Плакати на Новий 2023 рік своїми руками | новорічний, шаблон

Створення плакатів до свят – прекрасна традиція, яка прийшла ще з радянських часів, але не втрачає своєї актуальності і зараз. На Новий 2023 рік теж можна створити плакат своїми руками, тим більше, що зараз це зробити набагато легше за допомогою оргтехніки. Така творчість під силу навіть тим, хто не вміє красиво малювати або писати. А ідеї по стилістиці, оформлення та наповнення такої стінгазети можна почерпнути в інтернеті.

Де стане в нагоді

Плакат на Новий 2023 рік буде доречний не тільки в школі. Це прекрасний варіант для корпоративного свята, для розміщення в офісі, в під’їзді, в групі дитячого садка і т.д.

Чудово полягає в тому, що реалізація задумки не вимагає вкладень, а під час підготовки вже прокидається новорічне настрій. Ті, хто працює над створенням, стають дружніше, включається їх креативність.

Плакати на Новий 2023 рік своїми руками | новорічний, шаблон

Варіанти оформлення

Є маса варіантів, і кожен з них може бути трансформований за допомогою фантазії і уяви. Іноді плакати і стінгазети є цілу серію, коли їх розміщують в різних кімнатах, кабінетах і приміщеннях. Тоді відмінно, якщо вони перегукуються по дизайну і стилістиці оформлення.

Майже завжди обов’язковими елементами є сніжинки, ялина або її гілки, Сніговик, Дід Мороз і Снігуронька, серпантин, ялинкові прикраси та ін. Величезні колажі створюють з декількох плакатів, найчастіше – це парне число елементів, складові квадрат або прямокутник.

Варіанти новорічних плакатів на Новий 2023 рік :

 • Календар Є спеціальні програми, в яких на осередки календаря можна накладати фото або написи. Таким чином описується весь рік. Наприклад, відзначаються найважливіші події в сім’ї. Там можна відзначити свята або місяці, коли хтось із колективу був у відпустці. Іноді роздруковують готовий календар і вклеюють його, а в порожніх осередках вписують або малюють те, що задумано.
 • Шаблон для побажань Такий плакат підписують, оформляють його краю, а поруч вішають маркер або ручку. Під час свята присутніх просять написати якесь побажання для всіх.
 • «Новорічна ялинка». Незвичайний формат стінгазети, на якій намальована ялина зі смішними ялинковими іграшками – фотографіями всіх членів сімейства або людей з робочого колективу. Якщо вдома є тварини, їх теж потрібно включити на такий колаж, це буде забавно і весело.
 • «Відбитки». На полотні залишають відбитки долоньок або ступень після занурення в фарбу. Іноді провідні на святах включають створення таких «шедеврів» в конкурсну програму. Наприклад, хто краще намалює ялинку носом, зануреним в фарбу. Ще один варіант – написати носом «З Новим роком».
 • Розмальовка. Такий варіант ідеально підходить для дитячих свят. Вимальовують тільки контури, а прикрасити їх потрібно дітям або дорослим.

Плакати на Новий 2023 рік своїми руками | новорічний, шаблон

Добре, коли створення плаката відбувається прямо на заході і стає частиною розважальної програми. Потім його зберігають довгий час, і зі звичайного шматка ватмана він перетворюється в джерело милих спогадів.

Відповідно до східним календарем

Все популярніше стає тема східних знаків зодіаку та заступництва певного тваринного кожному році. Новий 2023 рік буде роком Кролика, тому плакат можна оформити з використанням цієї теми. Можна згадати і Тигра – символ 2022 року, який прощається і поступається місцем Кролику.

Плакати на Новий 2023 рік своїми руками | новорічний, шаблон

Поради з оформлення

Для того, щоб новорічний плакат, зроблений своїми руками до 2023 року, виглядав привабливо і естетично, слід прислухатися до рекомендацій професійних дизайнерів :

 • Правильний розподіл простору Як би не хотілося вмістити побільше інформації і малюнків, варто пам’ятати, що під них потрібно відводити 50-80% загального місця. У зворотному випадку плакат буде виглядати перевантаженим і хаотичним, як непрофесійна робота. У порожніх місцях можна розташувати лише дрібні елементи або написи, але і з ними потрібно не перестаратися, інакше газета буде «рябати».
 • Дотримання рівноваги Якщо головний персонаж один, то його найкраще розмістити в центрі, хоча можливо і рівноважний розподіл в різних частинах. Для двох головних персонажів ідеальний варіант – розподіл по діагоналі в протилежних кутах. Тоді в середині добре помістити найбільший текст.

Плакати на Новий 2023 рік своїми руками | новорічний, шаблон

 • Розмір Найменші плакати виконують на папері розміру А4, але чим більше лист, тим помітніше і краще результат. Найбільші колажі створюють з частин поменше – так їх легше оформляти.
 • Ескіз. Для великих форматів на стадії продумування і планування необхідно виконати ескіз на шаблоні маленького розміру. Так можна переконатися в тому, що результат буде виглядати органічно.
 • Єдина палітра Оформлення повинно бути яскравим, але не позбавленим смаку і дратівливим. Краще використовувати 2-3 основних кольори і відтінку, які перегукуються між собою.
 • Фон Професійніше і завершені виглядають плакати на кольоровому, а не на білому тлі. Для цього беруть велику кисть і гуашшю зафарбовують лист, роблячи мазки в одному і тому ж напрямку.

Важливо на початковому етапі продумати, де виріб буде висіти. Краще, якщо поруч залишиться вільний простір – так плакат буде помітний. Також сусідні елементи допоможуть підібрати правильну палітру, щоб стінгазета гармонійно вписувалася в інтер’єр.

Техніки виконання

Якщо підійти до питання підготовки заздалегідь, можна застосувати різні техніки. Матеріали для цього продаються у відділах канцелярії або магазинах для творчості.

Можливі варіанти:

 • Класичний намальований Не обов’язково малювати все своїми руками, тим більше, що не кожен це може зробити красиво. Простіше скористатися заготівлями або шаблонами, роздрукованими з інтернету, за допомогою яких наноситься контур. Внутрішній простір таких малюнків розмальовується вручну. Текст або привітання теж можна набрати на комп’ютері з використанням відповідного шрифту, надрукувати його на аркуші, а потім приклеїти.

 

 • Об’ємний Є відразу кілька технік, за допомогою яких можна зробити об’ємні елементи. Наприклад, квилінг – згорнуті в візерунки смужки паперу, печворк – мозаїка з клаптів тканини, наклеювання різних природних матеріалів та ін.
 • Аплікації Їх виконують не тільки з малюнків. Це можуть бути частини листівок, фотографій, різних деталей і дрібних фігур.
 • Трафаретне оформлення На темний фон наносять білі контури малюнків, основних персонажів. Також можна поміняти кольори місцями: фон залишити світлим, а малюнки зробити темними.

Такі способи можна комбінувати між собою, але при цьому потрібно звертати увагу, щоб вони об’єднувалися гармонійно і доповнювали один одного. В такому випадку новорічний плакат 2023 буде красивим і запам’ятається надовго.

Відео: Ідея для новорічного плаката

Новий рік 2023