вуличного прикраси!

  Новорічні вироби, своїми руками створювані з доступних і простих матеріалів, сприяють розвитку творчого мислення та дрібної моторики, придбання навичок роботи з ножицями і папером, вміння малювати і складати композицію. І крім того, може бути, саме таке оформлене віконце приверне новорічну казку і змусить її відвідати чиєсь помешкання.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021