Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

До новорічного заходу прикрашається не тільки ялинка, святковий стіл, але й весь інтер’єр в квартирі, будинку. Особлива увага приділяється вікон, так як вони стають красивими не тільки зсередини, але і чудово виглядають зовні. Щоб самому нічого не вигадувати, можна скористатися унікальними трафаретами.

Правила вирізання

Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

Навіть за відсутності власного досвіду в створенні композицій і декору, будь-хто зможе створити трафарет. Але спочатку в наявності треба мати відповідний матеріал:

 • Білий та кольоровий папір. Формат її береться в залежності від того, що саме і як ви збираєтеся створювати. В якості альтернативи можна взяти фольгу.
 • Для кольорового декору підбираються фарби, фломастери, а також олівці.
 • В процесі вирізання використовуються ножиці, канцелярський ніж.
 • Дощечка, яка зазвичай береться з дерева. На ній відбувається сам процес вирізання, щоб не пошкодити основу столу.

Далі слід передбачити сам процес виготовлення трафарету. Послідовність дій у такому випадку виглядає наступним чином:

 • Підбирається відповідний варіант малюнка, який слід перенести на підготовлений лист паперу. Коли відсутні відповідні навички, краще всього роздрукувати готовий варіант. В якості альтернативи можна назвати переведення зображення з екрана монітора.
 • На зображенні відзначаються ті ділянки, які будуть вирізатися. Якщо відбувається роздрук, кожна така область вже має відмітку.
 • Виконати прорізання трафарету. При використанні симетричного варіанта достатньо взагалі скласти аркуш навпіл. Даний варіант зазвичай застосовується для сніжинок.
 • Дрібні деталі краще всього виконувати канцелярським ножем або манікюрними ножицями.
 • Професійні майстри, які цього процесу приділяють достатню кількість часу, набувають випускаються набори інструментів. У нього входить навіть скальпель або металева лінійка. Замовити його можна навіть в інтернеті, знайшовши відповідні варіанти на тематичних сайтах.

  Для початківців

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Деякі люди до процесу створення трафаретів на вікна приступають вперше. Відразу варто сказати про те, що можна вибрати абсолютно будь-яку тематику і картинку для виконання. В якості прикладу можна навести простенькі зірочки або різдвяні свічки, Дід Мороза зі Снігуркою або героїв мультфільмів. Сам процес не забирає багато часу, і навчитися цьому може кожен бажаючий. Для початку можна просто роздруковувати готові варіанти зображень, а далі включати власні фантазію та вміння. Тим більше що контур і основні елементи тут вже є.

  Початківцям краще всього підібрати прості картинки, з ідентичним виконанням. Навіть той сніговик не становить ніяких труднощів для вирізання. При цьому треба комбінувати з інструментом. Звичайними ножицями можна вирізати по контуру, а вже всякі дрібниці всередині – ножем або навіть лезом. Але не довіряти нічого гострого дітям. Вони повинні все робити тільки під контролем дорослих.

  Треба підходити до всього процесу відповідально і з увагою. Якщо залишити тонкі грані або елементи, вони дуже швидко можуть порватися, що призведе до пошкодження всієї конструкції. Процес дуже кропітка, де обов’язково повинна бути зосередженість. Навіть якщо з першого разу нічого не вийшло, беремо інший аркуш і починаємо все заново. В результаті будуть створюватися дійсно якісні варіанти.

  Новорічний декор

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Новорічний декор відрізняється тим, що має дуже багато різних варіантів і комбінацій. Класичними в такому разі можна назвати сніжинки і все, що з ними пов’язано. Готові трафарети дозволяють отримувати яскраві і вражаючі новорічні витинанки на вікна.

  Читайте також:
  Кращі рецепти на Новий рік 2019: святкові страви і десерти

  Також можна розглянути і варіант з різдвяними свічками. Вони надають інтер’єру краси, чарівності. Мерехтливі вогники дозволять зімітувати ажурні малюнки. До того ж все це в поєднанні принесе домашній затишок у новорічну ніч.

  Трафаретами можуть ставати і незначні за розмірами янголята. Ці створення позаземного походження можуть до того ж грати на різних музичних інструментах, танцювати, кружляти, кататися на гойдалках. А адже це передає повноцінний різдвяний дух.

  В якості ще одного новорічного декору можна назвати дзвіночки. За всіма традиціями прийнято вважати, що їх дзвін відлякує злих духів, які особливо починають гратися під час святкування Нового року 2019. Саме з цією метою і прийнято запускати салюти в повітря.

