Дощик, як головна прикраса Нового року!

Новорічний дощик — найпоширеніше прикраса.

Їм можна прикрасити практично всі в приміщенні: від ялинки до найдрібніших деталей інтер’єру. Є багато видів ялинкового дощику, але їх майже всіх об’єднує один матеріал, з якого вони були зроблені.

Він може вирізатися за різними шаблонами. За рахунок цього дощик може приймати абсолютно непередбачувані цікаві форми.

Зміст

 • 1 Види дощику
 • 2 Як мішурою прикрасити ялинку
  • 2.1 Якщо ялинка стоїть у центрі кімнати
  • 2.2 Якщо ялинка стоїть у кутку або біля стіни
  • 2.3 Коли ялинка стоїть на пагорбі
 • 3 Гірлянда з мішури
 • 4 Оформлення кімнати дощиком

Види дощику

Для прикраси новорічної ялинки найчастіше використовується найпростіша тонка мішура. Коштує вона зовсім недорого, зате дає приголомшливий ефект. Тонкі стрічки різних кольорів колишуться від найменшого подиху. В результаті створюється досить цікава гра кольору з гарними переливами. Тонка мішура на хвої дійсно дуже схожа на густий дощ.

Дощик, як головна прикраса Нового року!Але ялинку і приміщення ще часто прикрашають зовсім іншими видами дощику. Зазвичай це більш товста мішура, яку роблять вже не з тонкої фольги, а з міцного лавсану або полівінілхлориду.

Такий дощик може служити довгі роки. Він абсолютно не боїться вологи і досить тяжко пошкоджується механічно.

При прикрасі ялинки дощиком важливо вибрати такий варіант, який буде виглядати гармонійно. Якщо мова йде про дуже великому густому дощику, то найкраще його використовувати для прикраси кімнати, а не ялинки. В іншому випадку хвойних гілочок просто не буде видно за прикрасою.

Ще в магазинах часто можна зустріти гірлянди з дощику, вирізані у формі тварин, чоловічків або всіляких цікавих предметів новорічної атрибутики. Чим товще матеріал, тим міцніше гірлянда. З тонкими гірляндами з дощику слід поводитися дуже обережно, так як вони зазвичай легко пошкоджуються.

Як мішурою прикрасити ялинку

На сьогоднішній день є безліч варіантів, як прикрасити ялинку дощиком. Адже якщо просто повісити на новорічне деревце мішуру, це буде виглядати одноманітно і не так цікаво.

Найкраще проявити фантазію і зробити щось таке, що точно приємно вразить гостей і додасть ялинці оригінальність.

Якщо ялинка стоїть у центрі кімнати

Дощик, як головна прикраса Нового року!У тому випадку якщо ялинка стоїть посередині кімнати, її можна прикрасити оригінально мішурою по спіралі. Але для цієї мети слід придбати дуже довгий дощик, щоб його було зручно обмотувати кілька разів навколо зеленої красуні.

Перший варіант передбачає розташування кольорових пасом мішури хрест-навхрест. Для цього дістаньте дощик уз упаковки, після чого відокремте всі кольори один від одного.

Читайте також:
Варіанти для конкурсу на кращу іграшку на Новий рік

Спочатку візьміть 1 колір, обмотайте її навколо ялинки по спіралі. Після цього беріть інший відтінок дощику і починайте їм теж обмотувати ялинку, але вже в протилежний бік. Так кольори будуть перехрещуватися один з одним.

Найкраще для такого варіанту прикраси використовувати тільки 2 кольори мішури. Є й інший варіант. Для цього мішура теж поділяється на кольори. Але тут вже можна використовувати відразу декілька відтінків. Спочатку дощик закручується по спіралі точно також, як і в першому випадку.

Далі береться інший відтінок дощику і теж закручується по спіралі в ту ж сторону. І так потрібно зробити з кожним окремим кольором, закріплюючи при цьому дощик на самісінькій верхівці дерева. Краще всього розташовувати кольору в райдужному порядку. Тоді ялинка буде виглядати більш загадковою.

