Майстер клас, як зшити фетровий ялинку

Ялинка з фетру може стати ідеальним варіантом заміни живого або пластикового деревця, якщо вийшло так, що головний символ Нового року не вдалося придбати вчасно. Невеликі м’які сувеніри будуть відмінним подарунком друзям і знайомим, прикрасою на справжню ялинку.

Фетрові саморобки можуть прикрасити стіну будинку або послужити розвиваючою іграшкою для дитини молодшого віку. Щоб створити славну ялинку з фетру своїми руками, буде потрібно зовсім небагато: шматочки різнокольорового матеріалу, політ фантазії і любов до своїх близьких і друзів.

Зміст

 • 1 Зовсім просто, але з душею
 • 2 Об’ємні ялинки різними способами
 • 3 Не тільки прикраса

Зовсім просто, але з душею

Простий майстер-клас, який допоможе зробити ялинку з фетру своїми руками, — виготовлення плоских виробів з 1-2 шарів матеріалу.

Щоб вийшла така ялинка, як на рис. 1, потрібно збільшити до потрібного розміру запропоновані варіанти шаблонів або намалювати свій. Вирізану з паперу викрійку перенести на фетр, зробити 1-2 однакові деталі.

Майстер клас, як зшити фетровий ялинку

Малюнок 1. Саморобні плоскі фетрові ялинки.

Викрійка може бути вирізана спеціальними ножицями для обробки краю тканини. Щоб прикрасити край виробу, нашийте на крайку безліч дрібних бісеринок зеленого, білого або сріблястого кольору.

Якщо новорічна ялинка з фетру своїми руками буде зшита з 2 шарів з набиванням, сувенір простіше всього відразу обробити швом через край. Його треба виконати товстими яскравими нитками контрастного кольору.

Оригінально буде виглядати такий шов, виконаний з пухнастої пряжі. Тонкі волоски мохеру або травички білого кольору створять ефект снігу або інею на гілках дерева.

При зшиванні 2 шарів тканини і набиванні ялинки в основу її можна вставити тонку дерев’яну шпажку. Приклейте деталь для надійності крапелькою клею з внутрішньої сторони і зверху пов’яжіть пишний бант зі стрічки.

Читайте також:  Майстер клас: ялинка пластилінова

Прикрашати новорічну ялинку треба яскраво. Для цього підійдуть намистинки, блискітки або навіть незвичайні красиві гудзики.

Гірлянди на ялинку можна зібрати з різнокольорового бісеру. Наряд для неї зробіть із шматочків цього ж матеріалу яскравих відтінків. Для цього потрібно вирізати різні фігурки і приклеїти їх універсальним клеєм. Декорувати сувенір можна і вишивкою.

Об’ємні ялинки різними способами

Майстер клас, як зшити фетровий ялинку

Малюнок 2. Хрестоподібні надрізи в середині деталей ялинки.

Прикрасивши стіну, святковий стіл, пошивши безліч сувенірів для гостей, домашні майстри і майстрині захочуть і саму ялинку зробити з м’якого і затишного матеріалу. Майстер-клас з виготовлення об’ємних ялинок допоможе в роботі і підкаже кілька ідей.

Перед тим як зробити ялинку із фетру, треба знайти:

 • зелений і кольоровий фетр великої товщини;
 • клей ПВА або універсальний;
 • декоративні стрічки, намистини, гудзики і блискітки;
 • ножиці, кравецькі крейда.

Шаблони для деталей ялинки зробити у вигляді кіл. Розміри їх повинні відрізнятися один від одного на 1 см: можна зробити кола діаметром від 6 см до 2 см, отримавши 5 поступово зменшуваних шаблонів. Намалювати ще один круг на 2 см, розділити його на 4 частини, вирізати тільки ¾ кола.

За готовими шаблонами вирізати деталі: по 1 шт. самий маленький і неповний кола, по 2 шт. — всі інші кружечки. Вирізати деталі найкраще з фетру різних відтінків зеленого, так ялинка буде виглядати нарядно.

Для основи ялинки потрібен конус з картону. Зробити його викрійку нескладно: накреслити на папері коло, радіус якого дорівнює бажаній висоті ялинки (6-8 см). Відокремити ⅓ частина цього кола і вирізати. Перенести викрійку на картон, вирізати і зігнути деталь, потім склеїти конус.

Майстер клас, як зшити фетровий ялинку

Малюнок 3. Схема викрійки фетровому ялинки.

В середині деталей ялинки зробити хрестоподібні надрізи (рис. 2) і надіти фетрові кружечки на конус, розмістивши їх так, щоб розмір деталей зменшувався в міру просування вгору по стовбуру. Верхівку ялинки зробити з неповного кола, склеївши або пошивши його у вигляді конуса. Для прикраси ялинки використовувати намистини, стрічки та ін.

Читайте також:  Що прикольного можна зробити з кольорового паперу?

Ще один майстер-клас на основі конуса. Картонну основу зробити так, як описано вище. Для формування гілок ялини потрібні смужки фетру різних відтінків зеленого. Довжина нижньої смужки повинна бути дорівнює окружності конуса в самому низу.

Наступні розрахувати і побудувати так, щоб між ними було однакову відстань, а довжина гілок була достатньою, щоб перекривати попередній ряд приблизно наполовину. Довжина смужок повинна дорівнювати довжині кола основи в місці прикріплення матеріалу.

Смужки можна зробити одинарними або згорнути їх навпіл. У будь-якому випадку за зовнішнім, вільному краю зробіть надрізи. У подвійної смужки надрізи потрібні на стороні згину. Смугами фетру з бахромою обклейте весь конус.

Несподівані ялинки-пірамідки (майстер-клас і викрійка нижче) можуть бути розставлені на столі або використані в якості прикрас і сувенірів. Вирізати викрійку за наведеною схемою (рис. 3).

Зшити кромки швом через край товстою ниткою зеленого або контрастного кольору, залишаючи місце для набивання іграшки. Вкласти всередину синтепон або інший набивальної матеріал і зашити отвір. Декорувати ялинку з фетру вишивкою, намистом, стрічками.

Не тільки прикраса

Майстер клас, як зшити фетровий ялинку

Малюнок 4. Ялинка з фетру на основі конуса.

Цікавий майстер-клас по створенню великої ялинки на основі конуса (рис. 4).

Така ялинка з фетру може після свята довгий час служити іграшкою для розвитку дрібної моторики пальців у дітей:

 • Вирізати і склеїти конус висотою близько 50 см з щільного картону.
 • Обшити його фетром, флісом або іншої подібної тканиною. Викрійка робиться такий же, як для картонної основи. Цю деталь можна зшити з тканини фетру різного кольору або відтінків зеленого.
 • Пришити на ялинку гудзики, стрічки, липучку, одежні кнопки.
 • З кольорового фетру вирізати фігурки-прикраси. До них прикріпити петлі з стрічки або тасьми, прорізати і обшити петлі так, як на одязі, приклеїти відповідні частини липучки.
 • Читайте також:  Новий рік та іграшки

  Прикрашати таку ялинку дитина зможе, застібаючи гудзики або продевая стрічки в петельки на іграшках і збираючи гірлянди, приєднуючи їх на липучки або кнопки.

  Ялинка з фетру своїми руками — це досить просто, якийсь майстер-клас не візьми. Ідей для виготовлення фетрових ялинок можна придумати безліч. Кожна з них повинна бути втілена з ретельністю і любов’ю.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021