  Символ року

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Щороку змінюється і господар року, яким в 2019 році стає земляна свиня. Кожен такий персонаж здатний принести в дім добробут, удачу, а також море фінансів. Але його спочатку треба привернути на свою сторону, задобрити, зробивши вырезалку. Зображення свині в обов’язковому порядку має прикрашати вікна вашого будинку. У нього слід внести її основні риси, як добра душа і миролюбність. Отже, сам порося може стати симпатичним, прикольним, радісним.

  При бажанні докласти максимум зусиль для прикраси вікон, слід відшукати в інтернеті повноцінні картини з переплітаючимися елементами. На вирізання композиції потрібно витратити достатню кількість часу і може навіть не один вечір. Головне, що в підсумку вийде унікальна картина, на яку будуть задивлятися всі навколишні. Але варіант більше підійде для справжніх умільців, у яких вже набита рука.

  Персонажі

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Як же може обійтися святкування Нового року 2019 без основних персонажів, а також героїв мультфільмів. В першу чергу треба поговорити про Діда мороза, Снігуроньку, Сніговика та інших. Ніхто не може точно сказати про те, яка кількість років тому вони взагалі з’явилися на світ. Але не менше однієї тисячі років так це точно. У мережі можна знайти величезну кількість образів. В якості варіантів можна назвати:

  • Дідок-озорничок.
  • Чоловічок у кожушку.
  • Солідний дід з довгою бородою.
  • Довга шубка і т. д.

  Це стосується, в тому числі і Снігуроньки, яка може постійно змінювати свій образ і створювати дійсно унікальні шедеври. Залишиться лише підібрати для виконання найбільш підходящий варіант.

  Популярність не згасає і у Сніговика. Їх роблять не тільки маленькі діти, як тільки випаде сніг на вулицях, але і в якості композиції на вікно дорослі. Головне, що всіх їх постійно створюють добродушними, з посмішкою, веселими.

  Ще одним доповненням можна назвати і оленів, на яких Дід мороз розвозить подарунки дітворі. Але складності приносять гіллясті роги, що виступають у якості символу родючості. Сам же олень вважається елементом достатку. Кожен такий декор виглядає ефектно.

  Сніжинки

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Природа влаштована так, що ніхто не зможе знайти дійсно однакових сніжинок, які падають з небес. Це пов’язано з тим, що у них відрізняється за будовою кристалічна решітка. Звичайно, з паперу вони можуть бути ідентичними, але тут вже все залежить від умінь і майстерності виконавця.

  Читайте також:
  Начинки для тарталеток - 30 рецептів з фото на Новий рік 2021

  Є кілька варіантів, за допомогою яких можна вирізати ажурні твори мистецтва. Можна складати в кілька разів аркуш паперу, робити один малюнок і отримати в результаті повноцінний сніжинку на вікно. Але у роботу можна включити і спеціальні трафарети. У першому випадку сніжинка буде повністю симетрична, так як сам малюнок повторюється по всьому колу. Процес може виглядати наступним чином:

  • Взяти в руки квадратний аркуш паперу, яка може бути і кольоровий, після чого він складається вдвічі по діагоналі.
  • Відзначається центральна частина майбутньої сніжинки, за якою лист складається ще раз вдвічі. У результаті в нас має вийти простий трикутник, що має два хвостики.
  • На заготівлю переноситься малюнок або створюється власний унікальний, по якому відбувається вирізання. Тут вже треба застосувати навички володіння ножицями або іншими гострими предметами, як наприклад лезо. Головне при цьому не залишати дуже тонких граней між окремо взятими елементами. До моменту нанесення сніжинок на вікно, вони можуть порватися, і залишиться тільки викинути.

  Якщо в процесі використовуються готові шаблони, з їх допомогою можна отримати унікальні твори мистецтва, від яких не можна відірвати очей. Зазвичай вони просто роздруковуються на папері і далі в роботу включаються ножиці. Але не завжди принтер знайдеться під рукою або з’являться інші причини, за якими не можна буде виконати. Зробити це можна й іншим способом – відкрити зображення на моніторі і з нього перенести на папір. Для цього аркуш прикладається і промальовується. Тут можна самостійно коректувати контрастність, а також видозмінювати масштаб самого зображення. Адже не обов’язково робити сніжинку дуже великий або ж навпаки досить маленькою. Все виконується «на просвіт».

  Після створення сніжинок ними можна прикрашати не тільки вікна в приміщенні, але і створювати повноцінні гірлянди. Для цього вони з’єднуються між собою ниткою або волосінню для надійності. В подальшому вони фіксуються на стіни або навіть стеля.