Оригінально виглядає ялинка, стовбур якої обмотаний яскравою мішурою. Для цього теж краще використовувати тонкий дощик. Але тільки прикрашати стовбур слід на самому початку, поки ще не висять іграшки і дощик на гілках. Слід знизу вгору поступово обмотувати стовбур по спіралі дощиком. З цією метою можна використовувати навіть більш щільну мішуру. Тоді робота буде йти набагато швидше.

Як тільки ви дійдете до маківки, має залишитися ще трохи вільного дощику. Так от його рекомендується розпушити у вигляді пальмочки. Цей варіант не передбачає встановлення на маківці прикраси. Але якщо мішури майже не залишилося, слід просто її кінці сховати в маківку.

Якщо ялинка стоїть у кутку або біля стіни

Дощик, як головна прикраса Нового року!Якщо ялинка стоїть не посередині кімнати, а в кутку або біля стіни, то можна вчинити по-іншому. Не таким популярним, але досить цікавим вважається варіант прикраси ялинки дощиком за принципом контурної фігурки. Але робити це потрібно тоді, коли ялинка вже прикрашена іграшками.

Спочатку закріпіть мішуру на самій верхівці і розділіть дощик на 2 рівні частини. Тепер необхідно просто дощиком малювати на ялинці фігурку, закріплюючи мішуру в потрібних місцях за допомогою ниток або скріпок. Використовувати скотч не рекомендується, так як в результаті матеріал може зіпсуватися. Як тільки фігурка буде готова, слід з’єднати кінці дощику один з одним.

Таким способом можна створити практично будь-яку фігуру на ялинці: зірку, сніжинку, сонечко, місяць або ж маленьку ялинку. Головне — використовувати мішуру, яка буде добре контрастувати з зеленню і висячими іграшками. До речі, за таким же принципом можна зробити фігурку на ялинці з електричних гірлянд. Але тільки з гірляндами слід працювати в самому початку, поки ялинка не наряджена. А ще їх не треба нічим закріплювати на гілочках, так як вони самі по собі будуть триматися, якщо дроти досить м’які.

Читайте також:
Як зробити гірлянду з фетру?

Коли ялинка стоїть на пагорбі

Є цікавий варіант прикраси мішурою ялинки, яка має невеликий розмір і стоїть на височині. Тут доведеться прикрашати низ ялинки, заповнивши порожнє місце між деревцем і підлогою. Потрібно буде створити новорічний яскравий каскад.

Дощик, як головна прикраса Нового року!Для цього знадобиться багато товстого довгого дощику або тонкої мішури. Спочатку слід по колу обмотати ялинку знизу дощиком так, щоб він звисав донизу. Після цього необхідно за наявний каскад чіпляти наступний рівень мішури. І так робити до тих пір, поки дощик не почне діставати до підлоги.

Якщо мішура дуже важка, то рекомендується спочатку натягнути на ялинку нитку, а вже за неї чіпляти дощик.

Даний варіант оформлення цікавий тим, що за мішуру можна буде заховати подарунки. І їх зовсім не буде видно під ялинкою. До того ж цей метод декорування допомагає повністю приховати непривабливий предмет меблів, на якому встановлено дерево, що дуже актуально для багатьох людей. Але найголовніше те, що декоруючи деревце таким способом, візуально вдається збільшити його висоту. У результаті створюється ефект великий високої ялинки в приміщенні.

Гірлянда з мішури

Є цікавий варіант гірлянди з дощику своїми руками. Можна цілком використовувати для прикраси стін в приміщенні, меблів або новорічної ялинки.

Все, що знадобиться для роботи:

 • тонка новорічна мішура — кілька упаковок;
 • довга міцна нитка, бажано використовувати шнурок блискучого кольору або ж тонку, майже непомітну міцну нитку;
 • сантиметр;
 • ножиці.

Спочатку слід чітко визначитися з довжиною гірлянди. Потрібну довжину потрібно відміряти на шнурку, відрізати зайве.

Дощик, як головна прикраса Нового року!

