Незвичайна виріб: ялинка з дитячих долоньок

Іноді головну роль у виготовленні виробів можна довірити навіть малюкові від 1,5 років. Ялинка з долоньок — одне з таких новорічних прикрас, які робити самостійно дитині буде цікавіше, ніж разом з мамою.

Розчепірені дитячі пальчики нагадують пухнасті лапки ялинок, а зроблене своїми руками декоративне панно, звичайно ж, схвалять всі дорослі — ось ті емоції, які потрібно викликати у улюбленого чада перед початком роботи.

Правда, одним з наслідків може стати неймовірну кількість різноманітних виробів з долоньок, на які дитяча фантазія не поскупиться.

Зміст

  • 1 Як намалювати ялинку з долоньок?
  • 2 Ялинка-аплікація з долоньок

Як намалювати ялинку з долоньок?

Використовувати найкраще спеціальну фарбу для малювання пальцями. Вона гіпоалергенна і підходить для творчості самих маленьких діячів мистецтва.

Старші діти можуть користуватися гуашшю, але від фарби насичених кольорів може бути важко відмити добре попрацювали долоньки. Фарби перед роботою потрібно налити в плоску ємність (тарілку) такого розміру, щоб долоня дитини містилася там цілком (разом з розчепіреними пальцями).

Незвичайна виріб: ялинка з дитячих долоньок

Малюнок 1. Намальована ялинка з долоньок.

Великий аркуш щільного паперу потрібно розкласти на столі перед малюком і привернути його увагу до фарбі, папері, до ялинки на картинці або справжньому деревця.

Якщо дитині вже знайоме малювання пальчиками, він з захопленням прийме ідею занурити у фарбу всю долоню і залишити відбиток на папері.

Допомагаючи і направляючи дії художника, потрібно показати йому, що при розташуванні декількох відбитків зеленого кольору поруч вийде візерунок, схожий на ялинові гілки.

Звернувши увагу дитини на те, що дерево до вершини стає вже, можна домогтися дивного результату — навіть півторарічний малюк у стані зобразити ялинку з долоньок (рис. 1).

Читайте також:
Новорічна прикраса приміщень своїми силами

По закінченні роботи мама може своїми руками намалювати на деревце кулі та інші прикраси. Старші діти цілком можуть впоратися з цим і самі. У будь-якому випадку немає необхідності обмежувати самодіяльність дитини при декоруванні і доповнення малюнка, адже творчим поривам треба давати вихід.

Ялинка-аплікація з долоньок

Іншим варіантом настінного панно може стати плоске зображення ялинки, виконане у вигляді аплікації (рис. 2).

Незвичайна виріб: ялинка з дитячих долоньок

Малюнок 2. Виконання аплікації ялинки з долоньок.

Для його виготовлення знадобиться:

  • щільний папір або картон;
  • кольоровий папір зелених відтінків або різнокольорові аркуші;
  • декоративні елементи для прикраси;
  • клей.

Для основи панно потрібно вирізати картонний трикутник потрібного розміру. Долоні дітей і дорослих обвести олівцем на обрізках картону і зробити шаблони з таким розрахунком, щоб у зап’ястя вийшло невелике (5-6 см) продовження руки.

Можна обійтися і без шаблонів, просто обводячи багато разів руки дітей і батьків. Вирізати всі долоньки і приступити до складання (1).

Продовження зап’ясть потрібно 2 рази зігнути на виворітну сторону. Клей наносити на смужку між крайнім відігнутим кінцем і долонькою (2).

Стирчить під деталлю композиції кінчик буде трохи піднімати «ялинову лапку», надаючи аплікації об’ємність.

Наклеювати елементи аплікації, починаючи з самого нижнього краю трикутною основи, виконуючи ряд з долоньок побільше (наприклад, батькових), і переходити до наступного ряду з ялинових лап поменше. Розміщувати деталі потрібно так, щоб вони частково перекривали елементи попереднього ряду.

Ближче до вершини ялинки треба розміщувати долоньки все меншої величини. Вінчати деревце може велика батькова долоню, кругла розетка з маленьких дитячих долоньок або спеціально вирізана зірочка з фольги.

Незвичайна виріб: ялинка з дитячих долоньок

Малюнок 3. Об’ємна ялинка з долоньок.

Новорічне вбрання для такої ялинки теж доведеться зробити своїми руками. Всілякі розетки-кулі з долоньок, вирізаних з блискучого паперу, Дід-Мороз з бородою з «пальців» — все, на що виявиться здатною фантазія, може бути створене з контурів долонь.

Читайте також:
Бик з фетру своїми руками: викрійки на Новий рік 2021

Крім цього, чудово будуть виглядати зображення іграшок з паперу або фетру. Доповнити вбрання можна мішурою і дощем, блискітками і паєтками.

Об’ємну аплікацію «Ялинка з долоньок» (рис. 3) можна зібрати своїми руками на основі конуса з картону. Вирізавши ? кола, згорнути його в конус з потрібною шириною підстави. Склеїти краю.

Вирізані контури долоньок приклеювати по колу, починаючи знизу, поступово заповнюючи весь конус до вершини (1). Верхівку ялинки можна зробити з 2-3 долоньок, звернувши їх у трубочку і склеївши так, щоб пальці залишалися вільними. Прикріпити до вершини конуса пальцями вгору.

Щоб надати ялинці пишність і схожість із справжньою, пальчики наклеєних долоньок потрібно трохи відігнути вгору, протягуючи їх між гладкою паличкою і пальцем. На краю «гілок» нанести трохи клею (ПВА або крохмального) і присипати їх манною крупою для імітації снігу.

Надлишки крупи струсити. Замість манки можна використовувати дрібні блискітки, волокна вати або білої вовни. Нарядити таку ялинку можна легкими паперовими іграшками, дощем або мішурою (2, 3).

Зроблені своїми руками ялинки з долоньок, можливо, скоро заповнять весь будинок. Моменти, коли дітки творять свої перші твори, настільки неповторні і дорогі серцю кожного батька, що ні в кого не підніметься рука позбутися від них.

Творчість малюків можна спрямувати в корисне русло, підготувавши багато сувенірів для всіх, хто потрапить в будинок під час новорічних свят.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Новий рік 2020-2021