Новий рік та іграшки

Як зробити великі новорічні іграшки своїми руками? Це питання дуже актуальне напередодні Нового року.

Новий рік — самий улюблений в народі свято. Біля торгових центрів ще з кінця листопада з’являються високі зелені ялинки, прикрашені різнобарвними кулями. Вся родина збирається за святковим столом. Люди дарують один одному подарунки. Діти кладуть під наряженную ялинку записочки з проханням Діду Морозу виконати їх найпотаємніші бажання.

Кімната прикрашається не тільки нарядженою ялинкою, але і різними гірляндами, намистом, повітряними кульками. Після бою курантів народ виходить на вулицю подихати свіжим повітрям. Абсолютно незнайомі компанії бажають один одному щастя і здоров’я, вітають з Новим роком.

Все це вкрай приємно як дітям, так і дорослим.

Зміст

  • 1 Традиція наряджати ялинку
    • 1.1 Історія ялинкових іграшок в Росії
    • 1.2 Сучасні прикраси
  • 2 Найпростіші ідеї для створення іграшок

Традиція наряджати ялинку

Новий рік та іграшкиТрадиція наряджати ялинки у нас в країні з’явилася в дев’ятнадцятому столітті. У той час заводів по виготовленню скляних ялинкових іграшок у нас не було. На ялинку вішали цукерки, горіхи і фрукти. За кордоном, правда, вже робили скляні ялинкові іграшки, але для російських людей середнього достатку, вони були дуже дорогими.

Скляні кулі вручну розписували срібної та золотої пилом. Кожна іграшка була унікальною і дорого коштувала. Перші скляні іграшки з’явилися у нас в роки Першої світової війни.

Клинський завод став виготовляти скляні іграшки, оскільки на ньому робили зі скла різні ємності для аптек, і перейти до видування скляних куль уявлялося досить легкою справою. Там, до речі, до цих пір роблять скляні намиста для ялинок.

Скляні кулі представляли собою зображення яблук, символізуючи заборонений плід із Старого Завіту.

Історія ялинкових іграшок в Росії

У Росії в той час були поширені ялинкові іграшки з картону і паперу. Або, наприклад, ляльки з обличчям з картону, прикріпленим до тіла з матерії, бісеру, мережива. Крім того, іграшки робили з вати, закріпленої на каркасному скелеті.

На вершину ялинки прикріплювали ще картонну шестикінечну зірку. Пізніше цю зірку замінили на червону п’ятикутну. На ялинку кріпили свічки, які запалювали в Новорічну ніч. З-за великої пожежонебезпеки незабаром замінили свічки на електричні лампочки.

Читайте також:  Як робиться ялинка з пір'я своїми руками?

У 1925 році більшовики заборонили святкувати Новий рік в Росії. У 1935 році це рішення скасували. Але іграшки стали виготовляти з радянським ухилом: це були ракети, піонери в червоних галстуках, червоноармійці з картону, літаки, космонавти та інше.

З 1930 року з’явилися ще іграшки — персонажі відомих казок: Червона Шапочка, Кіт у чоботях, доктор Айболить, Алладін, старий Хоттабич. Ще з’явилися прикраси у вигляді Діда Мороза і Снігуроньки. Сорокові роки ознаменувалися появою іграшок, що зображують предмети побуту: санки, лампи, глечики тощо.

Новий рік та іграшкиДо речі, перше січня в радянський Росії зробили вихідним днем тільки в 1947 році. Хоча до революції Новий рік святкувався з 1700 року, його зробив святом цар Петро Перший. А при царі Миколі Першому стали святкувати Різдво, яке стало головним святом поряд з Великоднем.

У післявоєнні роки, після Великої Вітчизняної війни, в країні були розруха і голод, тому повісити на ялинку фрукти і цукерки ніхто не міг собі дозволити. В цей час почали виготовляти різні яблука і мандарини з пап’є-маше. Ці вироби стали новим видом ялинкових прикрас.

Скляні буси на ялинку ще стали робити в повоєнні роки. Після виходу на екран фільму «Карнавальна ніч» стала популярною іграшка у вигляді годинника зі стрілками: одна з них стоїть на дванадцяти, а інша позначає п’ять хвилин до приходу Нового року.

У шістдесяті роки минулого століття іграшки дещо спростилися. Виробники перестали працювати над точним відтворенням дрібних деталей іграшок. Але в цей же час стали застосовувати для іграшок новий матеріал — поролон. З нього робили різні деталі костюма іграшкових фігурок, такі як сукні, хустки, шапки.

Набрала популярність ще іграшка у вигляді кулі з поролоновою фігуркою всередині. Потім стали робити іграшки з пластмаси, в тому числі пластмасові кулі. Це було визнано досить зручним, оскільки при невеликій вартості такі іграшки були більш міцними, не розбиваються при падінні на підлогу. В пластмасових прозорих кулях робили пластмасові ж фігурки метеликів і рибок.

Пізніше, у сімдесятих роках двадцятого століття, з’явилися іграшкові дзвіночки, будиночки і шишки. У період застою ялинкові прикраси ставали все більш одноманітними і абстрактними. Набагато цікавіше виглядають імпортні іграшки з різних матеріалів: матерії, хутра, бісеру, дроту та інше. Але вони набагато більше коштують.

