Новорічний настрій і зовні теж

Готуючись відзначати Новий рік в приватному будинку, варто приділити увагу не тільки інтер’єру. Прикрасити фасад будівлі можна дуже красиво і оригінально за допомогою ялинових вінків, фігури Діда Мороза, який ніби дереться на стіни.

Особливе значення зіграє у вуличному декорі гірлянда зовнішня, здатна перетворити звичайний котедж в сяє вогниками казковий будиночок. Як правильно її вибрати і самостійно розвісити?

Зміст

 • 1 Який буває вулична декоративна світлотехніка
 • 2 Як зробити ефектну новорічну підсвічування на вулиці
 • 3 Як закріпити на стінах гірлянди своїми руками

Якою буває вулична декоративна світлотехніка

Найголовніше, про що потрібно пам’ятати, плануючи прикрасити будинок зовні ланцюгом вогників – звичайна новорічна гірлянда для цього не підійде. Вона не розрахована на експлуатацію в умовах знижених температур і високої вологості. З-за порушення такого важливого правила ілюмінація в кращому випадку просто вийде з ладу, зіпсувавши настрій. Але не виключений і сумний сценарій – це пожежа.

Для прикраси фасаду виробники пропонують особливі технічні рішення. Така електрична ілюмінація має захист корпусу не менше IP65. Це означає, що вона захистить пристрій від потоку води. Чисто візуально подібні модифікації відрізняються більшою надійністю і грунтовністю. Шнури гірлянд розраховані на достатньо високу механічну навантаження – вони витримають, якщо їх раптом засипле снігом. Всі лампи або діоди в них закріплені надійно заізольовані і ефективно.

Новорічний настрій і зовні тежЩоб декорувати будинок зовні, вибирають гірлянди «Play Light» або «Curtain Light». Це цілі мережі з світлових шнурів. Вони виготовлені з гуми або ПВХ – матеріалів, що не пропускають воду. Джерелами світла служать крихітні лампочки, або світлодіоди. Перші здатні світити до 10 тисяч годин, а термін служби світлодіодних гірлянд буває в рази більшим – до 100 000 ч.

Читайте також:
Як зробити гарний букетик на Новий Рік з цукерок?

Ще один цікавий варіант для створення ефектної ілюмінації – це дюралайт. Візуально він являє собою гнучкий і прозорий шнур, всередині якого заховані численні лампочки. З точки зору практичності та економії вибирати варто дюралайт зі світлодіодами. Вони витрачають мінімальну кількість енергії, що не нагріваються, а тому є пожежобезпечними і довговічними.

Як зробити ефектну новорічну підсвічування на вулиці

Світлотехніка для прикраси фасаду буває різною за типом конструкції:

 • «бахрома» – від основного горизонтального шнура вниз опускаються численні вертикальні різної довжини;
 • «сітка» в єдине ціле за типом рибальської мережі об’єднані численні лампочки/світлодіоди;
 • «дощ» — до горизонтального шнура прикріплені однакової довжини вертикальні;
 • шнур – довга стрічка з підсвічуванням.

Щоб самостійно розвісити і підключити гірлянди на фасаді будинку, спочатку варто вибрати прийнятний варіант для свого проекту. Кожен з видів світлотехніки по-своєму цікавий при виконанні новорічної ілюмінації.

Новорічний настрій і зовні тежНаприклад, «бахрома» кріплять у віконних отворах, під козирками і карнизами. Так як вона складається з світяться крихітними лампочками шнурів різної довжини, то особливо ефектно виглядає на фоні зимових заметів. Така підсвічування нагадує іскристий сніг або бурульки.

Світлова завіса «дощ» призначена для прикраси цілих великих площин. Нею можна завісити повністю стіни або ж зробити акцент на колонах. Такий варіант привабливий тим, що підсвічування ефективно освітлює двір. Вона відіграє не тільки декоративну, але і практичну роль.

«Сітка» чим-те схожа на «дощ». Але вона зручніше в монтажі, оскільки така конструкція не може заплутатися. Ще одна перевага такої світлотехніки – з нею можна декорувати фасад незвичайним чином. «Сітку» реально кріпити горизонтально, а також створювати з неї об’ємні фігури.

Звичайний світиться шнур не так простий, як здається. З одного боку, він влаштує в тому випадку, коли хочеться прикрасити будинок з мінімальними витратами грошей і часу: достатньо закріпити по периметру стрічку з лампочками, щоб зробити святковий декор. З іншого боку, така конструкція відкриває широкі можливості для реалізації будь-яких фантазій. З гнучкого шнура можна викласти ялинку, Діда Мороза, напис на стіні.

Читайте також:
Правила вибору, монтажу та експлуатації гірлянд

Як закріпити на стінах гірлянди своїми руками

Новорічний настрій і зовні тежПрикраса фасаду будинку виконують за допомогою будівельних інструментів. Мінімальний набір такий:

 • дриль або перфоратор;
 • рулетка;
 • олівець;
 • кріплення;
 • молоток.

Для початку доведеться попрацювати з розрахунками. Незалежно від типу світлотехніки важливо закріпити її надійно. А тому потрібно заміряти поверхня, на яку буде вішатися гірлянда, потім зробити розмітку для кріплення. Рекомендуємо робити відстань між окремими елементами не більше 10 сантиметрів. У такому разі шнури не буде провисати.Варто нагадати, що електрокабеля не можна сильно натягувати. Тому якщо зробити занадто велика відстань між кріпленнями, то через деякий час вони можуть сильно провиснути.

Виконавши розмітку, можна свердлити дірки і встановлювати кріплення. Якщо будинок дерев’яний, то використовують шурупи і затискачі або стяжки. Для цегляного фасаду доведеться придбати спеціальні дюбелі з гачками.

Завершивши етап монтажу кріплень, можна приступати до розвішування ілюмінації. Якщо світлотехніка об’ємна, то не обійтися без допомоги. Якими б не були надійними шнури, якщо в них заплутатися, то можна порвати або пошкодити ізоляцію. Так що краще залучити помічників.

Розвісивши гірлянди, можна підключати їх до мережі і радіти результатам своєї роботи. Новорічна підсвічування будинку буде радувати око, ще й висвітлюючи околиці. Зробивши такий декор своїми руками хоча б раз, напевно захочеться фантазувати на цю тему ще і ще. Благо, вибір сучасної світлотехніки дозволяє реалізовувати будь-які ідеї.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021