  Створення композицій

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Звичайно, цікаво створити поодинокі трафарети на вікна на Новий рік 2019. Але набагато приємніше і красивіше виглядатимуть цілі композиції. При цьому треба звернути увагу на деякі особливості і вимоги:

 • При наявності важких і громіздких за розмірами трафаретів, розташовувати їх слід в нижній частині віконного прорізу. Це стосується, наприклад персонажів, ялинок, пейзажів тощо.
 • У центральній частині краще всього подумати про те, щоб прикріпити летить віз і оленів. Першу, наприклад, у правій частині вікна, друге – в лівій. Завдяки такому варіанту виконання композиції буде створений ефект польоту, а не простого перебування.
 • Залишилось заповнити і верхню частину. Тут зазвичай знаходяться сніжинки, зірочки, літаючі янголята та аналогічні трафарети.
 • Здавалося б, на перший погляд, нічого особливого в цьому немає. Але навіть такі дрібниці в розташуванні дозволять здивувати всіх оточуючих в новорічний вечір. Зимовий пейзаж в такому стилі точно стане дивним. До того ж процесом можна зайнятися і всією родиною, зі своїми дітьми. Їм не обов’язково довіряти дрібні і складні елементи. А ось просту зірочку їм зробити під силу, а також різноманітні сніжинки. Навіть якщо з першого разу в них нічого гідного не вийде, їх твір варто все одно розмістити на вікні. Тим більше, якщо все робиться по заготівлях, яких є величезна кількість. Досить знайти потрібний шаблон і приступити до роботи.

  Читайте також:
  Привітання з Новим роком 2019: друзям, колегам, батькам

  Крім вікон сніжинки та інші декоративні елементи можна закріпити на стінах, дверях, дзеркалах. Це говорить про те, що в момент святкування Нового року 2019 немає рамок і обмежень. Всі вони закриваються урочистою атмосферою. До того ж усі композиції можуть передавати абсолютно будь-який сюжет, який буде обраний. Навіть власний шедевр дозволить зануритися в святкову атмосферу.

  Способи приклеювання

  Трафарети на вікна до Нового року 2019: сніжинки, персонажі, композиції

  Коли розібрані основні варіанти трафаретів, які можуть використовуватися на новорічні свята, варто подумати про те, як же їх взагалі зафіксувати. Адже неправильний підбір матеріалу може призвести до того, що доведеться постійно їх на вікнах підклеювати, фіксувати і відволікатися. Ними треба тільки насолоджуватися, всієї наявної красою.

  Зазвичай використовують стандартний клей ПВА. На скло він спокійно може приклеїти папір. У такому разі виконавець отримає відразу кілька позитивних моментів:

  • Всі трафарети і створені комбінації залишаться на колишньому місці протягом усього перед і післяноворічного урочистості. В подальшому тільки особисто вам доведеться вживати заходів, щоб очистити поверхню вікон.
  • Процес видалення трафарету дуже простий. Достатньо змочити основу водою. Це дозволить зняти тільки самі візерунки. Далі в роботу включається мильний розчин або миючий засіб, які дозволять надати склу чистоту.
  • І це все при тому, що самого клею ПВА на вікнах видно не буде. Проглядається тільки сам малюнок та композиція, які і створюють новорічну красу.

  Є й альтернативний матеріал для цього – клей-олівець. Але головний недолік полягає в тому, що поверхня скла стає липкою і втрачає всю привабливість. Надалі навіть доведеться витратити дуже багато сил і енергії, щоб позбутися всього цього.

  Але ні того, ні іншого варіанту під рукою може не виявитися. Тоді на допомогу приходить скотч. Популярність його не спускається в нижні межі. Головний свято зими з ним буде точно прикрашений. При цьому треба пам’ятати, що кожен елемент декору повинен фіксуватися виключно окремою частиною скотча. До того ж, якщо погано прикріпити його до самого трафаретом, можна зіпсувати всю картину. Кріплення візерунків слід виконувати строго по краях і з мінімальним проявом самого матеріалу. Та й вікна після всіх свят доведеться ретельно вимивати.

  Є і народні засоби, які не йдуть десятиліттями на другий план, не дивлячись на появу більш унікальних варіантів. Мова йде про звичайний мильний розчин. Раніше його застосовували для приклеювання смуг паперу на стику рами і вікна. У практиці є два способи застосування мильного розчину:

 • Шматком змоченої мила обробляється поверхня нашої композиції. Також слід попрацювати і з поверхнею вікна. Вона сбрызгивается злегка водою. Усе ретельно промащується для надійності і збереження зовнішнього вигляду.
 • Аналогічним чином розчин можна наносити і кухонною губкою. Всі інші дії нічим не відрізняються.
 • Сам процес не потребує ніяких фізичних сил. Залишається лише витратити певну кількість часу і вікно разом з іншим інтер’єром квартири, щоб все було підготовлено до новорічного торжества.

  Поділитися з друзями
  Рейтинг
  ( Поки що оцінок немає )
  Новий рік 2020-2021