Читайте також:  Як зв'язати новорічну ялинку?

Сучасні прикраси

Новий рік та іграшкиЗараз модно вішати на ялинку вінтажні прикраси. Якщо у вас збереглися іграшки військових або повоєнних років, саме час про них згадати. Аладін або старий зі старою і Золотою Рибкою будуть вельми доречно виглядати на вашій ялинці.

А можна згадати про самого початку, про появу в Росії ялинок, і прикрасити дерево цукерками та фруктами. До того ж зараз в магазинах продають безліч солодощів у фользі. Вони цілком підійдуть для ретро-ялинки.

У важкі для народу роки з’явилася традиція робити ялинкові іграшки своїми руками. Цим добре зайнятися, коли діти, мають звичку захворювати перед Новим роком, сидять вдома. А якщо вони здорові, робити іграшки своїми руками все одно буде їм цікаво. Саморобні іграшки можна зробити з різних матеріалів: тканини, хутра, картону, паперу, ниток, сірникових коробок і сірників (з відламаними головками), набраних влітку жолудів. Спільна творчість зблизить вас з дитиною, представить вас в його очах цікавим партнером по дитячим іграм.

Найпростіші ідеї для створення іграшок

Намисто легко нанизати на капронову нитку, якщо ви заздалегідь купили в магазині бісер і різні намистини. Щоб зробити намисто, треба кінець нитки зміцнити шматком сірники, щоб намистини не звалювалися. Потім протягнути нитку в голку, нанизані намистини і бісер в довільному порядку і закріпити кінець нитки ще шматком сірники. Якщо ви не купили бісеру, не турбуйтеся. Можна взяти макаронні вироби, пофарбувати їх фарбою в різнобарвні кольори і нанизати на нитку. Це теж буде дуже красива ялинкова іграшка.

Новий рік та іграшкиГірлянди легко зробити з паперу. Складіть папір в декілька шарів, намалюйте на складеному шматку фігурку так, щоб руки були протягнуті до бічного краю складеного шматка, і щоб вони не закінчувалися на краю паперу.

Виріжте фігурку так, щоб збоку залишалася нерозрізані смужка там, де має бути продовження руки. Розгорніть отриману фігурку. У вас вийде гірлянда, яку дитина може розфарбувати сам. Можна, звичайно, вирізати фігурки або сніжинки з різнокольорового паперу, а потім склеїти їх збоку. Теж вийде непогана гірлянда.

Читайте також:  Вигадливі витинанки для прикрашання інтер'єру до Нового року

Ще гірлянду можна зробити так. З кольорового паперу нарізати смужок ширини приблизно від 0,5 до 1 см, довжиною 5 — 6 див. Потім першу смужку склеїти в колечко. Другу смужку вставити в першу і теж склеїти в колечко. І так далі. Вийде ланцюг з різнокольорових кілець.

Можна повісити на ялинку волоські горіхи. Для цього в кожний горіх треба вбити маленький цвях, і до нього прив’язати кольорову стрічку, за допомогою якої він буде кріпитися на ялинку.

Можна зробити іграшки з фотографій. Знайдіть у себе відповідні фотографії, виріжте з них кружечки з особами або в половину зросту. Покладіть на картон і виріжте картонку такої ж форми. Візьміть кольорову стрічку, складіть удвічі, вставте її між картоном і фотографією, закріпіть всю конструкцію клеєм ПВА. Вийде чудова іграшка для прикраси ялинки.

А якщо ви їдете зустрічати Новий рік на дачу, де у дворі росте справжня жива ялинка, і ви хочете її нарядити? Які тоді потрібні ялинкові іграшки? Потрібні великі прикраси на ялинку.

Як зробити великий і легкий кулю? Візьміть надувну кульку, заповніть його монтажною піною. Коли шар висохне, лусніть гумовий кульку і зніміть його з конструкції. Вийде велика куля жовтувато-білого кольору.

Густо змащуємо його клеєм і накладаємо зверху паперову серветку. Поки клей не застиг, робимо на серветці хаотично розкидані по поверхні складки. Тепер даємо шару просохнути. Потім на отриманій поверхні можна намалювати очі, ніс і рот, а можна приклеїти ґудзики замість очей, ніс склеїти з червоного паперу і приклеїти на місце, рот зробити з гілочок, які теж приклеїти. Замість волосся можна приклеїти пучок соломи. Мотузочку для підвішування приклеюємо клейовим пістолетом — іграшка готова.

Ялинку на дачі ще можна прикрасити старими кросівками, рукавицями, що прийшли в непридатність, шапками.

Можна повісити на неї в’язку сушених грибів або в’язку бубликів. Ще можна взяти аркуші кольорового паперу, в них загорнути непотрібні ганчірки і зробити гігантські цукерки.

Це теж буде велика іграшка. Можна повісити на ялинку шпаківні, зроблені з пакетів з-під молока і кефіру.

Гірлянди для ялинки роблять приблизно так само, як і для домашньої, але вирізають фігурки набагато більші і склеюють їх між собою.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021