Майстер клас: кулі перетворюються в гірлянду

Гірлянда з кульок — це дуже популярний прикраса інтер’єру та екстер’єру.

Зміст

 • 1 Святкове оформлення гірляндами з повітряних кульок
 • 2 Використання гірлянд з куль на новорічні свята
 • 3 Як виготовити самостійно
 • 4 Використання для виготовлення гірлянди куль, накачаних гелієм

Святкове оформлення гірляндами з повітряних кульок

В наш час важко знайти місце, де б не використовувалися гірлянди з повітряних кульок: при відкритті торгових центрів, розважальних та розважальних заходів районного або міського масштабу, по урочистих випадках і ювілеїв підприємств.

Гірляндами з повітряних кульок оформляються інтер’єри великих торгових майданчиків, їх використовують для влаштування декоративних арок і прикраси несучих колон виставкових павільйонів і в інших подібних місцях для надання урочистості та особливої привабливості. Не обділені такі прикраси увагою і при новорічних урочистостях, але безпосередньо прикрашати ними ялинки можна тільки без контакту з хвоєю.

Майстер клас: кулі перетворюються в гірляндуПрикраси можуть мати кілька кольорів. Припустимо, для якого-небудь урочистого політичного заходу можна виготовити їх під колір прапорів держав-учасників і т. п.

Треба мати на увазі, що кульки дуже ненадійні: вони не переносять тривалого впливу спеки, сильного вітру, дощу, а тим більше граду.

Вартість комплекту кульок, якщо вони виготовлені в Європі з латексу, дуже значна, тому елементи, які оформляють будівлі зовні, повинні легко зніматися і переноситися у заздалегідь підготовлене для цього місце зберігання. На ніч вуличні гірлянди або знімаються, або охороняються від дітей і хуліганів.

Крім того, виготовлення такої гірлянди в спеціалізованих майстернях коштує близько 250 рублів за 1 м, плюс монтаж, плюс заміна тріснутих кульок. Так що треба 100 разів подумати, перш ніж замовляти таку «розкіш». Але є хороший дешевий вихід з положення: новорічна гірлянда з куль своїми руками.

Читайте також:
Як підготувати плацдарм для зустрічі Нового Року?

Використання гірлянд з куль на новорічні свята

Майстер клас: кулі перетворюються в гірляндуДля новорічного свята вдома мало підходить така гірлянда з-за своєї громіздкості. У кімнаті, де встановлена ялинка і треба розмістити багато людей, така прикраса недоречно, але в шкільному спортивному залі або у Будинку культури — зовсім інша справа.

Може бути, саму ялинку і не варто прикрашати таким способом, для цього можна підібрати й інші варіанти, наприклад світлодіодні гірлянди.

До того ж ялинкові прикраси з ними краще поєднуються. Але якщо використовувати такі новорічні гірлянди для оформлення залу під стелею, то вийде дуже красиво.

Як виготовити самостійно

Проведемо майстер-клас: розглянемо докладно, як зробити гірлянду з повітряних кульок самостійно.

Виготовлення починається з придбання кульок потрібних кольорів і накачування їх повітрям (але можна і гелієм) до строго визначених розмірів. Для накачування треба застосовувати спеціальний насос з загостреним кінцем. Якщо кульки будуть неоднакового розміру, доброю і красивою гірлянди не вийде.

Майстер клас: кулі перетворюються в гірлянду

Візерунки гірлянди.

Найпростіша варіація — це так звана квадратна. Накачування кульок потрібно виробляти так, щоб легко можна було зав’язати їх хвостики у вузол і довжина цих хвостиків залишалася близько 4 див.

Припустимо, використовується 2 кольори кульок. Треба зв’язати їх по 2 штуки цими залишилися хвостиками. Можна зв’язати в двійки одноколірні або різнокольорові кульки, при цьому вийдуть гірлянди з різним ритмом квітів.

Зробити гірлянду з повітряних кульок, пов’язаних попарно, можна наступним чином:

 • Береться вузька текстильна стрічка, що перевершує передбачувану довжину гірлянди приблизно на 3 м, і прив’язується до першої двійці кульок у місці з’єднання на подвійний вузол так, щоб вільний кінець був близько 1 м. Прив’язуємо стрічку цим кінцем до чого-небудь, наприклад, на дверній ручці.
 • Береться наступна двійка кульок, притискається до попередньої, але не сильно. Довгий кінець стрічки 2 рази обмотується навколо неї так, щоб між вузлами двійок залишалося відстань, тобто вони не були притиснуті один до одного.
 • У такому порядку слід продовжувати до використання всіх двійок. На останній зав’язується подвійний вузол.
 • Читайте також:
  Як зробити іграшки до Нового року з гофрованого паперу?

  Майстер клас: кулі перетворюються в гірляндуЯкщо плести гірлянду з одноколірних двійок, пов’язуючи їх через один колір, то в перерізі вона буде квадратної і кути (ребра) будуть протягом всієї довжини попарно одноколірні. При використанні різнокольорових двійок виходить теж квадратний перетин: уздовж ребра кольору будуть чергуватися через один.

  Щоб вийшла гарна, вита гірлянда, потрібно з’єднати скручуванням двійки в четвірки. Квітів можна мати 2 або навіть 4. Четвірки треба робити так, щоб кольори були через один за двох кольорах і однаково чергувалися при чотирьох. Далі, застосовуючи ту ж технологію, що і при плетінні квадратної гірлянди, потрібно з’єднати четвірки на стрічці.

  По ходу справи спробуйте імпровізувати з малюнком гірлянди: можна зробити спіральне розташування кольорів, можна зигзагом.

  Крім парного кількості кульок в одному шарі, допускається пов’язувати кульки у трійки і п’ятірки, застосовувати кульки двох діаметрів попарно в четвірці. Якщо дозволяє фантазія, то можна самому придумувати нові види гірлянд і ділитися ідеями з друзями.

  Використання для виготовлення гірлянди куль, накачаних гелієм

  Вище було згадано про надуванні кульок гелієм, що можна зробити з таких (гелієвих) гірлянд? Ці гірлянди злітають в повітря, тому можна закріпити їх внизу однією стороною до чого-небудь, а інша підніметься. Гірлянда встане вертикально і буде злегка захитався.

  Таким чином можна оформити кути залу або місця, куди важко або небезпечно підніматися.

  Хочеться сказати, що існує безліч ідей, як можна використовувати повітряні кульки для святкування урочистих дат.

  З гірлянд збираються вітальні слова і добрі побажання, символічні малюнки, квіти, веселка і всілякі тематичні та відповідні моменту зображення: весільні сердечка і ювілейні дати — всього і не згадаєш.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021