Самоделкину на замітку: новорічний календар

Новорічний календар своїми руками — це відмінний і оригінальний подарунок для друзів і рідних.

Календар, зроблений своїми руками, прикрасить будь-яку стіну. Крім того, календар можна використовувати як планер: записувати на його клітинах свої плани, мрії на найближчий рік. Процес виготовлення календаря дуже простий і не вимагає особливих навичок і великої кількості часу.

Як зробити новорічний подарунок, зрозуміють навіть діти.

Зміст

 • 1 Підготовка до роботи
 • 2 Створення календаря
 • 3 Збираємо календар
 • 4 Адвент-календар

Підготовка до роботи

Самоделкину на замітку: новорічний календар

Для створення календаря своїми руками потрібно:

 • 4 аркуша паперу для скрапбукінгу: два з них будуть для лицьової частини і два — для задньої;
 • 2 аркуша палітурного картону розміром 28 х 28 см;
 • пружинка;
 • дерев’яні або пластмасові цифри;
 • роздрукована календарна сітка;
 • стрічка, за яку буде підвішуватися майбутній календар;
 • 2 люверса, щоб закріпити стрічку;
 • лінійка;
 • ніж-різак;
 • олівцевий клей;
 • паличка для біговки.

Папір можна взяти будь-яку. Дуже добре на календарях виглядає папір з великою кількістю різних веселих принтів. Палітурний картон і пружинку можна легко знайти в будь-якому канцелярському магазині або в магазинах з товарами для скрапбукінгу.

Для виготовлення календаря потрібно звільнити стіл від зайвих предметів, щоб нічого не заважало при роботі.

Створення календаря

Самоделкину на замітку: новорічний календарСпочатку потрібно взяти лінійку і за допомогою різака відрізати виробничий край від паперу, якщо він є. Потім лист необхідно повернути зворотною стороною, нанести клей на картон і наклеїти його на папір посередині аркуша.

Картон повинен бути менше аркуша паперу приблизно на 1,5 см з кожного краю. Щоб картон і папір добре склеїлися, можна акуратно пройти по зворотній стороні аркуша паличкою для біговки, розгладжуючи його.

Читайте також:  Як вибрати штучну ялинку?

Далі необхідно зрізати кути аркуша паперу по діагоналі під кутом 45 градусів, але не встик з картоном, а відступаючи від нього приблизно 2 мм. Потім паличкою для біговки по картону треба сформувати лінії загину на папері. Необхідно ретельно пройти по всім сторонам.

Після цього на паперові краю наноситься клей, наприклад, ПВА. Спочатку краще всього заклеювати верхній і нижній клапани. Дуже важливо добре розмазувати клей. Якщо папір досить товста, то краще трошки почекати, поки клей її просочить. Потім бокові сторони загинаються і приклеюються за допомогою палички для біговки. Важливо гарненько пройтися по приклеюємо поверхні. Куточки папери акуратно загнути на картон і теж проклеїти.

Такі ж дії виконуються з другої картонкою.

Самоделкину на замітку: новорічний календарТепер можна зайнятися творчістю. Для початку необхідно підготувати цифри. Звичайно, краще всього використовувати дерев’яні, але якщо їх немає, то підійдуть і пластмасові.

Якщо використовувати дерев’яні цифри, то їх необхідно підготувати: зрізати всі задирки по краях, виступаючі палички, зашліфувати ребра за допомогою пилочки для нігтів. Плюсом використання дерев’яних цифр є те, що їх можна пофарбувати за своїм розсудом.

Один з підготовлених аркушів картону будемо використовувати як фон для цифр. Тут можна проявити свою фантазію і прикрасити фон, як заманеться. Важливо пам’ятати, що внизу аркуша буде розташовуватися пружинка, якої буде кріпитися календар. Тому краще не розміщувати внизу ніяких великих елементів.

Після цього необхідно приклеїти цифри за допомогою звичайного клею. Головне, дати їм добре висохнути, щоб вони не відпали з часом.

