Новорічна ялинка з черепашок

Новорічні декорації, зроблені самостійно, несуть особливу енергетику вашого будинку. А якщо це ялинка з черепашок своїми руками, то в ній криється ще й шум моря, і романтика літа, і в цілому атмосфера справжнього свята!

Новий рік — родинне свято, яке неможливо уявити без ялинки. Але в сучасному світі живі зелені красуні все більше замінюються ялинками з штучних матеріалів. Купувати (або тим більше вирубувати) ялинку, щоб вона, постоявши тиждень, вирушила на сміттєву купу, — це варварство і марнотратне ставлення до лісових ресурсів планети.

Але купувати пластмасове дерево теж не хочеться. Вихід — зробити ялинку своїми руками. Для цього уважно вивчіть наш майстер клас.

Новорічна ялинка з черепашокДля виготовлення ялинки із черепашок знадобляться деякі матеріали та інструменти. Перерахуємо їх.

 • Черепашки.
 • Щільний картон.
 • Тонка мотузка або шпагат.
 • Суперклей.
 • Фарба-спрей або акрил.
 • Пензлики.
 • Ножиці.
 • Пінцет.
 • Шліфувальна шкурка.
 • Намистини штучного перлів або інші прикраси.
 • Лак для фінального покриття.
 • Зміст

  • 1 Підготовчий етап
  • 2 Забарвлення черепашок
  • 3 Конус для ялинки
  • 4 Перли і початок складання

  Підготовчий етап

  Новорічна ялинка з черепашокСпочатку підготуйте всі матеріали. Мушлі, особливо якщо ви їх власноруч зібрали в теплих солоних хвилях, необхідно вимити, висушити і знежирити.

  Це робиться для того, щоб видалити з їх поверхні пісок, жири і морську сіль. Якщо десь залишилися нарости або інші шорсткості, необхідно зачистити їх шліфувальною шкуркою.

  Майстер клас з виготовлення декоративної ялинки своїми руками передбачає покрокове і детальний розгляд всіх етапів. Почнемо з підготовки матеріалу.

  Черепашки ретельно промийте в проточній теплій воді. Якщо вони дуже брудні, зі слідами засохлих водоростей, прокип’ятіть декілька хвилин на слабкому содовому розчині. Заодно вони обезжирятся. Потім промийте холодною водою і висушіть.

  Читайте також:  Виготовлення іграшок на ялинку в домашніх умовах

  Забарвлення черепашок

  Новорічна ялинка з черепашокЯлинка може бути пофарбована вже після того, як повністю зроблена. Але краще фарбувати черепашки перед приклеюванням. Можна користуватися акриловими фарбами. Зручніше і швидше у використанні — аерозольний балон з фарбою.

  Колір ви вільні вибрати будь-який: традиційний «ялинковий» зелений, червоний, білий і т. д.. Але багатше і цікавіше ялинка з черепашок виглядає, якщо вона золотого або срібного кольору.

  Підберіть черепашки за розміром. Наклеювати їх ви будете рядами. Внизу — великі, чим далі до верху, тим дрібніше, на маківці — найменші. На один ряд маленької ялинки з черепашок своїми руками знадобиться близько 12-15 черепашок. По мірі звуження конуса кількість їх буде зменшуватись, поступово зводячись до трьох та одного.

  Наш майстер клас показав — на ялинку, висотою 20 сантиметрів пішло приблизно близько 200 черепашок середнього, дрібного і дуже маленького розміру.

  Розкладіть черепашки рядами за величиною на рівній поверхні, покритою папером. Аерозольній золотою фарбою прокрасьте з одного боку. Дайте висохнути, переверніть, прокрасьте іншу сторону. Залиште сохнути.

  Конус для ялинки

  Ялинку з черепашок зручніше за все робити на конусному каркасі. Для виготовлення каркаса щільний картон згорніть у вигляді конуса, склейте, обріжте дно. Виріжте гурток за розміром дна і приклейте до конусу суперклеєм.

  Візьміть нитки або шпагат, закріпіть один кінець на верхівці конуса і починайте обмотувати конус, щільно укладаючи шар за шаром. Час від часу можна промащувати окремі частини клеєм, але при цьому не захоплюватися (обмотка повинна залишатися м’якою, а не затверділої від клею).

  Дайте конусу висохнути. Потім покрийте тієї ж золотою фарбою. Знову залиште сушити.

  Перли й початок складання

  Тим часом поверніться до висохлим золотим черепашкам. Для більшого декоративного ефекту в кожну мушлю помістіть на крапельку суперклею одну штучну «перлину». Клейте прямо в центр. Для великих черепашок використовуйте великі перлини, для маленьких — поменше.

  Читайте також:  Як зробити всім сніговикам сніговик?

  Після того, як перлини приклеяться, можна приступати до складання. Збирати ялинку починаємо знизу. Спочатку приклеюємо перший найбільший ряд. Для цього на мушлю наносимо краплю клею і щільно притискаємо до конусу, обмотаного нитками. Клеїти потрібно щільно один до одного, не залишаючи щілин.

  У міру приклеювання рядів і звуження конуса кількість черепашок в ряду зменшується, а наша ялинка набуває декоративний вигляд.

  Майстер клас підходить до кінця. Залишилося тільки закріпити на верхівці ялинки одну вертикальну черепашку або велику перлину і висушити готовий виріб. Потім покрити готову ялинку лаком з балона або за допомогою пензлика.

  Ялинка з черепашок готова. Це відмінна прикраса до нового року і прекрасний сувенір — символ новорічних свят, який обов’язково порадує ваших рідних, друзів і знайомих.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021