Пластикові пляшки можуть стати новорічними прикрасами!

У зимові дні, коли чарівництво витає в повітрі, справжньому майстру не складе труднощів зробити новорічні іграшки з пластикових пляшок від напоїв або побутової хімії.

Це чудовий матеріал, який як не можна краще підходить для новорічних поробок: яскраві кольори або прозорість матеріалу надають саморобним прикрасам схожість з виготовленими зі скла. У поєднанні з блискітками, мішурою і яскравим декором пластик на ялинці здатний виглядати нарядно і святково.

Зміст

 • 1 Як зробити прості прикраси на ялинку з пляшок?
  • 1.1 Квіткова гірлянда на ялинку
  • 1.2 Китайські ліхтарики і кулі

Як зробити прості прикраси на ялинку з пляшок?

Пластикові пляшки можуть стати новорічними прикрасами!

Малюнок 1. Новорічні іграшки з денець пляшок.

Для початку потрібно підготувати деякі інструменти:

 • гострий ніж і ножиці;
 • паяльник, запальничку або свічку;
 • скотч і клейовий пістолет;
 • пензлі і фарби, водостійкі маркери.

Найпростіші вироби, з яких можна почати для придбання навички поводження з пластиком, що легко створити з пляшечок від соків і йогуртів, мила, шампуню. Вони мають форму, яку легко доповнити до образу снігову бабу, Діда Мороза зі Снігуронькою чи інших персонажів.

Пляшки потрібно розфарбувати відповідним чином, намалювавши особа або мордочку звірка, приклеїти декоративні елементи і прикріпити підвіс.

Досвідчені майстри намагаються відсікти все зайве або додати відсутню для додання пластиковій тарі абсолютно нової форми.

Зазвичай у справу йдуть горлечка і денця ПЕТ-пляшок: з них можна зробити безліч чудових прикрас.

Пластикові пляшки можуть стати новорічними прикрасами!

Малюнок 2. Декорування гірлянди за допомогою пластикових пляшок.

Найпростіші варіанти використання денець (див. рис. 1):

 • Відрізати нижню частину пластикової пляшки.
  На прозору заготівлю нанести візерунок у вигляді сніжинки або квітки, забарвлюючи рельєфну поверхню так, як підкаже фантазія. Закріпити шнурок для підвісу.
 • Можна зібрати іграшку і складніше.
  З’єднані попарно прозорі денця з візерунком замінять ялинкові кулі. Скріплювати їх легше всього скотчем. Місце з’єднання можна витончено прикрити кольоровий атласною стрічкою або тасьмою, зав’язавши на кульці декоративний бант. Як варіант можна вирізати крайку фігурно у вигляді пелюсток або бахроми з тонких смужок пластику. Відігнувши цю частину при сполученні половинок «кульки», можна отримати симпатичні об’ємні квіточки.
 • З більшої кількості денець можна зібрати величезний ялинкова куля.
  З’єднати денця потрібно бічними сторонами за допомогою степлера або скотча. Складання кулі виробляють, починаючи з центрального пояса. Для цього денця потрібно з’єднати в ланцюжок і замкнути її, сформувавши кільце. Елементи для збірки півкулі потрібно прикріплювати поступово, розміщуючи їх між денцями центрального пояса.
 • Прикріпивши до денце вирізані з картону або пластику (наприклад, від папки або коробочки диска, бічній частині пляшки) деталі лап, плавників, можна зробити іграшки у вигляді черепашок, рибок, сонечок.
  Доповнюючи денця дерев’яними або пінопластовими кульками, кришечками від тих же пляшок, можна додати потрібне вираження особі персонажа. Прикріпити денце до картонній основі можна використовуючи скотч або продевая декоративний шнур через картон і обмотуючи його навколо «панцира».
 • Вирізавши безліч схожих на 5-пелюсткові квіти елементів з самої нижньої частини денець, як показано на фото, можна виготовити красиву гірлянду або вінок для прикраси будинку до Нового року.
  Для цього в самому центрі дна потрібно пропалити паяльником отвір, у який буде протягнута дріт або шнур. Елементи потрібно нанизати так, як на фото: опуклими сторонами назовні, розміщуючи пелюстки «квітки» між пелюстками іншого. Таку гірлянду можна зібрати з різнокольорових денець або пофарбувати їх в золотий або срібний колір фарбою-спреєм.
 • Читайте також:  Секрети світлодіодним ялинки

  Квіткова гірлянда на ялинку

  Пластикові пляшки можуть стати новорічними прикрасами!

  Малюнок 3. Новорічні кулі з пластикових пляшок.

  При створенні ялинкових іграшок з пластикових пляшок знаходять своє застосування і горлечка. Наприклад, ними можна декорувати звичайну світлодіодну гірлянду (рис. 2).

  Відрізане горлечко слід розрізати на 5-6 частин приблизно однакової ширини. Відігнувши ці смужки під прямим кутом, слід доопрацювати їх, надаючи пелюсткам квітки бажану форму (1). Варіантів може бути безліч (див. фото ліворуч). Для додання пелюсткам зігнутої форми пластик потрібно злегка нагріти над вогнем або біля гарячого паяльника.

  Прозорий пластик можна пофарбувати акриловими фарбами або автомобільним спреєм з ефектом «металік».

  Якщо хочеться зберегти прозорість пелюсток, а кольорових шийок занадто мало, то для фарбування можна застосовувати водостійкі маркери.

  Вони добре лягають на матеріал і практично не стираються з часом. В якості барвника можна використовувати лак для нігтів.

  Для закріплення квіточок на гірлянді в кришечці потрібно пропалити отвір. Це зручно робити паяльником, жало якого має однаковий діаметр з кріпленнями світлодіодів. Якщо такого інструменту під руками немає, виручить розпечений цвях відповідної товщини (2). Далі потрібно вставити лампи гірлянди в отвори, при бажанні зафіксувати їх клеєм (3).

  Китайські ліхтарики і кулі

  Пластикові пляшки можуть стати новорічними прикрасами!

  Малюнок 4. Китайські ліхтарики з пластикових пляшок.

  Що ж робити з бічною поверхнею ПЕТ-пляшки, коли від неї відрізані шийку і дно? Не варто викидати цінний матеріал, адже його теж можна пустити в діло: нарізати кільця шириною близько 1 см, вкласти їх один в одного, проколоти в місці перетину «меридіанів» на полюсах кулі, закріплюючи кільця і протягнувши підвіс (рис. 3).

  Нарізати боковину пляшки на тонкі смужки і вставити всередину короткий циліндр меншого діаметру, закріпивши його зверху і знизу скотчем так, щоб смужки на зовнішній боковині зігнулися. Закріпити підвіс і найпростіше прикраса — китайський ліхтарик — готово. Зібрати такий ліхтар можна з пляшок різного кольору і декорувати так, як захочеться (рис. 4).

  Читайте також:  Новорічна вишивка хрестом - схеми у гарному якості

  Варіантом цього виробу може стати ліхтарик, виготовлений з цілої пляшки без рельєфу. Її потрібно нарізати на тонкі смужки і злегка стягнути дротом або ниткою для додання форми.

  Використовуючи пластикові пляшки для створення новорічних прикрас, можна не тільки заощадити значні суми грошей.

  Вживаючи в справу те, що зазвичай викидається в сміття, людина цілком здатний зменшити його кількість.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021