Ззаду на обтягнутий картон слід приклеїти другий лист — скрап папір. Вона буде повернена до стіни, тому в цілях економії можна використовувати будь-який папір. Але звичайно, календар буде виглядати більш презентабельним, якщо з обох сторін буде наклеєна якісна скрап папір. Розмір листа для задньої частини становить 27,5 х 27,5 см, тобто на 5 мм менше, ніж розмір картону.

Читайте також:  Що можна створити такого новорічного?

Збираємо календар

Самоделкину на замітку: новорічний календарЗалишилася справа за малим. Необхідно проставити люверси. Для цього треба відступити приблизно по 2 см зверху і по 8 см з кожного боку за допомогою олівця поставити мітки. Відстань можна взяти і інше, головне, щоб воно було однаковим. Потім за допомогою машинки для люверсів необхідно зробити дірки по намічених точках, вставити люверси і закріпити їх.

Якщо така машинка відсутня, можна скористатися ножем і шилом. Головне, робити все дуже акуратно.

В отримані дірочки треба протягнути мотузку або стрічку, за яку календар буде кріпитися. Акуратно зав’язати її бантиком і відрізати зайву частину мотузки.

Потім необхідно проробити отвори для пружинки з допомогою біндера. У разі його відсутності пружинку вставити не вийде. Тоді замість пружинки треба буде використовувати кільця. Для них отвори робляться за допомогою шила. Спочатку проколюється обкладинка, на якій наклеєні цифри.

Проколювати необхідно в нижній частині. Потім проколюють календарна сітка, а в останню чергу — задня частина обкладинки у верхній частині.

Самоделкину на замітку: новорічний календарЗалишилося зібрати календар на пружинці або кільцях. Збирається він наступним чином:

 • Обкладинка з цифрами.
 • Календарна сітка.
 • Нижня частина обкладинки.
 • Після компонування календаря залишається зробити тільки курсор для виділення днів тижня. Робиться він дуже легко. Береться резиночка і за допомогою степлера скріплюється колечком. З боків до неї прив’язується мотузочок. Її довжину треба підігнати під розмір календарної сітки таким чином, щоб вона легко одягалася, але при цьому нитка була туго натягнута.

  Календар готовий.

  Адвент-календар

  Останнім часом стало дуже модно використання адвент-календар. Новорічний адвент-календар своїми руками зробити досить легко. Найбільш популярний вид адвент-календар — коробочки з відкриваються кришечками.

  Самоделкину на замітку: новорічний календар

  Для адвент-календар знадобиться:

  • основа календаря, наприклад, лист щільного картону або пробкова дошка. Краще всього використовувати саме дошку;
  • скрап-папір для коробочок;
  • папір для етикеток;
  • двосторонній скотч;
  • фарби;
  • маркери.
  Читайте також:  Як прикрасити ялинку з допомогою газет?

  Також додатково можна використовувати стрічки для прикраси. Всі ці матеріали можна легко знайти в будь-якому магазині для скрапбукінгу.

  Для початку необхідно підготувати поверхню для майбутнього календаря. Береться пробкова дошка і розфарбовується на розсуд в будь-який колір. Краще всього використовувати ніжно-блакитні або рожеві відтінки. Потім необхідно нанести два шари акрилової фарби і дати їй висохнути. Поверх її можна намалювати який-небудь візерунок, щоб розбавити однотонний фон.

  Потім необхідно зробити коробочки. Для їх виготовлення використовується скрап-папір. Коробочки можна зробити різними за розміром. Для оформлення коробочок краще використовувати не більше 2-3 кольорів, щоб календар не виглядав дуже строкатим. Отримані коробочки розміщуються на поверхні в хаотичному порядку. Краще всього зробити так, щоб сусідні коробочки були різними за розміром.

  Кріпляться коробочки до поверхні за допомогою двостороннього скотча.

  Потім, з картону слід вирізати кружальця, на які нанести цифри і розмістити їх на коробочках за допомогою двостороннього скотча. Розміщувати цифри можна в хаотичному порядку. Наш адвент-календар готовий.

  Коробочки можна наповнювати різними завданнями або подарунками, які сподобаються дітям.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021