Малюнок 1. Прикраса стіни гірляндою з пензликами.

Потім треба на шнурку зробити розмітки в тих місцях, де будуть розташовуватися кошлаті волоті з дощику. Пам’ятайте, що чим більше будуть волоті, тим більша відстань між ними в підсумку повинно бути. Якщо мова йде про маленьких метелочках, то їх можна розташувати близько один до одного.

Тепер слід розділити мішуру на стільки частин, скільки пензликів хочеться бачити на гірлянді. Далі ці частини необхідно порізати. Довжина їх повинна бути рівно в 2 рази більше бажаної довжини пензликів. Після цього слід нарізати стільки ниток (завдовжки приблизно 15 см), скільки буде пензликів на гірлянді. Стільки ж ниток потрібно нарізати довжиною близько 5 див.

Саме час приступити до основної частини роботи — декору пензликів. Слід брати кожен пучок і пов’язувати його рівно посередині короткою ниткою. Так слід чинити з усіма нарізаними купками мішури. Після цього можна кріпити пучки на основний шнурок майбутньої гірлянди.

Читайте також:
Як легко зробити новорічну ялинку з паперу?

З цією метою просто в наміченому місці надіти пучок зверху на шнурок, після чого зв’язати його знизу більш довгою ниткою. У підсумку вийде гарна міцна пензлик. В кінці роботи гірлянда має виглядати приблизно так, як показано на фото (рис. 1).

Найкраще для такої вироби з мішури на ялинку вибирати однотонний дощик. Адже якщо всі пучки будуть відрізнятися за кольорами, це не буде виглядати так вишукано. Але можна поступити і інакше, чергуючи в гірлянді 2 або 3 кольору.

Оформлення кімнати дощиком

Дощик, як головна прикраса Нового року!Новорічним дощиком можна дуже цікаво прикрасити кімнату. Існує безліч варіантів. Але все більшою мірою буде залежати тільки від фантазії.

Розглянемо зараз кілька найцікавіших прикладів того, як можна прикрасити кімнату дощиком без шкоди для стін і предметів інтер’єру.

Завжди цікаво виглядають всілякі фігурки на стінах. Слід взяти дощик досить густий, але не товстий. Необхідно на стіні вибрати місце, де його буде добре видно, і придумати фігурку.

Відмінно виглядають сердечка, ялинки, смайлики і просто абстрактні фігурки. Тільки врахуйте, що дощик на стіні буде добре виглядати на однотонних шпалерах.

Чіпляти його слід за допомогою канцелярських шпильок. Робіть все обережно, щоб не пошкодити поверхню. Якщо ж стіна пофарбована, то рекомендується чіпляти дощик на скотч.

Можна оригінально прикрасити довгою мішурою вікно. Для цього слід придбати пару упаковок дощику, який буде гармонійно виглядати на шторах. Просто приєднайте його до карнизу або ж розділіть на кілька частин, розвісивши їх на кожен гачок або кільце, де чіпляється штора.

Можливо навіть використовувати новорічний дощик замість тюлю. Для цього слід точно також причепити мішуру кінчиками за карниз. Але тільки робіть це так, щоб вона не заважала відкриватися шторам. Найвдаліше такий варіант буде виглядати на подвійному карнизі.

Краще всього використовувати мішуру м’якого, не сильно помітного відтінку. За рахунок цього в кімнату вдень буде проникати багато світла, але при цьому буде залишатися новорічний настрій.

Отже, як прикрашати ялинку дощиком і кімнату, тепер зрозуміло.

Тут були розглянуті далеко не всі варіанти. Адже можна кожну хвилину придумувати нові ідеї для декору. Але описані способи декорування гарантовано піднімуть настрій всім членам сім’ї, створивши в кімнаті неповторну новорічну атмосферу.

А якщо ще додатково використовувати сніжинки, зроблені своїми руками, та розвісити електричні гірлянди на ялинку, то приміщення вже точно засяє всіма барвами, створюючи навколо казкову загадкову обстановку.

Поділитися з друзями
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Новий рік 2020-2021